سرگرمیمعما و تست هوش

تست هوش متفکرانه گوی های سنگین و سبک + جواب

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.

تست هوش متفکرانه گوی های سنگین و سبک: با توجه به اطلاعات معما آیا می توانید گوی مورد نظر را پیدا کنید.

[ type=”blue”]  مغز انسان ها همانند دیگر عضلات بدن نیازمند ورزش می باشد، چرا که با ورزش دادن آن از بسیاری مشکلات مربوط به مغز همچون زوال عقل و مهم ترین آن که آلزایمر می باشد، جلوگیری خواهد شد و مغز را در جهت صحیح می توان تقویت نمود. پس خودتون رو برای به چالش کشیدن مغز و ورزش دادن آن آماده کنید.

 

تست هوش متفکرانه گوی های سنگین و سبک + جواب
تست هوش متفکرانه گوی های سنگین و سبک + جواب

 

12 مهره کاملاً یکسان از نظر ظاهردر دست داریم. یکی از این مهره ها کمی از بقیه سنگین تر یا سبکتر است( دقیق نمی دانیم که سنگین تر است یا سبکتر) می خواهیم با سه بار توزین توسط ترازوی کفه ای آنرا بیابیم.
چطور چنین چیزی امکان پذیر است؟

 

 

جواب تست هوش متفکرانه در انتهای همین مطلب قرار دارد، اما سعی کنید قبل از دیدن جواب؛ خودتان فکر کنید و جواب را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید!!!!!!!

 

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

پاسخ تست هوش متفکرانه گوی های سنگین و سبک

 

1- مهره را به سه دسته چهار تایی تقسیم می کنیم و دو دسته چهارتایی را با هم مقاسیه می کنیم، اگر مساوی بودند پیدا کردن مهره مورد نظر بین چهار مهره باقیمانده با دو بار توزین کار ساده ایست که به خودتان واگذارمیکنم.

2-در صورت مشاهده اختلاف وزن در اولین توزین، مرحله اول طرح زیر شکل می گیرد. در مرحله بعد توزین را مطابق طرح پیشنهادی دوم انجام می دهیم.

3-اگر دو کفه در مرحله دوم توزین هم وزن بودند، مهره مورد نظر یکی از سه مهره 4، 7 یا 8 می باشد که شبیه مرحله سوم باید عمل شود. در صورت سنگین بودن کفه سمت راست در مرحله دوم، مهره مورد نظر مهره شماره 3 یا 5 است که با یکبار مقایسه یکی از آنها با یک مهره قرمز نتیجه روشن خواهد شد. در صورت سنگین بودن کفه سمت چپ به مرحله سوم می رویم.

4-در مرحله سوم دو وزنه 1 و 2 که مسئول سنگینی کفه سمت چپ در مرحله دوم بودند را با هم مقایسه میکنیم، اگرهم وزن بودند مهره مورد نظر مهره شماره 6 است و در غیر این صورت مهره سنگینتر مهره مورد نظر می باشد.

5-مرحله سوم در صورت مساوی بودن دو کفه مرحله دوم می تواند برای مهره شماره 7،8 و 4 تکرار و منجر به نتیجه شود.

 

تست هوش متفکرانه گوی های سنگین و سبک + جواب
تست هوش متفکرانه گوی های سنگین و سبک + جواب

 

 گرد آوری و تنظیم : بخش سرگرمی نماگرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا