بهداشت بانوانسلامت

ضررهای نرم کننده ها برای موها

3/5 - (4 امتیاز)

ضررهای نرم کننده ها برای موها

ضررهای نرم کننده ها برای موها
ضررهای نرم کننده ها برای موها

شستن بیش از حد موها با نرم کننده میتواند باعث افزایش ریزش مو شود. فقط در صورتی که پزشک شما استفاده از نرم کننده ی مخصوصی را برای شما مشخص کرده ،از آنها استفاده نمایید. و همچنین موهای رنگ شده و فر شده هم حتما به نرم کننده احتیاج دارند.

نرم‌کننده نوعی فرآورده برای بهتر کردن وضعیت و کیفیت ساقه مو، به‌خصوص برای کسانی است که موهای خشک یا رنگ‌شده‌ای دارند. نرم‌کننده‌ها می‌توانند باعث بهبود وضعیت ساقه موهای آسیب‌دیده یا موهایی که الکتریسیته دارند هم بشوند زیرا پوشش مناسبی روی کوتیکول مو ایجاد می‌کنند و باعث رفع زبری، خشکی و آسیب موها می‌شوند. به همین دلیل باید نرم‌کننده را فقط به ساقه موهایتان بزنید و از قرار دادن آن روی ریشه موها و کف سر خودداری کنید.

اگر آن را به درستی و تنها برای ساقه موها استفاده نکنید، نمی‌تواند ربطی با ریزش مو داشته باشد. افرادی که حس می‌کنند با استفاده از نرم‌کننده دچار ریزش مو می‌شوند باید بدانند زمینه ابتلا به ریزش مو را دارند به همین دلیل بهتر است دنبال پیدا کردن علت ریزش موهایشان باشند. انجام آزمایش برای پی بردن به ابتلا به فقر آهن، مشکلات هورمونی و مشکلات تیرویید احتمالی به چنین افرادی توصیه می‌شود.

همانطوریکه میدانید اغلب شامپو های بازار دارای عوامل نرم کننده هستند که در طی پروسه شامپو کردن عمل نرم کنندگی مو توسط آنها انجام می‌شود. در نوع دیگر آنها نرم کننده بصورت جداگانه پس از شامپو بر روی موها بکار می‌رود و موها را نرم می‌کند .
مکانیسم عمل به اینصورت است که پس از شامپو کردن موها دارای بار منفی می‌شوند و نرم‌کننده‌های موی سر دارای بار مثبت هستند بنابراین یکدیگر را جذب و خنثی می‌کنند، در این حال مولکولهای نرم کننده بر روی مو( و بیشتر در نقاط آسیب دیده ) رسوب می‌کنند و با خنثی شدن بارهای الکتریکی، شارژ الکتریکی و پرواز مو نیز کاهش می‌یابد. همچنین نرم کننده ها کمک می‌کنند که پوسته های کوتیکول مو که در اثر شستشو بلند شده اند بر روی سطح مو بخوابند و این، نه تنها شفافیت و براقیت مو را افزایش می‌دهد بلکه این تغییر در سطح مو سبب می‌شود که شادابی و رنگ مو توسعه یافته و بهتر شود .
موهایی که در اثر استفاده از نرم کننده صاف شده اند ،کمتر گره می‌خورند و یا اگر گره دارند راحتتر باز شده و بهتر شانه می‌شوند و این مهم، در هر دو مورد روی موی خیس و خشک دیده می‌شود. موها نرمتر شده و قابلیت نگهداری آنها نیز راحتتر می‌گردد .

آموزش مانیکور در خانه

آشنایی با ایده هایی جالب برای تزئین مو با اکسسوارهای شیک+تصاویر

معرفی بهترین رنگهای هایلایت مو برای سال جدید

انواع رنگ مو برای سال ۹۶

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا