نامها و معانی

معنی اسم ملیکا – معنی ملیکا – نام زیبای دخترانه یونانی

4/5 - (1 امتیاز)
[ type=”blue”]یکی از نام  های زیبایی که می توان برای دختران خود انتخاب کنید، ملیکا می باشد. معنی اسم ملیکا در زبان یونانی گروهی از گیاهان علفی چند ساله از خانواده ی گندمیان که خودرو هستند، بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی، فراوانی و اسم های مشابه این نام دخترانه یونانی آشنا شوید، پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم ملیکا
معنی اسم ملیکا

معنی اسم ملیکا

  • یکی از زیباترین نام های دختران  یونانی ملیکا است. معنی این نام،گروهی از گیاهان علفی چند ساله از خانواده ی گندمیان که خودرو هستند، نوعی شعر غنایی و ترانه های عاشقانه یونانی، ملکه، در زبان پارسی ملیکا به معنای فرشته، در زبان یونانی نام معشوقه زئوس، در زبان عربی نام مادر حضرت مهدی(عج) و به معنای ملکه، در زبان آشوری نیز ملکه معنا میدهد،بیان شده است.

افراد معروف با نام ملیکا

  • ملیکا شریفی نیا بازیگر سینما و تلویزیون
  • ملیکا عبدالکریمی تیرانداز
  • ملیکا فروتن هنرپیشه اهل آلمان
  • ملیکا زارعی معروف به خاله شادونه مجر ی برنامه کودک

 

 

ریشه اسم ملیکا

نوع: دختر

ریشه اسم: یونانی،

معنی:  گروهی از گیاهان علفی چند ساله از خانواده ی گندمیان که خودرو هستند، نام مادر حصرت مهدی ، نوعی شعر غنایی و ترانه های عاشقانه یونانی، ملکه، در زبان پارسی ملیکا به معنای فرشته، در زبان یونانی نام معشوقه زئوس، در زبان عربی نام مادر حضرت مهدی(عج)و به معنای ملکه، در زبان آشوری نیز ملکه معنا میدهد

فراوانی اسم ملیکا

فراوانی برای نام ملیکا برابر با 88413 می باشد.

 

اسم های مشابه ملیکا

ملینا، ملیسا، المینا، المیرا، هلیا، کیمیا، هلما

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای ملیکا میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام یونانی اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا