اخبار فرهنگی هنریسینما،تئاتر،تلوزیون

فیلم لو رفته از توهین چنگیز جلیلوند به قوم لر و مردم ممسنی

5/5 - (2 امتیاز)

فیلم لو رفته از توهین چنگیز جلیلوند به قوم لر و مردم ممسنی

 

فیلم لو رفته از توهین چنگیز جلیلوند به قوم لر و مردم ممسنی
فیلم لو رفته از توهین چنگیز جلیلوند به قوم لر و مردم ممسنی

به گزارش نماگرد، چنگیز جلیلوند بازیگر و دوبلور صدا و سیما سخنانی را در برنامه خوشا شیراز به زبان آورد که واقعا زشت و توهین به قوم لر بختیاری و همچنین مردم ممسنی بود. ماجرا از این قرار بوده است که زمانی که چنگیز جلیلوند میهمان برنامه خوشا شیراز بود شروع به تعریف خاطره ای از سفر به شیراز کرد و در ادامه مردم لر بختیاری و منطقه نواباد ممسنی را غارت گر، دزد و آدمکش معرفی کرد.

چنگیز جلیلوند در مورد سفر آن زمان ها به شیراز گفت اگر در مسیر اتفاقی می افتد و مثلا ماشین پنجر می شود یا خراب می شد ممکن بود ممسنی ها و لرهای بختیاری به ما حمله کنند و همه چیر را ببرند و دزدی و حتی ممکن بود کسی را بکشند.

فیلم لو رفته از توهین چنگیز جلیلوند به قوم لر و مردم ممسنی
فیلم لو رفته از توهین چنگیز جلیلوند به قوم لر و مردم ممسنی توهین به کهگیلویه و بویراحمد , توهین به لر در خوشا شیراز , توهین به لر ها در خوشا شیراز , توهین جلیلوند به بویراحمد , توهین جلیلوند به قوم لر , توهین جلیلوند به لر , توهین جلیلوند به نورآباد ممسنی , توهین چنگیز جلیلوند , توهین در خوشا شیراز به لر

 

برنامه ای که از شیراز میگوید اما در ادامه این برنامه رعایت حدود کنار گذاشته شده است و با تمسخر و زیر پا گذاشتن عزت مردم در راستای تهاجم فرهنگی غرب انچه کردند که غرب سالها برایش زحمت کشید.
یکی از همشهریان نیز خطاب به مسئولان استانی بیان داشت: خوب است مسئولان استان فارس و در راس ان مسئولان صدا و سیمای استان در انتخاب مجریان، دستندرکاران و میهمانان دعوت شده به هر برنامه ای دقت کنند تا دیگر شاهد تکرار مکرر توهین به قوم لر نباشیم.
یکی دیگر از همشهریان بیان داشت: مسئولان صدا و سیمای فارس بدانند که شهرستان ممسنی و رستم سرزمینی نخبه پرور بوده و در گذشته ای نه چندان دور پدیده کنکور معرفی شد و اکنون سه تن از نخبگان این شهرستان به عنوان نماینده مردم ممسنی و رستم و شیراز در مجلس دهم حضور دارند که این خود نشان از بزرگ منشی این مردم دارد.
شایان ذکر است:مدیر کل صدا و سیمای فارس در تماسی تلفنی با حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه شهرستان ممسنی از قوم لر و بخصوص مردم دو شهرستان ممسنی و رستم بابت رخ دادن موضوع “تمسخر قوم لر” در برنامه خوشا شیرازعذرخواهی کرد

فیلم لو رفته از توهین چنگیز جلیلوند به قوم لر و مردم ممسنی
فیلم لو رفته از توهین چنگیز جلیلوند به قوم لر و مردم ممسنی

 

چنگیز جلیلوند (زادهٔ ۱۳۱۵) دوبلر، مدیر دوبلاژ و هنرپیشهٔ ایرانی است.
جلیلوند فعالیت هنری‌اش را در سال ۱۳۳۶ و با تئاتر آغاز کرد. وی پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران مدت بیست سال را در امریکا به سر برد. اما سرانجام به کشور بازگشت و کار دوبله را از سال ۱۳۷۷ سر گرفت. وی در چند مجموعه تلویزیونی و فیلم سینمایی نیز بازی کرده است. صدای بسیار زیبای او قابلیت گویندگی به جای شخصیت‌های خشن سینمایی را فراهم کرده است. جلیلوند در گویندگی‌هایش قابلیت تیپ سازی را دارد و می‌تواند صداهای مختلفی به وجود آورد. او به جای بازیگران مشهور خارجی و داخلی بسیاری گویندگی کرده است.

 

 

‫۶ دیدگاه ها

 1. بسمه تعالی
  چند کلمه ای سخن با جناب آقای چنگیز جلیلوند!
  جناب آقای جلیلوند با قلبی شکسته و دلی مالامال از غم قلم برمیدارم که چند کلمه ای برای شما بنویسم! متأسفانه شاهد توهین و تهمت جنابعالی به قوم بزرگ لر و ایل ممسنی بودم، عجالتا خدمت شما عرض می نمایم که ایل بزرگ ممسنی با تاریخچه ای به قدمت سه تا هشت هزار سال همواره در طول تاریخ پیشینه ای بس تاریخی و افتخار آمیز در این مرز و بوم داشته است که گوشه ای از آن را خدمت شما عرض می نمایم! اینجا زادگاه بزرگ مرد تاریخ آریو برزن سردار بزرگ هخامنشی و یوتاب خواهر شجاعش که به همراه برادر اسکندر مقدونی را به زانو درآورد، اینجا زادگاه مراجع بزرگ عالی قدر آیت الله سید ابوطالب حسینی،آیت الله سید محمد ابطحی حسینی و آیت الله سید ابوالحسن ابطحی حسینی فهلیانی می باشد،اینجا زادگاه سرگرد خلبان شهید علی خسروی معروف به شاهین ممسنی جز سه خلبان برتر ایران به همراه شهید بابایی و دوران، کسی که تنها ۱۵۰ دقیقه بعد از اینکه صدام گفت به هر جوجه کلاغ ایرانی(خلبان) که به ۵۰ مایلی بصره برسد حقوق یکسال نیروی هوای عراق را به آن خواهم داد نیروگاه بصره را با خاک یکسان کرد،اینجا زادگاه پرفسور طاهر نیکنام جوانترین پژوهشگر دنیا در isi و isc با بیش از ۱۸۰ مقاله می باشد، اینجا زادگاه دکتر بهنام کشاورز چهارمین پژوهشگر برتر جهان در رشته زمین شناسی ، اینجا زادگاه دو تن از چهار نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی(دکتر پارسایی و رضایی) و نماینده دوره قبل شیراز(ضرغام صادقی) و همچین بیشترین اعضای شورای شهر شیراز می باشد، اینجا زادگاه هشت تن از فوتبالیست های لیگ برتر ایران و دو تن از ملی پوشان فوتبال ایران (سروش رفیعی و داریوش شجاعیان) و ساسان انصاری بازیکن تیم پرسپولیس می باشد، اینجا زادگاه برترین پژوهشگر ایران در سال ۹۵ می باشد!!!!اینجا نورآباد ممسنی چهارمین شهر بزرگ هخامنشی یعنی لیدوماست، اینجا نورآباد ممسنی دارنده بیشترین دانشجو در کشور و دارای رتبه اول با ۱۸ درصد دانشجو که تهران با ۱۲ درصد در رتبه دوم می باشد، اینجا نورآباد ممسنی دارای بیشترین تحصیل کرده و استاد دانشگاه و قاضی و وکیل و پزشک و … در استان می باشد!!!! اینجا نورآباد ممسنی دارای مقام اول در بین شهرستان های استان در اعزام نیرو به جبهه در هشت سال دفاع مقدس و تقدیم ۶۵۰ شهید در راه وطن و همچنین اعزام بیشترین نیرو برای دفاع از حرمین اهل بیت در استان و تقدیم شش شهید مدافع حرم می باشد!!!
  جناب آقای جلیلوند مردم ایل من در زمان قحطی در جنگ جهانی از فرط گرسنگی بلوط خوردند اما عزت و شرف خود را در مقابل استعمار انگلیس نفروختند و نه تنها دست به دزدی و راهزنی نزدند بلکه خود سالیان سال زخم خورده دزدی و راهزنی بودند!!! اینجا زادگاه شریف ترین و برجسته ترین طایفه ایران می باشد جایی که باستان شناسان و تاریخ نویسان بزرگ تاریخ ماریژان موله، ارنست هرتسفلد و رومن گیرشمن اینچنین در موردشون سخنان رانده اند « رستم از نژاد «مرد» بود و نژاد «مرد» از برجسته ترین طوایف ایران به شمار می آمد و این طایفه به قول مورخین مغرب زمین در چهار نقطه از ایران می زیستند: اول در سوادکوه کنونی،دوم در مازندارن،سوم در نورآباد ممسنی واقع در استان فارس و چهارم در طالش» کتاب سرزمین جاوید صفحه ۳۲۴
  جناب آقای جلیلوند شما مردم ممسنی را به حرمت موی سپید خود قسم دادین که از اشتباه شما بگذرند و از آنجا که مردم قوم لر حرمت موی سپید بزرگتر را دارند و این از خصوصیات قوم لر می باشد بنده به شخصه شما را میبخشم اما چه سود که این توهین ها به قوم لر تمامی نخواهد داشت چنانچه با اینکه قوم لر بخش عظیمی از استان فارس را شامل می باشد اما همچنان در محرومیت کامل به سر می برد و همیشه شاهد اهمال و کوتاهی مسئولین نسبت به این قوم بزرگ در استان می باشیم!!!
  عرایض خود را در آخر با جمله ای از امیرکبیر به پایان می برم باشد که دگر شاهد چنین تهمت ها و توهین ها نسبت به قوم بزرگ لر نباشیم!!!
  «ای کاش هر چند وقت یک بار شیر بچه ای لر در ایران شاه می شد تا مردم مزه عدالت را می چشیدند»

  ایام به کام جناب آقای جلیلوند

  سید پژمان حسینی
  کارشناس ارشد عمران

 2. سلام آقایانی که اعتراض کردند آیا از زندگی اقوام لر در چند دهه گذشته خبر ندارند؟ سالهایی که با ظلم و جور حکام وقت؛ آنها در جهل و بیسوادی زندگی میکردند.دوستان! من خودم لر هستم و به اصل و نسبم افتخار میکنم اما بیایید چشمهایمان را روی واقعیتها نبندیم .بروید از بزگترها بپرسید که وضع زندگی در آن ایام چطور بوده؟_ من پرسیده ام: برای زنده ماندن هیچکس به دیگری رحم نمیکرد! کسی جرات نمیکرد سارق را تعقیب کند چون مرگش حتمی بود.جهل و نادانی غارت و چپاول را شرعی و حق هر کس نشان میداد. اگر دوست دارید دهها داستان برایتان بازگو کنم. آقای مذکور نباید در رسانه عمومی آن حرفها را میزد اما متاسفانه باید بگویم درست گفته…… باز هم میگویم بروید از بزرگنرها بپرسید…

 3. ۱- بزرگوارانی که میفرمایند جناب آقای جلیلوند به لرها توهین کرده تشریف ببرند از خود لرها بپرسند، که مدتها دزدی و غارت جزو فرهنگ و قسمتی از روش زندگی بعضی از لرها بوده است؛ نزدیکترین فکت این قضیه بعضی اسمهای لری است مانند “غارتی ” و …. است.
  ۲- مثل اینکه نویسنده این مقاله مغرضانه، که به نیت تخریب جناب آقای جلیلوند نوشته شده سریال روزگار غریب را ملاحظه نفرموده اند، در آن قسمت که در زمان کودکی دکتر غریب در زمان بازگشت از روستای پدری اشان در دام راهزنان “لر ” می افتند و اموالشان به غارت می رود.
  ۳- مثل اینکه نویسنده مغرض و ناشی این مقاله سریال “روح الله ” که درباره داستان زندگی امام خمینی و جریانات آن روزهای شهر خمین است؛ را هم ملاحظه نفرموده اند که چگونه گروههای (که همگی لٌر بودند!) چگونه امنیت و آسایش را از مردم سلب می کردند.
  ۴- مثل اینکه نویسنده بزرگوار!!! حتی سریال روزی روزگاری را هم ملاحظه نفرموده اند….
  ۵- باز هم بگم یا بست شد!!!

 4. اون زمانا همه جا دزد و غارتگر و یاغچی زیاد بوده.پس ما حالا حق داریم به خاطر اون وقتا به همه اقوام توهین کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا