زیبایی پوست و مومد و زیبایی

کراتینه یا صاف کردن موها با مواد طبیعی

4/5 - (1 امتیاز)

کراتینه یا صاف کردن مو با مواد طبیعی در منزل

کراتینه یا صاف کردن موها
کراتینه یا صاف کردن موها

کراتینه یا صاف کردن موها با روش های غیر طبیعی عوارضی بسیار خطرناک به همراه دارد. اما اگر جزءآن دسته افرادی هستید که به شما پیشنهاد کراتینه کردن موها داده شده است قبل از انجام این کار اول باعوارض کراتینه کردن مو آشنا شوید سپس اقدام کنید اما ما در اینجا روش دیگری را برای شما عزیزان پیشنهاد می کنیم کراتینه یا صاف کردن موها به وسیله مواد طبیعی که به راحتی در دسترس شما قرار داردو عوارض خطرناکی برای سلامتی شما عزیزان به همراه ندارد فقط باید کمی صبر و حوصله داشته باشید پس با ما همراه باشید.

کراتینه یا صاف کردن موها مو با مواد طبیعی

کراتینه کردن موها با مواد طبیی کاملا بی ضرر بوده و مهمتراین است که سلامتی شما به خطر نمی افتد فقط باید کمی پشتکار و صبر وحوصله داشته باشید تا بتوانید با مواد طبیعی موهای صاف و براق داشته باشید .می توان از مواد طبیعی مانند تخم مرغ ،عسل ،روغن های گیاهی و…در صاف کردن موهای خود کمک بگیرد در ذیل به طرز تهیه ماسک های صاف کردن موها با مواد طبیعی اشاره می کنیم.

کراتینه یا صاف کردن موها
کراتینه یا صاف کردن موها

کراتینه یا صاف کردن موها با روغن زیتون 

در مباحث گذشته در نماگرد از خواص روغن زیتون برای موها گفته ایم ولی باز گذری کوتاه داریم .رطوبتی که روغن زیتون برای موهای که خشک هستند ایجاد می کند غیر قابل باور است .رطوبت ایجاد شده توسط روغن زیتون باعث می شود که جنس موها را لطیف تر و پوست سر را محکم کند.حال اگر این روغن زیتون با موادی دیگر چون تخم مرغ و عسل طبیعی که دارای خواصی هستند مخلوط شود. ماسک خوبی از آب در آید .

مواد مورد نیازاستفاده در این ماسک عبارتند از :

روغن زیتون 5 قاشق غذا خوری؛تخم مرغ خام 2 عدد؛عسل طبیعی2؛

 

ماسک اول:  2 عدد تخم مرغ را  با ۵ قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط می کنیم.تا یک مخلوط یکدست به دست آوریم. تمام مواد بدست آمده را مو را به مو‌های خود بزنید وبعد از 15 دقیقه مو‌های خود را بشویید.

ماسک دوم:  ۲ قاشق غذاخوری عسل و ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون را با یکدیگر ترکیب کنیدو به موهایتان بمالید. برای گرفتن بیشتر می‌توانید یک قاشق غذاخوری آبلیمو و یا ۲ قاشق غذاخوری از پودر دارچین را به مخلوط اضافه کنید.باید به مدت 15 روی سرتان بماند و سپس آب کشی نمایید

روغن زیتون در این ماسک رطوبت  موهای شما را تامین می کند و تخم مرغ باعث تمیز شده سر از انواع روغن ها و باکتریهای اضافه است .عسل نیز مرطوب کننده طبیعی و شامل ویتامین و مواد معدنی است

 

کراتینه یا صاف کردن موها
کراتینه یا صاف کردن موها

 کراتینه یا صاف کردن موها در خانه با ماسک ماست 

موارد تقویت کننده موها پروتئین و اسید لاکتیک است.که تقویت کنندهای فوق العاده برای موها به شمار می روند .این دو ماده را می توان در تخم مرغ و ماست به راحتی پیدا کرد..این ماسک یک تقویت کننده مناسب برای موهای رنگ شده و آسیب دیده است .موادری که در این ماسک استفاده کنید عبارتند از :

تخم مرغ 1 عدد ،ماست1.4پیمانه  ،سس مایونز 1.4پیمانه 

موادی که در بالا ذکر شده را باهم مخلوط می کنیم .اینقدر این مواد را مخلوط می کنیم تا مخلوطی یک دست حاصل شود .سپس مواد آماده سده را به موهای خود بمالید و به پوست سر ماساژدهید .سر خود را با کلاه های پلاستیکی (کلاه رنگ )بپوشانید و به مدت یک ساعت منتظر بمانید و سپس با شامپوی ملایم موهای خود را بشویید

نکات لازم :موهای خود را با اب سردبشویید چون تخم مرغ در دمای پایین پخته می شود .برای گرفتن نتیجه بهتر برای موهای خود این ماسک را هفته ای یک بار استفاده کنید .

 

کراتینه یا صاف کردن موها
کراتینه یا صاف کردن موها

 – کراتینه یا صاف کردن موها با موز و شیر 

خواص تخم مرغ را در موارد قبلی برای شما بیان کردیم اما موز دارای ویتامین A است که به طور طبیعی پوست و مو را مرطوب می کند و پتاسیم که در موز وجود دارد آسیب دیدگی موها را از بین می برد. همچنین پروتئین موجود در شیر، ساقه‌ی موها را تقویت و آنها را نرم می‌کند و فرها را از بین می‌برد.موادی که در این ماسک مورد استفاده قرارمی گیرد :

۱ عدد موز رسیده؛ ۲ قاشق غذا خوری عسل،۲ قاشق غذا خوری شیر؛۱/۲ قاشق غذا خوری روغن زیتون یا روغن نارگیل؛ ۱ عدد تخم مرغ

موز رسیده را با کمک چنگال در یک کاسه له کنید. تخم مرغ را روی موز بریزید. ۲ قاشق غذا خوری شیر را به آن اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید. سپس ۲ قاشق غذاخوری عسل و ۱ و نیم قاشق روغن زیتون به آن آضافه کرده و همه مواد را با یک همزن دستی مخلوط کنید تا یکدست شود و تکه‌های موز در آن دیده نشود.

ماسک را روی مو و پوست سر خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که تمام موهایتان را از ریشه تا انتهای آن از مواد پوشانده شود. بگذارید یک ساعت روی سر شما بماند. سپس موهای خود را با یک شامپوی ملایم بشویید. این ماسک را یکبار در هفته استفاده کنید.

 

ماسک دوم :نصف یک فنجان شیر و آب را با هم ترکیب کنید و آن را در یک بطری اسپری بریزید. پیچ‌خوردگی‌های مو را شانه بزنید، ترکیب به‌دست آمده را روی موها اسپری کنید و دوباره شانه بزنید. اجازه بدهید ۳۰ دقیقه بماند تا شیر جذب موها شود. سپس با شامپو بشویید و نرم‌کننده بزنید.

ماسک سوم :یک قاشق غذاخوری عسل را در یک فنجان شیر مخلوط کنید. سه تا چهار عدد توت‌فرنگی را له و به ترکیب اضافه کنید. مخلوط به‌دست آمده را به تمام موها بمالید و با یک حوله‌ به‌مدت دو ساعت بپوشانید. موها را با یک شامپوی ملایم بشویید، با یک شانه‌ی دندانه‌درشت شانه بزنید و بگذارید موهایتان خشک شوند.

 

کراتینه یا صاف کردن موها
کراتینه یا صاف کردن موها

استفاده از روغن های گیاهی برای صاف شدن موها 

استفاده از روغن آرگان 

شب زمان نسبتاً مناسبی برای اعمال مواد تأثیر گذار روی مو هاست. برای مثال حدود 10 قطره روغن آرگان روی مو ها و استفاده از کلاه برای جلوگیری از چرب شدن بالش به بهبود درخشندگی و نرمی مو ها کمک می کند. این کار را هفته ای یکبار امتحان کنید. در صورت داشتن شوره و پوست سر خشک، هفته ای دوبار نیز می توانید به موها روغن بزنید.

استفاده از  روغنِ گرم‌شده

یکی از راه های صاف کردن موها استفاده از روغن های گرم شده است که حرارت ناشی از روغن گرم باعث باز شدن موهای فردار و صاف شدن انها می شود.برای این روش از روغن های نارگیل ،زیتون ،روغن بادام ،و روغن کنجد م یتوان استفاده کرد.

روغن مورد نظرتان را در مایکروویو به‌مدت ۲۰ ثانیه کمی گرم کنید.یا به وسیله بخار گرم کنید.روغن گرم‌‌شده را به موها بمالید و پوست سر را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ماساژ بدهید.موها را کاملا شانه بزنید تا روغن به‌طور یکسان همه‌جا پخش شود. با این کار از شکستن موها هنگام شست‌وشو نیز جلوگیری خواهید کرد.موهای خود را با یک حوله‌ی گرم و مرطوب به‌مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بپوشانید.
موهایتان را با یک شامپوی ملایم بشویید.وقتی موهایتان هنوز خیس و نمناک است با یک شانه‌ی دندانه‌درشت، نه با بُرس، آنها را به آرامی شانه بزنید و سپس اجازه بدهید خشک شوند.

روغن نارگیل یکی از روغن های همه کاره و فوق العاده است که از مو در برابر آسیب های حرارتی نیز محافظت می کند. چرب کردن نوک مو ها با روغن نارگیل از مو خوره نیز جلوگیری می کند.

 

نکات آخر :

استفاده از مواد طبیعی بهترین گزینه برای صاف شدن موهای شماست پس پشتکار داشته باشید و صبوری کنید.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا