نامها و معانی

معنی اسم حسین – معنی حسین – نام زیبای پسرانه عربی

5/5 - (1 امتیاز)
[ type=”blue”]یکی از نام  های زیبایی که می توان برای پسران خود انتخاب کنید حسین می باشد. معنی اسم حسین در زبان عربی نیکو، خوب، بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی، فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه عربی آشنا شوید، پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم حسین
معنی اسم حسین

معنی اسم حسین

  • یکی از زیباترین نام های پسرانه عربی حسن است. معنی این نام ، در زبان عربی  نیکو، خوب، مصغر حسن، نام امام سوم شیعیان،است. حسین نام مبارک سومین امام معصوم و فرزند علی امام (ع) و فاطمه (س)است، که جدش رسول گرامی اسلام (ص) او را سرور جوانان بهشت و ریحانه باغ رسالت نامیده و نیز فرمودند : «انّ للحسین فی بواطن المومنین محبه مکنونه » برای امام حسین (ع) محبتی پنهان در قلوب مومنین است. و همچنین فرمود: حسین (ع) دری از درهای بهشت است امام حسین(ع) خلافت یزیدبن معاویه را نپذیرفت و بنا به دعوت مردم کوفه روانه آن دیار شد که با خیانت آنان در محاصره عمّال یزید در صحرای کربلا قرار می گیرد ، سرانجام پس از نبردی نمایان مظلومانه و غریبانه به همراه 72 تن از فرزندان و اصحاب با وفایش به شهادت می رسد و بزرگترین حماسه دینی را خلق میکند که پس از گذشت چندین قرن همچنان توفنده و بالنده در قلب تاریخ می جوشد و می خروشد و همه ساله جلوه ای تازه در عاشورای حسینی ظاهر می شود چرا که امام حسین (ع) بعنوان رمز عاشورا حقیقتی بیکرانه است و هر چیزی که بیکرانه باشد تکرار ندارد .
  • هر کس را نام« حسین» باشد و عظمت و شأن این نام را حفظ کند محبت امام حسین (ع) در قلب او جاری میشود و فروغ هدایت او فرا راه او و خاندانش قرار می گیرد و به او نوید شفاعت در فردای قیامت را میدهد . و در برابر حوادث روزگار او را بیمه می کند . مخصوصا پدر و مادری که از فقر محبت فرزند نسبت بخود نگران هستند با انتخاب نام« حسین» و ذکر مدام آن در منزل از مهربانی و صفای بی حد فرزندشان بهره ها خواهند برد

معنی حسین در لغت نامه دهخدا و فارسی

  • مصغر حسن. صاحب جمال. خوب. نیکو. خوبک.
  •  آهنگی از موسیقی.

افراد معروف با نام حسین

  • حسین سهیلی زاده کارگردان سینما و تلویزیون ایران
  • حسین نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان
  • حسین پاکدل نویسنده و مجری ایرانی
  • حسین زمان هنرمند و خواننده ایرانی
  • حسین زند باف کارگردان، تهیه کننده و بازیگر ایرانی
  • حسین علیزاده آهنگساز ، پژوهش گر و نوازنده تار و سه تار
[ type=”red”]بیشتر بخوانید; نامهای زیبای پسرانه عربی همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم حسین

نوع: پسر

ریشه اسم: عربی

معنی :  نیکو، خوب، مصغر حسن، نام امام سوم شیعیان

 

فراوانی اسم حسین

فراوانی برای نام حسین برابر با 1819471 می باشد.

 

اسم های مشابه حسین

محسن، حبیب، حنیف، مسیح،امیر حسین،

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای حسین میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام لری اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا