زیبایی صورت و ناخنمد و زیبایی

علت و درمان پوسته پوسته شدن اطراف ناخن

5/5 - (1 امتیاز)

علت و درمان پوسته پوسته شدن اطراف ناخن چیست ؟در باور همه مردم وقتی دچار این عارضه می شوند به این فکر می کنند که کدام یک ار ویتامین های بدنشان کم است. هیچ وقت مسئله با این سادگی فکر نمی کنند که شاید خشکی پوست  دست هایشان باعث ریشه ریشه شدن اطراف ناخن هایشان شده است و در بعضی مواقع هم برایشان غیر قابل باور است. ما در بخش مد و زیبایی نماگرد علت و درمان یشه ریشه شدن ناخن را برای شما بازگو می کنیم.

 

پوسته پوسته شدن اطراف ناخن
پوسته پوسته شدن اطراف ناخن

استفاده مکرر از مواد شوینده

می توان یکی از علت های که باعث ریش ریش شدن اطراف ناخن خشکی پوست اطراف ناخن بیان کرد و این مشکل بیشتر برای خانم های خانه دار و افرادی که با مواد شوینده سرو کار دارند اتفاق می افتد بخصوص هنگامیکه از دستکش استفاده نمی کننداین مشکل برای آنها بیشتر بیش می آید.استفاده از مواد شوینده به صورت مکرر باعث می شود که چربی پوست کاهش یافته و پوست اطراف ناخن ریش ریش شود و با کندن رشه های آن بدون ناخن گیر و با دست باعث عفونت شده درد بدی را باید تحمل کرد .

برای به وجود نیامدن این مشکل باید اطراف ناخن را با پماد های چرب کننده و مرطوب کننده ماساژ دهید تا از خشکی پوست در امان باشید.

نوشته های مشابه
پوسته پوسته شدن اطراف ناخن
پوشش دستان در هوای سرد

هوای سرد زمستان و عدم مراقبت از دست ها

در ماه های سرد سال پوست اطراف ناخن سریعتر خشک می شود و باعث ریش ریش شدن آن می شود. این معضل برای افرادی که با مواد شوینده و یا در مشاغلی هستند که با آب سروکار دارند بیشتر به چشم می خورد. پس اگر افرادی که به طور مکرر با آب یا مواد شویندخ سرو کار دارند به طور مرتب از دستکش استفاده کنند کمک بزرگی به این معضل کرده اند و کمتر به این عارضه دچار می شوند.

پوسته پوسته شدن اطراف ناخن
جویدن ناخن

افرادی که ناخن می جوند

اینمشکل برای افرادی که ناخن میجوند نیز اتفاق می افتد چون که  بزاق دهانشان پوست دور ناخن را خیس کرده و سپس خشک می شودو این کار به دفعات انجام می شود که این عامل باعث ریش ریش شدن پوست اطراف ناخن می شود.جویدن ناخن ها علاوه بر معضل ریش ریش شدن اطراف ناخن مشکلاتی نیز برای دندان های شما ایجاد می کند.و باعث آسیب رساندن به گوشت اطراف ناخن نیز می شوید.

روش غلط مانیکور ناخن

 

 روش غلط مانیکور و پدیکور کردن ناخن

از دلایل دیگری که می توان برای ریش ریش شدن پوست اطراف ناخن نام برد روش غلط مانیکور و پدیکور ناخن است و استفاده نامناسب از قیچی و ناخن گیر برای برداشتن پوست های اضافی اطراف ناخن .

 

پوسته پوسته شدن اطراف ناخن
آب لیمو

درمان پوسته پوسته شدن اطراف ناخن با آب لیمو

یکی از روش های درمان استفاده از آب لیمو و زرده تخم مرغ است. زرده تخم مرغ را با آب لیمو مخلوط کرده و ناخن های خود را برای مدتی داخل این مایع قرار دهید پس از چند روز استفاده مکرر ریشه ها و شیارهای اطراف ناخن بهبود پیدا می کند.

 

 

پوسته پوسته شدن اطراف ناخن
روغن زیتون

روغن زیتون درمان ریش ریش ناخن

2.دو تا سه قاشق غذا خوری روغن زیتون را درکاسه ای ریخته و با حرارت غیر مستقیم مثلا روی کتری آب جوش آن را گرم کرد سپس انگشتانتان را تا سرد شدن این روغن در آن قرار دهید .این کار را یک روز در میان تا بهبودی کامل ناخنها انجام دهید و در این مدت نیز مراقب تغذیه خود هم باشید.

 

پوسته پوسته شدن اطراف ناخن
الوئه ورا

الوئه ورا درمان ریشه ریشه ناخن 

آلوئه ورا می تواند خشکی پوست کنار ناخن را از بین ببرد و از پوسته شدن آن جلوگیری کند. روزانه 2 بار ژل آلوئه ورا را به اطراف ناخن ها بمالید و کمی ماساز دهید تا جدب پوست شود. بعد از اینکه خشک شد، دست ها را بشویید.

 

پوسته پوسته شدن اطراف ناخن
روغن نارگیل

استفاده از روغن نارگیل

روغن نارگیا از روغن های سبک محسوب می شود یعنی روغن های که به سرعت جذب می شود و در میان بافت قرار می گیرد.روزانه 2 بار اطراف ناخن خود را با روغن نارگیل ماشاژ دهید و از دتکش نخی استفاده کنید استفاده از این روغن در شب ها بهتر است. از روغن بادام هم می توانید استفاده کنید.

 

پوسته پوسته شدن اطراف ناخن
عسل

عسل درمان ریش ریش پوست اطراف ناخن 

عسل یک درمانگر طبیعی فوق العاده است که می تواند به راحتی زخم ها را ضئعفونی و درمان کند. فقط کافیست که 20 دقیقه انگشتان را به این ماده طلایی آغشته کنید و بعد آنها را بشویید و مرطوب کننده بزنید.اگر اوضاع پوست اطراف ناخن ها وخیم است و زخم و بریدگی در آن مشاهده می کنید، حتما این درمان را امتحان کنید.

 

پوسته پوسته شدن اطراف ناخن
وازلین

وازلین درمان پوسته پوسته شدن اطراف ناخن 

شما برای رهایی از پوسته پوسته شدن اطراف ناخن از وازلین استفاده کنید. پوست اطراف ناخن خود را به خوبی با وازلین ماساژ دهید و یک دستکش نخی بپوشید و بخوابید تا صبح از داشتن پوست صاف لذت ببرید.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد 

دکمه بازگشت به بالا