نامها و معانی

معنی اسم ایلیاد – معنی ایلیاد – نام پسرانه فارسی

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.
[ type=”blue”]یکی از نام  های اصیل و زیبای پسرانه فارسی ایلیاد است. این نام در زبان فارسی به معنی، نام منظومه حماسی از شاهکارهای ادبیات جهان درباره جنگی به همین نام که بین مردم یونان و تراوا در گرفت بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی و فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه فارسی آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم ایلیاد
معنی اسم ایلیاد

معنی اسم ایلیاد

  • یکی از نام های اصیل پسرانه فارسی ایلیاد است. معنی اسم ایلیاد در زبان فارسی به معنی نام منظومه حماسی از شاهکارهای ادبیات جهان درباره جنگی به همین نام که بین مردم یونان و تراوا در گرفتگفته شده است.

معنی ایلیاد در لغت نامه دهخداو فارسی

  • ایلیاد منظومه ای منسوب به همر و معروفترین حماسه ٔ دنیای قدیم و از شاهکارهای ادبیات جهان است. این منظومه شامل بیست و چهار سرود است و آن داستان شورانگیز جنگی است که میان مردم یونان و مردم «تروا» درگرفته است.
 
[ type=”red”]بیشتر بخوانید; نام  های پسرانه فارسی که با الف شروع می شود همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم ایلیاد

نوع: پسرانه

ریشه اسم: فارسی، ترکی ، یونانی

معنی: نام منظومه حماسی از شاهکارهای ادبیات جهان درباره جنگی به همین نام که بین مردم یونان و تراوا در گرفت، منظومه ی منسوب به هومر معروفترین حماسه ی دنیای قدیم و از شاهکارهای ادبیات جهان

فراوانی اسم ایلیاد

فراوانی نام ایلیاد برابر با 612 می باشد.

 

اسم های مشابه ایلیاد

ایلیا، ایلکا، میلاد، ایلیار، دیداد، آیدین، آریا داد

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای ایلیاد میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا