نامها و معانی

معنی اسم اینال – معنی اینال – اسم پسرانه ترکی

4.7/5 - (4 امتیاز)

[ type=”blue”] اسم اینال یکی از نام های زیبای پسرانه می باشد، که معانی آن در زبان ترکی ولیعهد. شاهزاده. خان بیان شده است، در ادامه می توانید با دیگر معانی و اسم های مشابه این نام ترکی آشنا شوید. 

معنی اسم اینال
معنی اسم اینال

معنی اسم اینال

  • معنی اسم اینال در زبان ترکی به معانی ولیعهد. شاهزاده. خان. همچنین رتبهای در میان ترکان بود که معادل کنت و بارون در اروپاست. نجیب زاده. کسی که مادرش از تبار خاقان و پدرش از اهالی معمولی باشد، بیان شده است.

کاربرد نام اینال

  • ابراهیم اینال . [ اِ م ِ ] (اِخ ) یا ابراهیم یِنال . برادر مادری نخستین پادشاه سلجوقی ، طغرل بیک . در ابتدای دولت سلجوقی با برادر خود همراه بود و به او خدمت میکرد، اما به سال 450 هَ .ق . در همدان علم طغیان برافراشت و طغرل بر سر او تاخته سپاه او بپراکند و ابراهیم به ری گریخت و در آخر طغرل بر او دست یافته او را بکشت.

 

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید; مجموعه اسم های پسرانه ترکی که با حرف الف شروع می شود  زیبا همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم اینال

نوع:پسرانه

ریشه اسم: ترکی.

معنی: ولیعهد. شاهزاده. خان. همچنین رتبهای در میان ترکان بود که معادل کنت و بارون در اروپاست. نجیب زاده. کسی که مادرش از تبار خاقان و پدرش از اهالی معمولی باشد.

 

فراوانی اسم اینال

فراوانی نام اینال در دسترس نیست.

 

اسم های مشابه اینال

آینا، ینا، ایناس، آیکان، ینال، آیناز، ایوان، آین، آینام، آیهان، آیتان

 

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام اسم اینال میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا