نامها و معانی

معنی اسم هما – معنی هما – نام زیبای دخترانه فارسی

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.
[ type=”blue”]یکی از نام  های زیبایی که می توان برای دختران خود انتخاب کنید هما می باشد. معنی اسم هما در زبان فارسی نام پرنده ای  افسانه ای که به مرغ سعادت معروف است بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی، فراوانی و اسم های مشابه این نام اصیل دخترانه آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم هما
معنی اسم هما

معنی اسم هما

  • یکی از زیباترین نام های دخترانه که ریشه فارسی دارد هما می باشد. معنی این نام فارسی،در پهلوی به معنی فرخنده ، نام پرنده ای با جثه ای نسبتاً درشت از خانواده ی لاشخورها، دارای بال های بلند، دُم بلندِ لوزی شکل به رنگ خاکستری و یک دسته مو در زیر منقار این پرنده به خوردن استخوان مشهور است و قدما می پنداشتند سایه اش بر سر هر کس بیفتد به سعادت می رسد هما در ‘ فروردین یشت ‘ اوستا دختر ‘ کی گشتاسب ‘ و خواهر اسفندیار است، (همای) در اساطیر اقوام هندو ایرانی بلند پروازترین پرنده است – پرنده ای با جثه بزرگ که قدما می پنداشتند سایه اش بر سر هر کسی بیفتد به سعادت و خوشبختی می رسد، از شخصیتهای شاهنامه، نام دختر گشتاسپ پادشاه کیانی، و همچنین نام دختر بهمن اسفندیار ملقب به چهرزادگفته شده است.

معنی هما در لغت نامه دهخدا

  • مرغی است که استخوان میخورد. بر سر هرکه سایه ٔ او افتد به دولت و سلطنت رسد

معنی هما در فارسی

  •  نامی است از نام های زنان

افراد معروف با نام هما

  • هما همایون شاعر و ترانه سرای ایرانی
  • هما خاکپاش بازیگر سینما و تلویزیون ایران
  • هما قریشی بازیگر و مدل هندی
  • هما حسینی قایقران ایرانی
  • هما سرشار روزنامه نگار ایرانی

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید; نامهای زیبای دخترانه  فارسی که با ه شروع می شود همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم هما

نوع: دختر

ریشه اسم: فارسی،

معنی :در پهلوی به معنی فرخنده ، پرنده ای با جثه ای نسبتاً درشت از خانواده ی لاشخورها، دارای بال های بلند، دُم بلندِ لوزی شکل به رنگ خاکستری و یک دسته مو در زیر منقار این پرنده به خوردن استخوان مشهور است و قدما می پنداشتند سایه اش بر سر هر کس بیفتد به سعادت می رسد. هما در ‘ فروردین یشت ‘ اوستا دختر ‘ کی گشتاسب ‘ و خواهر اسفندیار است، از شخصیتهای شاهنامه، نام دختر گشتاسپ پادشاه کیانی، و همچنین نام دختر بهمن اسفندیار ملقب به چهرزاد

فراوانی اسم هما

فراوانی برای نام هما برابر 124878 می باشد.

 

اسم های مشابه هما

حلما، اسما، آلما، هانا ، هدی، هاله

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای هما میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا