زناشویی

چگونه صداقت همسر یا نامزد را بیازماییم؟

5/5 - (1 امتیاز)

چگونه راستگویی و صداقت همسر آینده یا نامزد خود را بیازماییم؟

چگونه صداقت همسر یا خواستگار را بیازماییم؟
چگونه صداقت همسر یا خواستگار را بیازماییم؟

هر فردی در زندگی انتخاب های فراوانی انجام میدهد، از انتخاب رشته گرفته تا انتخاب دانشگاه و محل زندگی و بسیاری از انتخاب های ریز و درشت دیگر با اینحال اگر از هر فردی سوال کنیم که مهمترین انتخاب زندگی شما چیست؟ جواب او این باشد انتخاب همسر آینده. در انتخاب همسر آینده هر کسی ملاک های فراوانی دارد که با سنجش همسر آینده خود بر اساس ملاک های خود تصمیم می گیرد. برای همه ما که ازدواج کرده ایم یا در آینده  ای نزدیک ازدواج خواهیم کرد یکی از مهمترین ملاک های ازدواج صداقت و راستگویی همسر آینده است و برای سنجش همسر آینده خود باید نسبت به راستگویی و صداقت همسر آینده خود که از کلیدهای خوشبختی در زندگی است، اطمینان حاصل کنیم. هر چند شاید هیچگاه نتوانیم بطور کامل نسبت به صداقت همسر آینده خود مطمئن شویم، با این حال راههایی برای آزمودن صداقت همسر آینده وجود دارد. در ادامه آموزش های زناشویی و همسر داری، در این پست از سایت نماگرد قصد داریم شما را با چگونگی آزمودن صداقت همسر آینده آشنا سازیم.

چگونه صداقت همسر یا خواستگار را بیازماییم؟
چگونه صداقت همسر یا خواستگار را بیازماییم؟

چرا صداقت اهمیت دارد؟

راستگویی، صداقت و قابل اعتماد بودن در رابطه خانوادگی و عاطفی از ضروری ترین اجزای رابطه هستند. اطمینان از این موضوع که همسر شما با شما صادق است، حس امنیت به شما می دهد، چرا که او در همه حال با شما صادق است. از طرف دیگر اگر در ترس دائمی از اینکه همسرتان به دلایلی به شما دروغ بگوید، زندگی کنید، هرگز نمی توانید در رابطه تان آرامش داشته باشید و همواره در تنش، تردید و انزجار بسر خواهید برد.

نتایج مخرب بی صداقتی چیست؟

عشق ورزیدن به کسی که به او اعتماد ندارید در دراز مدت میتواند برای اعتماد بنفس شما و نیز رابطه تان مخرب خواهد بود. یکی از مخرب ترین راه هائی که زوجین می توانند عشق، شور و حرارت رابطه ی خود را بکشند و صمیمیت را از بین ببرند، بازگو نکردن حقیقت است این امکان وجود دارد که کسانی که به کرات حقیقت را «دستکاری» می کنند، نسبت به دنیا این نگرش را داشته باشند که: «من حق دارم گاهی اوقات واقعیت را نگویم.» یا اینکه «اگر واقعیت را بگویم اوضاع خراب می شود، اما یک دروغ کوچک می تواند نجاتمان دهد.» حتی ممکن است فکر کنند «خودش نمی گذارد من واقعیت را بگویم. اگر حقیقت را بشنود عصبانی می شود و روزگار را به کامم تلخ می کند.»

این افراد، به بی صداقتی خود تنها به عنوان یک راه حل جهت رسیدن به منافعشان نگاه می کنند. به عبارت دیگر، اشکالی در سیستم ارزشی آن ها وجود دارد. حتی ممکن است شخصیت این افراد زیر سوال برود. افراد دروغگو که به سادگی بی قانونی می کنند، عموما در دسته افراد مبتلا به شخصیت ضد اجتماعی قرار می گیرند.وقتی شما با یک دروغگو زندگی می کنید، در نهایت می بینید که دروغ های او را می پوشانید و خودتان هم مانند او به یک دروغگو تبدیل می شوید. پس اهمیت زیادی دارد همسری انتخاب کنید که صادق و رو راست است.

انسانهای زیادی وجود دارند که به شما دروغ نمی گویند، اما به خودشان دروغ می گویند. همواره سعی کنید از افرادی که به خودشان دروغ می گویند و بخصوص کسانی که استاد خود فریبی هستند، خودتان را دور نگه دارید زیرا راستی و صداقت از خود فرد آغاز می شود و کسی که خود فریب است هیچ گاه نمی تواند با دیگران صادق باشد

چگونه صداقت همسر یا خواستگار را بیازماییم؟
چگونه صداقت همسر یا خواستگار را بیازماییم؟

همسر صادق چه کسی است؟

پیدا کردن همسری که درست و صادق باشد به معنای جستجوی کسی است که با خود صادق باشد. انسانهای زیادی وجود دارند که به شما دروغ نمی گویند، اما به خودشان دروغ می گویند. صداقت از خود شخص شروع می شود. بدین معنی که می بایست از کسانی که استاد خود فریبی هستند، برحذر باشید. ممکن است به خود بقبولانید که همسرتان انسان صادقی است، اما بیاد بیاورید که او از رویارویی و پذیرفتن خیلی از مشکلات خود اجتناب می ورزد. در اینجا موضوع این نیست که او دروغگو است، می توان گفت که او چندان با خودش صادق نیست.آیا طرف مقابلتان تحت عنوان معامله و تجارت به مشتریان و یا همکاران خود دروغ می گوید؟ آیا حقیقت را راجع به زندگی خود از خانواده اش پنهان می کند؟ آیا کارهایی را که شما فکر می کنید از روی بی صداقتی است، توجیه می کند؟ چنانچه در صداقت نامزدتان مردد هستید، حس احترام خود را نسبت به او از دست خواهید داد و مشکل خواهید توانست که به رفتار او در قبال خود اعتماد کنید.

چگونه صداقت همسر یا خواستگار را بیازماییم؟
چگونه صداقت همسر یا خواستگار را بیازماییم؟

14 ویژگی افراد صادق و روراست

1- در تلاش برای جلب توجه نیستند
2- نگران دوست داشته شدن نیستند
3- واقعیت ها را تشخیص می دهند
4- در نقش خود راحتند
5- به آنچه که می گویند، جامه عمل می پوشانند
6- نیازی به رویدادهای اضافی بیرونی ندارند
7- پرطاقت هستند
8- خیلی فروتن یا خیلی خودنما نیستند
9- سازگار و منطقی هستند
10- اهل موعظه نیستند
11- هیچ قسمتی از شخصیت خود را از شما پنهان نخواهد کرد.
12- اینطور نیست که به خاطر دفاع از خود، فقط آنچه را که شما دوست دارید بشنوید، به شما بگوید.
13- بدون اینکه مجبور باشید با سیاست و یا با زور حقیقت را از او بیرون بکشید، خودش تمام حقیقت را با شما در میان خواهد گذاشت.
14- به دنبال همسری باشید که در رابطه با احساسات خود رک و صادق باشد و اعمال و گفتارش با یکدیگر همخوانی داشته باشد.
همسر آینده,صداقت همسر, معیارهای ازدواج

چگونه صداقت همسر یا خواستگار را بیازماییم؟
چگونه صداقت همسر یا خواستگار را بیازماییم؟

انواع صداقت و راستی

صداقت عاطفی: صداقت عاطفی به معنای بیان واکنش‌های عاطفی مثبت یا منفی نسبت به وقایع زندگی به خصوص بیان واکنش‌های عاطفی در مورد رفتارهای همسر است. بعضی افراد در ابراز واکنش‌های مثبت چندان مشکلی ندارند، ولی ابراز واکنش‌های منفی برایشان سخت است. در این مورد، باید مهارت‌های مناسب ارتباطی و نحوه بیان خواسته‌ها آموزش داده شود تا بتوانند احساسات خود را به راحتی بیان کنند.

صداقت در مورد گذشته: شاید سۆال شود که تا چه حد می‌توان گذشته خود را به همسر گفت. واقعیت آن است که در این مورد نمی‌توان حکم کلی داد اما هر موردی که بتواند بر زندگی مشترک سایه بیندازد، هر عاملی که ممکن است دانستن آن باعث جواب منفی طرف مقابل شود و هر موردی که اگر بعدها آشکار شود اختلافات شدید را در پی خواهد داشت، باید با صداقت بازگو شود.

صداقت درباره حال: صداقت درباره زمان حال به در میان گذاشتن وقایع زندگی روزمره با همسر مربوط می‌شود. این مسئله به خصوص در فعالیت‌هایی که بر همسر اثر می‌گذارند حیاتی‌تر و لازم‌تر است. در زندگی موفق، زن و شوهر به هم وابستگی متقابل پیدا می‌کنند و این ارتباط برای برنامه‌ریزی روزانه و هماهنگ ساختن فعالیت‌ها ضروری است. اما در زندگی ناموفق، هر یک درگیر کارهای خاص خود می‌شوند و برنامه‌های روزانه خود را دارند. به این حالت «زندگی دوم محرمانه» گفته می‌شود. در واقع، یکی از طرفین درگیر شکلی از زندگی کاملاً خصوصی می‌شود که طرف دیگر از آن خبر ندارد.

صداقت درباره آینده: این نوع صداقت مربوط است به توضیح طرح‌ها و برنامه‌هایی که دختر و پسر برای زندگی آینده‌شان طراحی کرده‌اند، یعنی پرداختن به اهداف و فعالیت‌های بعدی در زندگی مشترکشان. در این باره گفت‌وگو و توضیح درباره جزئیات طرح‌ها و تقاضای مساعدت، همفکری، همکاری و همراهی از همسر، یک راهکار مهم محسوب می‌شود.

چگونه صداقت همسر یا خواستگار را بیازماییم؟
چگونه صداقت همسر یا خواستگار را بیازماییم؟

سوالات سنجش صداقت

اگر طرف مقابل شما یک دروغگوی درمان ناپذیر باشد، به سۆالات زیر صادقانه پاسخ نخواهد داد. به احساسات خود اعتماد کنید و مراقب حرکات و رفتارهایش باشید تا دریابید پاسخ هایش منعکس کننده صداقت او هستند و اینکه آیا می توان به او اعتماد کرد یا خیر.

1- آیا فکر می کنید که زن و شوهر باید در رابطه با همه چیز با یکدیگر صادق باشند، یا اینکه می توانند، چیزهائی را برای خود خصوصی نگه دارند؟ به عنوان مثال…؟

2 – آیا در روابط خانوادگی کسی به شما دروغ گفته یا خیانت کرده؟ چه اتفاقی افتاد؟ چه احساسی در شما بوجود آمد؟

3 – آیا هرگز در روابط خانوادگی دروغ گفته یا خیانت کرده اید؟ چه اتفاقی افتاد؟ آیا دوباره این کار را انجام خواهید داد؟

4- چنانچه بخواهید دروغ بگوئید، در مورد چه چیزهائی در رابطه تان دروغ خواهید گفت؟ وضعیت شغلی، روابط با دوستان یا… .

5- اگر از اطرافیانتان بپرسیم که آیا صادق و قابل اعتماد بودید یا خیر، چه جواب خواهد داد؟ چرا؟

6- فکر می کنید اساساً چه کارهائی «درست» و چه کارهائی «غلط» هستند و انجام دادن چه کارهائی برای شما مسئله ای نیست (تقلب در پرداخت مالیات بردرآمد، لوازم اداره یا محل کار را به خانه آوردن، ریختن زباله و آشغال در خیابان، برداشتن پولی که پیدا کرده اید و…)؟

منبع: خبرآنلاین

گردآوری: نماگرد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا