لوازم آرایشی بهداشتیمد و زیبایی

آموزش استفاده از اتوی مو

4.4/5 - (5 امتیاز)

آموزش استفاده از اتوی مو

آموزش استفاده از اتوی مو
آموزش استفاده از اتوی مو

اتوی مو یکی از تجهیزات آرایشگری است.که در طرح ها و مدل های مختلف در بازار وجود دارد.بهترین اتو موها را می توان سرامیکی و تیتانیومی نام برد که در سایزهای مختلف در بازار یافت می شود .ما در نماگرد بخش مد و زیبایی شما را با طرز کار اتوی مو آشنا می کنیم.

 

کدام سایز اتوی مو مناسب موهای شماست 

استفاده از اتوی مو به این صورت است که هرچه موها کوتاه تر باشد باید از اتوی مو باریک تر استفاده شود و هرچه موها بلندتر و ضخیم تر باشد باید از اتو موهای با صفحه بزرگ تر استفاده کرد .

اتو موی سایز ½:برای موهای کوتاه و چتری

اتو موی سایز 1:برای موهای کوتاه و نازک

اتو موی سایز 1-1/4:برای موهای ضخیم و متوسط تا سر شانه

اتو موی سایز 1-1/2:برای موهای ضخیم، زبر و موج‌دار و بلندتر از سرشانه

اتوی سایز 2:برای موهای ضخیم و بسیار بلند

 

آموزش استفاده از اتوی مو
آموزش استفاده از اتوی مو

اتو موی سرامیکی

اتو موی سرامیکی دارای صفحات 26 میلی‌متری برای صاف کردن موها است. روی صفحات اتو مو توسط تیتانیوم آبکاری شده است تا سازگاری بیشتری با مو داشته باشد و حرارت را به شکل یکسان در همه جای صفحه پخش کند. تا حدودی از سوختگی موها جلوگیری می‌کند پس اتوهای سرامیکی بهترین نوع اتوی مو محسوب می‌شوند.

 

اتو موی تیتانیومی

اتوهایی که صفحه تیتانیومی دارند، خیلی زود داغ می‌شوند و به نسبت، بسیار سریع‌تر از اتو موی سرامیکی حرارت را منتقل می‌کنند. در صورتی که از اتو موی تیتانیومی به درستی استفاده کنید، احتمال آسیب‌رسیدن به موها به حداقل می‌رسد اما اگر اتو را برای مدت طولانی روی مو نگه دارید، مو آسیب دیده و به اصطلاح می‌سوزد.

 

آموزش استفاده از اتوی مو
آموزش استفاده از اتوی مو

 

اتو موی تورمالینی 

تورمالین یا کهربا نوعی سنگ معدنی است که از آن در صفحات بعضی از اتوها استفاده می‌شود. سنگ ترومالین یا کهربا باعث درخشندگی موها شده و نسبت به انواع دیگر اتو، موها را صاف‌تر و وز مو را نیز کمتر می‌نماید.

 

آموزش استفاده از اتوی مو
آموزش استفاده از اتوی مو

 

مراحل کار با اتو مو 

1. قبل از هر کاری از یک اسپری محافظ حرارتی برای موها استفاده کنید.

وقتی مو را به طور مستقیم در معرض دمایی معادل 365 درجه فارنهایت قرار می‌دهید، موها به مرور خشک و شکننده شده و یا به عبارتی سرخ می‌شود! به همین دلیل باید حتما قبل از اتوکشیدن موها، از یک اسپری عایق حرارت برای موها استفاده کنید.

2. دمای اتو را پایین‌تر از 365 درجه فارنهایت تنظیم کنید.

در دمای بالاتر از 365 درجه فارنهایت، مو درست مانند کاغذ می‌سوزد. حداکثر دمای مجاز برای اتو کشیدن مو 365 درجه فارنهایت است و البته افرادی که موهای نازک‌تری دارند باید این دما را بین 300 تا 325 درجه فارنهایت نگه داشته و بالاتر نروند.

3. با استفاده از اتو و برس به موهای خود حالت دهید. بعد از سشوار و اتو کشیدن، با استفاده از یک برس پایین موها را به سمت داخل حالت دهید.

4. وقتی به بالای سر رسیدید با استفاده از اتو مو، موها را به سمت بالا و سقف اتو بکشید تا در قسمت تاج سر، موها حجیم و پرپشت به نظر برسند.

5. می توانید با استفاده از اتو مو به جای بابیلیس، موهای خود را حالت داده و ویو کنید.

 

آموزش استفاده از اتوی مو
آموزش استفاده از اتوی مو

 

6. همچنین می‌توانید موها را با استفاده از اتو مو به راحتی موج دار(beachy waves) کنید.

از نزدیک ریشه‌ها شروع کنید. یک تکه از موها را با اتو گرفته و به سمت پایین بپیچانید.کمی پایین بروید و تکه بعدی را خلاف جهت قبلی بپیچانید.مرحله اول و دوم را دوباره به ترتیب اجرا کنید.
برای داشتن موج‌های یک دست و مرتب، باید سریع عمل کنید.به همین ترتیب تا نوک موها ادامه دهید و بعد از پایان کار در صورت نیاز با انگشتان کمی روغن به موها بمالید.
7. با استفاده هم‌زمان از اتو مو و شانه صاف می‌توانید موهای فر و موج‌دار خود را صاف و ابریشمی کنید.مزیت شانه صاف این است که هر نوع گیر و گره‌ای را از موها باز می‌کند و راه را برای اتو کشیدن و صاف‌کردن موها باز می‌کند.

8. از یک برس حرارتی برای خلاص‌شدن از تار موهای ناسازگار یا موهایی که خلاف جهت روییده‌اند کمک بگیرید. به این ترتیب علاوه بر صاف‌کردن موها، به موهای بالای سر نیز کمی خواهید داد.

9. در صورتی که موهای صافی دارید و دوست دارید موهای خود را فر کنید می‌توانید موها را به چند قسمت تقسیم کرده و ببافید و هر بافت را اتو بکشید.

 

آموزش استفاده از اتوی مو
آموزش استفاده از اتوی مو

نکات لازم 

1. با استفاده از یک لیف حمام و کمی الکل، جرم و چربی صفحات اتو موی خود را تمیز کنید.

2. موقع اتو کشیدن مو، از یک جفت کاور گوش استفاده کنید تا از سوزاندن گوش‌ها موقع اتو کشیدن کنار سر جلوگیری شود.

3. نکته آخر این که از اتو مو برای اتو کشیدن یقه لباس‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید.

 

منبع ستاره

گروه مد و زیبایی نماگرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا