نامها و معانی

معنی اسم کیانا – معنی کیانا – نام دخترانه زیبای فارسی

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.
[ type=”blue”]یکی از نام  های زیبایی که می توان برای دختران خود انتخاب کرد کیانا می باشد. معنی اسم کیانا در زبان فارسی به معنی طبیعت بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی، فراوانی و اسم های مشابه این نام اصیل دخترانه آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم کیانا
معنی اسم کیانا

معنی اسم کیانا

  • یکی از زیباترین نام های دخترانه که ریشه فارسی دارد کیانا می باشد. معنی این نام فارسی منسوب به کیان، کیان، در قدیم به معنی منسوب به کیان، کیان، در قدیم به معنی طبیعت بوده است، طبایع و عناصر چهارگانه دخیل در طبیعت، شاهزاده و ملکه، کیان به معنی هستی، وطن، و سرزمین است که از طبایع چهارگانه تشکیل شده است یعنی درواقع سرزمین از مجموع آب و خاک و… بوجود می آید والف آخر کیانا نشان دهنده ی اسم ایران زمین است مثل اسم آریاناو در لغت معنی اسم کیانا یعنی  سرزمین پارسی، گفته شده است.

معنی اسم کیانا در لغت نامه دهخدا و فارسی

طبیعت ، اصل هر چیز. ۲ – هر یک از طبایع چهارگانه .

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید; نامهای زیبای دخترانه  فارسی که با ک شروع می شود همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم کیانا

نوع: دختر

ریشه اسم: فارسی،

معنی : منسوب به کیان، کیان، در قدیم به معنی طبیعت بوده است، طبایع و عناصر چهارگانه دخیل در طبیعت، شاهزاده و ملکه، کیان به معنی هستی، وطن، و سرزمین است که از طبایع چهارگانه تشکیل شده است یعنی درواقع سرزمین از مجموع آب و خاک و… بوجود می آید والف آخر کیانا نشان دهنده ی اسم ایران زمین است مثل اسم آریاناو در لغت معنی اسم کیانا یعنی ” سرزمین پارسی

 

 

فراوانی اسم کیانا

فراوانی برای نام کیانا برابر 51753 می باشد.

 

اسم های مشابه کیانا

کیاناز، لیانا، تیانا، آیدینا، دیانا، کیارا، کیمیا، نینا

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای کیانا میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا