سرگرمیمعما و تست هوش

معمای تفکربرانگیز ظرف های شیر + جواب

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.

معمای تفکربرانگیز ظرف های شیر: در یک گاوداری صاحب یک گاو، بعد از دوشیدن شیر گاوش، 12 لیتر شیر در یک منبع بزرگ به دست آورده است…..

 

[ type=”blue”]  مغز انسان ها همانند دیگر عضلات بدن نیازمند ورزش می باشد، چرا که با ورزش دادن آن از بسیاری مشکلات مربوط به مغز همچون زوال عقل و مهم ترین آن که آلزایمر می باشد، جلوگیری خواهد شد و مغز را در جهت صحیح می توان تقویت نمود. پس خودتون رو برای به چالش کشیدن مغز و ورزش دادن آن آماده کنید.

 

معمای تفکربرانگیز ظرف های شیر + جواب
معمای تفکربرانگیز ظرف های شیر + جواب

 

در یک گاوداری صاحب یک گاو، بعد از دوشیدن شیر گاوش، 12 لیتر شیر در یک منبع بزرگ به دست آورده است.

او یک ظرف 5 لیتری و یک ظرف 8 لیتری دارد و می‌خواهد دقیقاً 6 لیتر از شیر را به ظرف بزرگ‌تر منتقل کند. او چگونه می‌تواند این کار را انجام دهد؟

 

جواب معما در انتهای همین مطلب قرار دارد، اما سعی کنید قبل از دیدن جواب؛ خودتان فکر کنید و در بخش نظرات جواب خود را با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید!

 

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

پاسخ معمای تفکربرانگیز ظرف های شیر

او ابتدا ظرف 8 لیتری را پر می کند. سپس 4 لیتر باقی مانده را درون ظرف 5 لیتری می ریزد. پس از آن ظرف 8 لیتری را دوباره درون ظرف بزرگ بر می گرداندو همینطور 4 لیتر موجود در ظرف 5 لیتری را درون ظرف 8 لیتری.

حال اظرف 5 لیتری را پر کرده و 4 لیتر آن را درون ظرف 8 لیتری ریخته تا 1 لیتر درون ظرف 5 لیتری باقی بماند.

سپس دوباره ظرف 8 لیتری را خالی کرده و 1 لیتر موجود در ظرف 5 لیتری را درون ظرف 8 لیتری ریخته و دوباره ظرف 5 لیتری را پر کرده و روی 1 لیتر درون ظرف 8 لیتری می ریزد تا 6 لیتر شود.

 

 گرد آوری و تنظیم : بخش سرگرمی نماگرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا