کاشت ناخن ژله ای یکی دیگر از انواع کاشت های ناخن  می باشد. کاشت ناخن ژله ای نسبت به کاشت ناخن پودری جلوه بیشتری دارد. دراین کاشت از سه مرحله ژله مخصوص ناخن استفاده می شود.برای آشنایی با مراحل کاشت ناخن ژله ای  در نماگرد تا پایان با ما همراه باشید.

کاشت ناخن ژله ای

آموزش کاشت ناخن

مواد مورد نیاز برای کاشت ناخن 

ضد قارچ
پرایمر مخصوص کاشت ژل
بیلدینگ ژل ( ژل زیر سازی )
فینیشینگ ژل ( ژل استحکام دهنده )
تاپ شاین ( ژل نهایی درخشان )
محلول کلینر
دستگاه UV و یا LED

کاشت ناخن ژله ای

کاشت ناخن

زیر سازی برای کاشت ناخن ژله ای

زیر سازی ناخن در این شیوه از کاشت ناخن، همانند زیرسازی معمولی انواع کاشت ها است. در ابتدا مانیکور خشک به وسیله سوهان برقی انجام شده و پوسته های اضافی برداشته می شوند، سپس با سوهان زبر و دور پایین دستگاه، خراش هایی بسیار ظریف روی صدف ناخن ها ایجاد می کنیم. این خراش ها باید به گونه ای بسیار سطحی ایجاد شده و از صدمه زدن به صدف طبیعی ناخن ها بپرهیزیم. بعد از اتمام زیر سازی، از ضد قارچ استفاده می کنیم.

کاشت ناخن ژله ای

کاشت ناخن عروس

مراحل کاشت ناخن ژله ای

پس از آماده سازی ناخن ها و زدن ضد قارچ، یک لایه پرایمر مخصوص کاشت ناخن ژله ای روی صدف ناخن می زنیم. سپس با استفاده از یک قلم سموری باریک و با حرکت های دورانی نا محسوس بیلدینگ ژل (ژل شماره یک) را روی ناخن ها می کشیم. دقت کنید که تجمع ژل ها در هر ناحیه از از ناخن و مخصوصا در ناحیه کوتیکول باعث نقص کار شما خواهد شد. بنابراین سرعت عمل در کاشت ناخن ژله ای امریست که باید مد نظر قرار دهید. برای موفقیت در این مرحله یک بار و برای چند ثانیه پس از ژل زدن، از شخص بخواهید دست خود را برعکس کند به طوری که سطح ناخن ها رو به زمین باشد. سپس به سرعت دست را در دستگاه UV یا LED قرار داده و بین 30 الی 120 ثانیه متناسب با تعریف دستگاه شما، قرار می دهیم. پس از مدت زمان تعیین شده ژل شماره یک خشک می شود. مرحله بعدی استفاده از فینیشینگ ژل (ژل شماره دو) است که به همان روش اولیه انجام شده و دست درون دستگاه قرار می گیرد. برای ایجاد حجم و انحنای مناسب می توانید این مرحله را پس از خشک شدن مواد، یک بار دیگر انجام دهید. قبل از استفاده از تاپ شاین یا ژل شماره سه، باید با استفاده از سوهان برقی یا دستی فرم نهایی را در ناخن ها ایجاد کنید. در مرحله آخر و بعد از سوهان کاری و پولیش ناخن ها، با قلم تاپ شاین که مانند قلم لاک طراحی شده، ژل نهایی را روی ناخن ها می کشیم. باید دقت کنید که ژل به دلیل خاصیت روان و ژله ای به سرعت حرکت کرده و ممکن است روی پوست دور ناخن پخش شود. بنابراین نهایت سرعت و دقت را در این مرحله به کار گیرید. پس از زدن ژل شماره سه دست را داخل دستگاه قرار داده و کار تمام است. برای از بین بردن حالت چسبندگی ژل در انتها از محلول کلینر با استفاده از پد مخصوص روی ناخن ها بکشید.

کاشت ناخن ژله ای

کاشت ناخن به همراه نگین

معایب کاشت ناخن ژله ای 

کاشت ناخن ژله ای روشی بسیار سریع و زیباست اما در مقایسه با کاشت پودری از استحکام بسیار کمتری برخوردار است. کاربرد مواد ژله ای در آن درخشش و جذابیتی مثال زدنی ایجاد می کند اما متاسفانه دوام آن بیشتر از دو هفته نیست و باید هر دو هفته یکبار و به طور مرتب و پیگیر برای ترمیم آن اقدام کنید. برای مراقبت از کاشت ناخن ژله ای لازم است حتما در هنگام استفاده از شوینده ها از دست کش استفاده کرده و از تماس مستقیم پرهیز کنید. همچنین به یاد داشته باشید که کاشت ناخن ژله ای در مناطق جغرافیایی مرطوب دوامی نداشته و در مدت زمان اندکی هوا می گیرد و یا دچار ترک خوردگی می شود.

کاشت ناخن ژله ای

کاشت ناخن با نگین

چگونگی ترمیم ناخن ژله ای

برای ترمیم این شیوه از کاشت ناخن، باید همانند ترمیم در کاشت پودری ، نواحی نزدیک به کوتیکول را که در اثر رشد ناخن فاصله افتاده و یا دچار هوا گرفتگی شده است با استفاده از سوهان برقی صاف کنیم. استفاده از سوهان برقی زبر و با سرعت مناسب می تواند بسیار سریع عمل کند. دقت کنید که هیچگونه برجستگی و اختلاف سطح در این ناحیه احساس نشود. سپس با یکبار حرکت سوهان برقی بر تمام سطح ناخن، روی کاشت قبلی را خراش داده و بستر مناسب برای مواد گذاری جدید آماده کنید. حال می توانید به روش ذکر شده در بالا به مواد گذاری جدید پرداخته و ناخن ها را ترمیم کنید.

کاشت ناخن ژله ای

کاشت ناخن با اکلیل

دیزاین ناخن های ژله ای 

پس از کاشت ناخن ژله ای می توانید به روش های متداول دیزاین کرده و دوباره لایه ای از ژل را روی ناخن ها بزنید. و یا می توانید در طی مراحل کار و در زمان ژل شماره دو ( فینیشینگ ژل ) از اکلیل یا لاک های طراحی مختلف استفاده کنید. اما زیباترین روش طراحی برای این نوع از کاشت به پیشنهاد آسان طب فرنچ ناخن است که هیچگاه از مد نیافتاده و مادام یکی از بهترین طرح های زیبا برای دیزاین ناخن شما خواهد بود. در هنگام فرنچ کردن می توانید خلاقیت به خرج داده و از رنگ های متنوع برای اینکار استفاده کنید.

یکی از طراحی های زیبا برای کاشت ناخن زمانیست که ما در حین انجام مراحل از اکلیل برای زیباتر کردن کار استفاده می کنیم. به این ترتیب که در زمان مواد گذاری ( چه پودری و چه ژله ای ) قلم را پس از آغشته کردن به مواد یکبار درون قوطی اکلیل می زنیم و بعد روی ناخن قرار می دهیم. در این روش کلیه طرح هایی که روی ناخن ها ایجاد می شود دائمی بوده و تا ترمیم بعدی کاشت ناخن شما بدون تغییر باقی خواهد ماند.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد 

 

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و کپی فقط با ذکر لینک پست مجاز است.