زیبایی صورت و ناخنمد و زیبایی

چگونه لب های صاف و نرم داشته باشیم

4.2/5 - (10 امتیاز)
[ type=”blue”]چگونه می‌توان لب‌های صاف و نرم داشته باشیم؟ ما در این مطلب راهکارهای در مورد نرمی لب و روش های خانگی که باعث می شود شما لبهای نرم صاف و خوشرنگ داشته باشید را برای شما عزیزان همراه بیان می کنیم.

لب های صاف و نرم
لب های صاف و نرم

چگونه لب‌های صاف و نرم داشته باشیم؟

1- برای داشتن لب‌های نرم و لطیف، حداقل دوبار در هفته لایه برداری کنید. انگشت خود را به نرمی به آب بزنید، سپس آن را در شکر فرو برده، و لب‌های خود را با مالش مختصر شکر بر روی آن‌ها،لایه برداری کنید. شکر را از روی لب‌هایتان پاک کنید، و یک مرهم لب ، بر روی آن‌ها بزنید.

2- شب قبل از خواب، مرهم لب را بزنید، و بگذارید در تمام طول شب، روی لب‌هایتان بماند. با لب‌های صورتی از خواب بیدار می‌شوید. از مرهم‌های لب با رنگ و اجزاء تشکیل‌دهندۀ مصنوعی اجتناب کنید. همیشه آن‌هایی را که اجزاء تشکیل‌دهندۀ طبیعی دارند، انتخاب کنید.

3- از یک قلم‌موی نرم با کمی خمیر دندان استفاده کنید، و با مالیدن آن با حرکات دایره‌ای شکل بر روی لب‌ها، از شر پوست خشک، خلاص شده، و یک اثر حجم‌دهنده به آن بدهید. این پوست مرده را کنده، و باعث می‌شود که لب‌ها، نرم و لطیف به نظر بیایند.

نوشته های مشابه

4- از یک مرهم با رنگ جزیی صورتی استفاده کنید، و بگذارید تا در تمام طول شب، بر روی لب‌هایتان بماند، تا کمی به آن‌ها رنگ داده، و در نهایت به شما لب‌های صورتی بدهد.

5- مقدار زیادی آب بنوشید، و آب‌میوه با ویتامین سی بگیرید، چونکه کم‌آبی بدن می‌تواند موجب عدم یا کمبود درخشش لب‌ها شود. آب یا آب‌میوه‌‌ها بدن را آبرسانی می‌کند، باعث تغذیۀ پوست شده، و به رشد سلول‌های جدید، کمک می‌کند. لب‌های خشک، همچنین، یکی از نشانه‌های به درستی آبرسانی نشدن بدن است.

لب های صاف و نرم
لب های صاف و نرم

 

6- از عسل به عنوان یک جایگزین طبیعی برای مرهم لب، استفاده کنید. این ماده، لب‌ها را مرطوب کرده، و به درخشش زیبای لب‌ها کمک می‌کند. شما همچنین می‌توانید یک قاشق غذاخوری عسل، دو قاشق غذاخوری شکر، و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را با هم مخلوط کرده، و به لب‌هایتان بمالید. بگذارید برای مدتی روی لب‌هایتان بماند، و سپس آن را پاک کنید.

7- یکی دیگر از مرهم‎‌های دارویی کامل برای داشتن لب نرم و لطیف، استفاده از ویتامین E بر روی لب‌ها،قبل از خواب، می‌باشد. این‌ها به شکل کپسول‎‌های کوچک، در دسترس هستند. آن‌ها به آبرسانی و نرم کردن لب‌ها، کمک می‌کنند.

8- برای اینکه لب هایتان نرم شود، یک چای کیسه ای را در آب داغ فرو ببرید. چای را خارج کرده و اجازه دهید حرارتش کم شود. سپس حدود 3 دقیقه چای را بر روی لب های خود بگزارید. این کار در نرم کردن لب هایتان معجزه خواهد کرد.

9- میوه و سبزیجات قرمز رنگ را بخورید. برای مثال: گوجه فرنگی، توت فرنگی، چونکه آن‌ها به ذخیره‌سازی رنگ در پوست کمک کرده، و لب‌ها را صورتی رنگ می‌کنند.

10- برخی مطالعات نشان می‌دهد که کاهش مصرف چای و قهوه برای شما، می‌تواند منجر به داشتن لب‌های نرم و لطیف صورتی رنگ شود.

لب های صاف و نرم
لب های صاف و نرم

11- تجمع بیش از حد رنگدانه‌ها در بافت‌ها (رنگی شدن)، که در دوران بارداری یا بیماری رخ می‌دهد، با گذشت زمان، ناپدید می‌شود. گاهی اوقات، این هورمونی نیز هست.

12- تجمع رنگدانه‌ها در بافت‌ها (رنگی شدن)، فقط در لب‌ها ایجاد نمی‌شود، بلکه در صورت و بدن نیز توسط ژن‌ها مشخص می‌شود.

13- لب‌ها به علت در معرض آفتاب قرار گرفتن، تمایل به تیره‌شدن دارند. از یک مرهم لب با اس‌پی‌اف 15 استفاده کنید، مطمئن شوید که هنگام بیرون رفتن از منزل، از محافظ لب استفاده می‌کنید. بسیاری از ماتیک‌ها و برق‌لب‌ها نیز حاوی SPF 15 هستند.

14-اگر به برق لب دسترسی ندارید، وازلین همان کار را برایتان خواهد کرد. بعلاوه نقش مرطوب کننده ای عالی وازلین را نمی توان دست کم گرفت.

لب های صاف و نرم
لب های صاف و نرم

15-هر زمانی که از کرم دور چشم استفاده می کنید، کمی هم به لب هایتان بمالید! لب هایتان بابت اینکار از شما سپاسگزاری خواهند کرد.

16- اگر شما مستعد گاز گرفتن لب‌هایتان در هنگام ناراحتی هستید، جویدن یک آدامس را امتحان کنید. گاز گرفتن لب‌‌هایتان می‌تواند باعث خشکی و ترک‌خوردگی آن‌ها شود.

17- از زبان زدن لب‌هایتان اجتناب کنید. خیس کردن لب‌ها با آب دهان، می‌تواند منجر به خشکی و تیرگی لب‌ها شود.

18- آلوئه‌ورا یکی از بهترین درمان‌های دیگر است، که بسیار لب‌ها را تسکین می‌دهد، و از گرمای تند و زنندۀ خورشید، محافظت می‌کند.

لب های صاف و نرم
لب های صاف و نرم

روش های خانگی برای داشتن لب های نرم

روش خانگی برای داشتن لب های نرم وجود دارد شما اگر بتوانید برای اینکه لبهای نرم و زیبا داشته باشید از مواد طبیعی استفاده کنید خیلی بهتر از این است که بخواهید با مواد شیمیای لبهای زیبا برای خود درست کنید.

۱.روشن کننده‌ی خانگی

با استفاده از این اسکراب ساده لبهای خود را روشن و شاداب کنید: یک قاشق چایخوری شکر، یک قاشق چایخوری آبلیموی تازه و یک قاشق چایخوری عسل را با هم مخلوط نمایید؛ یک یا دو دقیقه روی لب های تان ماساژ بدهید؛ خشکی لب ها ناپدید شده و لب های تان صورتی می شوند.

2.چغندر

آب چغندر می تواند رنگ لب طبیعی مورد علاقه تان باشد. نه تنها به لب های تان رنگ زیبا می بخشد، بلکه چغندر از نظر ویتامین و آنتی اکسیدان غنی است و می تواند لب های تان را تغذیه نماید. اگر پیش از خواب آب چغندر به لب های تان بمالید، صبح با لب های زیبا و صورتی بیدار می شوید و رنگ آن تا پایان روز باقی می ماند.

لب های صاف و نرم
لب های صاف و نرم

[ type=”red”]بیشتر بدانید :تهیه رژلب طبیعی ،انواع فرم لب ،برجسته کردن لب ،انواع رژلب ،پوتز لب

3.آب هویج

آب هویج مشابه آب لبو عمل می کند. یک پنبه ی آرایشی را به آب هویج آغشته نمایید و آن را به لب های تان بمالید. آب هویج غنی از ویتامین، به لب های تان رنگ داده و آنها را تغذیه می نماید.

4-روغن زیتون

قبل از حمام، کمی روغن زیتون را به کمک یک پد پنبه ای به لب های خود بمالید. بعد از چند دقیقه لب های خود را بشویید و بگذارید خشک شوند. با این عمل، به هیچ بالم لبی در تمام طول روز، نیاز ندارید.

۵.انار

دانه های انار را له کنید و آب آن را به لب های تان بمالید و شاهد قرمز، براق و پر شدن لب های تان شوید.

۶.گل رز

گلبرگ های گل رز را تا بیرون آمدن عصاره اش، درون یک کاسه بسابید و این عصاره را به لب های تان بمالید. نه تنها بوی بسیار خوبی دارد، بلکه گلبرگ های رز به لب های تان آب رسانی کرده و آنها را براق تر، سالم تر و صورتی تر می نماید.

۷. یک برش خیار

روزانه چند دقیقه یک برش خیار را روی لب های تان بمالید و براق شدن شان را به چشم ببینید. خیار به تغذیه، براقی و رنگ صورتی طبیعی لب ها کمک می نماید.

لب های صاف و نرم
لب های صاف و نرم

 

۸. پرتقال

پوست پرتقال بسیار در درمان لب های خشک و تیره موثر است. پس دفعه ی دیگر که پرتقال میل نمودید، پوست آن را دور نیندازید. تنها یک یا دو دقیقه آن را روی لب های تان بمالید تا لب های تان براق شود.

۹. محصولات SPF دار

همان طور که اشعه ی فرابنفش خورشید برای پوست و مو مضرند، از لب ها نیز می بایست در مقابل این اشعه ها محافظت نمود. اگر می خواهید تمام روز بیرون باشید، حتما از محصولات SPF دار استفاده نمایید.

10.روغن نارگیل

چند قطره روغن نارگیل، آب لیمو و موم عسل را با هم ترکیب کنید. این ترکیب را گرم کرده و در یک ظرف شیشه ای بریزید. بیش از حد آن را گرم نکنید زیرا تأثیر خود را از دست می دهد. این ترکیب را می توانید در شیشه نگهداری کنید تا هر زمان که به آن نیاز داشتید از آن استفاده نمایید.

11.موم عسل

موم عسل، روغن هسته زردآلو و روغن گل اشرفی را با هم خوب مخلوط کرده و کمی با بخار آن را گرم نمایید. سپس چند قطره اسانس پرتقال به آن اضافه نمایید. می توانید این ترکیب را در ظروف شیشه ای نگهداری کنید.

لب های صاف و نرم
لب های صاف و نرم

 

12.روغن کرچک

موم عسل، روغن کرچک و روغن کنجد را در یک بخار پز با هم مخلوط نمایید. )می توانید آنها را بالای بخار نگه داشته تا کاملا با هم مخلوط شوند) چند قطره آب چغندر به آن اضافه نمایید. این ترکیب را برای استفاده های بعدی می توانید نگهداری کنید.

13.کره

به منظور نرم و خوش رنگ کردن لب هایتان می توانید از کره طبیعی نیز استفاده نمایید. روزانه 2 تا 3 بار لب ها را با کمی کره گرم ماساژ دهید. اینکار مؤثر خواهد بود.

14.روغن خردل

روغن خردل، یک روش درمانی قدیمی برای بهبود لب های خشک است که هم اکنون تعداد کمی از این روش استفاده می کنند. قبل از خواب، چند قطره روغن خردل را روی ناف ریخته و آن را کمی ماساژ دهید و صبح روز بعد، نتیجه را ببینید. این روغن، لب های ترک خورده ای که دچار خونریزی شده اند را بهبود بخشیده و آنها را نرم و صاف می کند.

15.داشتن رزیم مناسب

داشتن یک رژیم غذایی مناسب و سالم برای داشتن لب هایی نرم و صورتی بسیار مهم می باشد. غذاهایی غنی از ویتامین A را در وعده های غذایی خود بگنجانید و روزانه آب زیادی بنوشید.

 

امیدوارم با رعایت موارد فوق بتوانید همیشه لبهای زیبا و چهره ای شاداب داشته باشید از همراهی شماسپاسگزاریم

گروه مد و زیبایی نماگرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا