مد و زیباییزیبایی صورت و ناخن

آموزش گریم کردن لب ها به صورت حرفه ای

4.7/5 - (3 امتیاز)
[ type=”blue”]گریم کردن لب ها در زیبایی چهره نقش بسزایی دارد. می توان با گریم لب و چند تکنیک ساده، حالت متعادلی برای لب ها ایجاد کنیم و چهره ای کاملا متفاوت را تجربه کنید. برای یادگیری گریم لب با ما همراه باشید.

گریم کردن لب ها
گریم کردن لب ها

مراحل آماده سازی لب برای گریم 

گریم لب ها دارای 4 مرحله می باشد که عبارتند از: رطوبت رسانی به لب ها، استفاده از لیکوئید، سپس پن استیک و پودر فیکس است. گریم لب ها از رطوبت رسانی و کاور با لایه ای کرم پودر و پودر فیکس شروع شده و در مرحله پایانی با مداد لب و لیپ استیک به پایان خواهد رسید. بنابراین باید بدانید که در گریم لب ها وجود زیرسازی آرایش صحیح برای میکاپ لب ها از ارکان مهم در این مرحله محسوب می شود. انتخاب رنگ مداد لب و رژلب نیز بسیار مهم بوده و باید هماهنگ با رنگ مکمل سایه چشم و رژگونه باشد. در گریم محو لب ها باید مداد لب را کمی تیره تر از رنگ رژ لب انتخاب نمود و برای یک آرایش تند باید همرنگ با رنگ لیپ استیک انتخاب شود.

گریم کردن لب بالایی نازک

اگر لب بالایی شما نازک است باید خط لب تان را با کمک مداد لب نوک تیز و نرمی حدود ۲ میلی متر بالاتر از خط لب طبیعی تان بکشید و از ایجاد کردن حالت تیز در منحنی بالایی لب پرهیز نمایید و پهنا و فرم لب بالایی را با لب پایینی متعادل سازید.

گریم کردن لب ها
گریم کردن لب ها

 گریم کردن لب های کوچک

برای گریم لب هایی که چنین مشکلی دارند باید فرم اصلی لب را در نظر گرفته و با توجه به حفره های بینی و همچنین پهنای فک اقدام به کشیدن خطوطی متناسب و در تعادل کامل با این نواحی کشید. برای گریم لب ها در چنین حالتی باید به وسیله کشیدن خط لب با اختلاف 2 یا 3 میلیمتر در اطراف خطوط اصلی، حجم و همچنین سایز متعادل با دیگر اعضاء چهره در لب ها ایجاد نمود.

نوشته های مشابه

 

گریم کردن لب های پهن

برای گریم کردن لب های پهن باید خطوط را در گوشه بالایی و پایینی لب ها مقداری داخل تر از خطوط اصلی بکشید تا از حجم پهنی لب ها کم شود و لب های شما برجستگی متعادل و یکسانی با سایر اجزای صورت پیدا کند.

 

 گریم کردن لب پایینی نازک

برای گریم لب پایینی نازک باید خط لب را مقداری پایین تر از خط لب اصلی بکشید و طرفین لب پایینی را مقداری حجم دهید و پر کنید تا لب پایینی حجیم تر شود و تناسب ایده آل تری پیدا کند.گریم لب ها در چنین حالتی که با باریکی ناحیه پائینی مواجه هستیم باید اینطور انجام شود که خطوط حاصله حجم مناسب را در این ناحیه ایجاد نماید. به این صورت که باید خط لب را اندکی بیرون تر از خطوط اصلی بکشیم و مخصوصا طرفین لب ها را اندکی فرم پرحجم بدهیم. به این ترتیب لب پائینی نیز مانند لب بالایی از حجم و تناسب ایده آل برخوردار خواهد بود.

 

گریم کردن لب های بیش از حد نازک

برای گریم کردن این مدل لب ها باید با کمک خط هایی واضح و مشخص به لب ها فرم و حجم داده شود و لب ها را برجسته و بزرگ تر کرد. خط لب را باید در قسمت لب بالایی و لب پایینی خارج از خط لب اصلی بکشید سپس به لب هایتان فرمی زیبا و جذاب بدهید.

گریم کردن لب ها
گریم کردن لب ها

[ type=”red”]بیشتر بدانید :رژ لب مناسب پوست سبزه، رژ لب اکلیلی، انواع فرم لب، ماندگاری رژ لب

 گریم کردن لب های نامتقارن

برای گریم لب ها در چنین حالتی که شکل لب ها در طرفین و همچنین بالا و پائین نامتقارن و ناجور است باید یکی از طرفین را که مشخصاتی کامل تر و برجسته تر دارد به عنوان الگو در نظر گرفت و خطوط لب را در ناحیه رو به رو به طور کپی شده از قسمت مذکور انجام داد، به این ترتیب آرایش لب ها در تمام نواحی لب تا حد زیادی متقارن و رتوش شده به نظر خواهد رسید.

گریم کردن لب ها با گوشه‌های افتاده 

این گونه از لب ها به چهره حالتی ناراضی و نازیبا می دهد. همچنین چنین حالتی می تواند چهره را اندکی مسن تر از واقعیت نشان دهد. برای گریم لب ها در چنین شرایطی باید به وسیله خطوط مناسب در گوشه های چپ و راست لب، حالتی جذاب و رو به بالا نشان دهیم. همچنین حجم خط حاصله در گوشه های خارجی لب بالایی باید بیشتر و پر تر باشد.

گریم کردن لب ها
گریم کردن لب ها

گریم لب های تخم مرغی شکل

این لب ها در ناحیه چپ و راست قسمت پائینی دارای حجمی بی تناسب با لب بالایی می باشد. برای گریم لب ها در این حالت باید اندکی از این حجم و سایز اضافه کاست. به این ترتیب که خط لب را در این ناحیه باید کمی داخل تر از خطوط اصلی و با شیبی ملایم ایجاد نمائیم.

گریم لب‌ های نوک تیز

برای گریم اینگونه از لب ها همانطور که از اسمش پیداست باید از حالت تیزی و زاویه بیش از حد کاست. اینگونه لب ها معمولا تداعی کننده شکل لوزی می باشد، یعنی لب ها در مرکز خود در بالا و پائین دارای بیشترین حجم می باشد و ما باید به وسیله خطوط منحنی و نرم از این تیزی بکاهیم و حجم مناسب را در نواحی دیگر لب به وسیله خطوطی خارج تر از حالت طبیعی ایجاد نمائیم.

گریم کردن لب ها
گریم کردن لب ها

 برجسته سازی و حجیم کردن لب ها

بعد از زیرسازی لب ها و کشیدن خط لبی مناسب با کمک رژلب مدادی مات و همرنگ با مداد لب خطوط لب ها را به صورت واضح تر و پهن تر به سمت داخل لب ها بکشید و با کمک رژلب هم خانواده با رنگ مداد لب روی لب هایتان را به غیر از نواحی مرکزی رنگ بزنید توجه داشته باشید که رنگ رژلب مدادی باید هم خانواده و تیره تر از رنگ مداد لب باشد. در مرحله بعدی برجسته سازی لب ها با کمک رژلب صورتی چرک و روشن قسمت مرکزی لب ها را رنگ کنید و لب هایتان را به مدت چند ثانیه روی یکدیگر بفشارید و در پایان مرزهای بین دو رنگ روشن و تیره روی لب را با کمک قلمی مناسب فید کنید.

گریم کردن لب ها
گریم کردن لب ها
[ type=”green”]نکات پایانی

رنگ رژ لب باید در تناسب کامل با رنگ مکمل سایه چشم و رژگونه انتخاب شود. اگر رنگ سایه چشم شما از رنگ های گرم است رنگ رژ لب شما باید از تناژ نارنجی استفاده شود.اگر از رنگ های سرد استفاده می شود باید از رنگی با تناژ صورتی برای لب ها و رژ گونه استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا