مد و زیباییزیبایی صورت و ناخن

شناخت حالت و مدل چشم ها و چگونگی آرایش چشم ها

4.2/5 - (6 امتیاز)
[ type=”blue”]شناخت حالت و مدل چشم در آرایش چشم کمک بسیاری می کند تا ما بتوانیم آرایش زیبایی برای چشم های خود رقم بزنیم. شما با دانستن مدل چشم خود به راحتی می توانید انواع ارایش های ریبا را انجام دهید و لذت ببرید.

شناخت حالت و مدل چشم
شناخت حالت و مدل چشم

حالت و مدل چشم 

8 مدل چشم رایج وجود دارند: مونولید (تک پلکی)، گرد، بادامی، رو به پایین، رو به بالا و فرو رفته. چشم های دور از هم و چشم های نزدیک به هم

حال با دانستن انواع حالت و مدل چشم ها باید بفهمیم که هر مدل چشم را چگونه آرایش کنیم تا زیباتر و جذاب تر به نظر برسد پس با ما هماه باشید.

شناخت چشم های گرد 

خط پلکی واضح روی پلک دارید و عنبیه چشمتان در بالا و پایین اندکی از پلک دور است و سفیدی چشم کاملا دور آن معلوم است.

نوشته های مشابه

آرایش چشم گرد

با رنگی روشن و ملایم پلک را تا خط پلک سایه بزنید. با سایه کمی تیره‌تر گوشه خارجی چشم سمت خط مژه‌های بالا و پایین را تیره کنید.با سایه‌ای تیره خط مژه‌های بالا را تیره کنید، هرچه به سمت گوشه خارجی پیش می‌روید این تیرگی را کمی پهن‌تر کنید. با سایه رنگ ملایم خط پلک را رنگ بزنید.روی پلک بالا خط چشم مشکی بکشید تا چشم‌ها خود را بهتر نشان دهند. با سایه رنگ متوسط روی پلک را بپوشانید.با سایه برنز رنگ روشن زیر استخوان ابرو را رنگ بزنید.پلک بالا را خط چشم مشکی بکشید؛ خط چشم در نیمه ابتدایی بسیار باریک و در نیمه انتهایی چشم کمی پهن‌تر باشد.

شناخت حالت و مدل چشم
شناخت حالت و مدل چشم

شناخت چشم بادامی 

خط پلکی واضح بر روی پلک دارید و بر خلاف فرم چشم گرد، عنبیه در بالا و پایین کمی پوشش داده شده است.

آرایش چشم بادامی 

باید با آرایش به چشم‌ها عمق دهید و کاری کنید که چشم‌ها بیش از همه در صورت جلب توجه کنند.

با سایه‌ای که رنگی روشن و ملایم دارد تمام پلک را از خط مژه‌ها تا استخوان ابرورنگ بزنید.برای اینکه عمق چشم‌ها را بیشتر کنید با سایه کمی تیره‌تر گوشه‌ خارجی چشم را تیره کنید. با خط چشم دورتا دور چشم را بکشید. گوشه خارجی چشم را با یک سایه تیره تقریبا مات رنگ بزنید تا چشم‌ها حالت خود را بهتر نشان دهند.

شناخت حالت و مدل چشم
شناخت حالت و مدل چشم

شناخت مدل چشم روبه پایین 

گوشه ی خارجی چشمانتان به سمت پایین است. اگر دقیق نمی توانید حدس بزنید، تصور کنید که خطی صاف از چشمتان می گذرد، اگر گوشه ی خارجی چشمتان زیر خط بود که حتما فرم چشمتان پایین افتاده است. این مدل چشم بهترین حالت برای آرایش محبوب چشم گربه‌ای است!

آرایش چشم گربه ای 

با آرایش کاری کنید که این گربه‌ای بودن چشم‌ها بیشتر خود را نشان دهند و زیبایی چشم‌ها چند برابر شوند.برای کشیدن خط چشم گربه‌ای باید روی خط مژه‌های پلک بالا خط نازکی بکشید و بعد گوشه خارجی را کمی -فقط کمی- پهن کنید و به سمت بالا ادامه دهید؛ یادتان باشد پلک پایین نیاز به خط‌چشم ندارد.

برای اینکه حالت پلک را بهتر نشان دهید؛ آن را به دو نیمه راست و چپ تقسیم کنید و بعد نیمه داخلی را با سایه رنگ روشن مات بپوشانید. نیمه خارجی را کمی رنگ تیره بزنید.

شناخت حالت و مدل چشم
شناخت حالت و مدل چشم

شناخت مدل چشم روبه بالا 

این مدل از چشم تقریبا شبیه بادامی است که گوشه خارجی آن متمایل به بالاست. . اگر تشخیص آن سخت است از همان راهی که برای تشخیص چشم های رو به پایین گفتیم استفاده کنید.

شناخت حالت و مدل چشم
شناخت حالت و مدل چشم

شناخت چشم های گود رفته 

اگر خط پلک دارید ولی مشخص نیست – چون زیر پوست صورتتان مخفی شده است، چشمان شما فر رفته یا هودد گفته می شوند. این مدل چشم معمولا با افزایش سن و شل شدن خاصیت کشسانی پوست رخ می دهد، اما احتمال به دنیا آمدن فردی با این مدل چشم نیز وجود دارد. خیلی از سلبریتی ها این مدل چشم را دارند!

  آرایش چشم‌های گود

این فرم از چشمها چشمهایی بزرگ و فرورفته اند که باعث برجسته تر دیده شدن استخوان پیشانی می‌شود.  برای پشت پلک خود از سایه‌هایی به رنگ بژ یا رنگ‌های گرم مثل هلویی استفاده کنید. سپس با مداد روشن در زیر کمان ابرو، هایلایت ایجاد کنید. به دلیل اینکه انتهای مژه‌ها ممکن است به پشت پلک برخورد کند، حتما از ریمل ضد آب برای جلوگیری از لک شدن پلکتان استفاده نمایید.

شناخت حالت و مدل چشم
شناخت حالت و مدل چشم

شناخت چشم های تک پلکی یا آسیایی

چشمان آسیایی، چشمانی با پلک‌هایی صاف و تقریبا بدون چین هستند. در این حالت، استخوان پیشانی کمتر در معرض دید است.

آرایش چشم های تک پلکی 

سعی کنید با زدن سایه (تیره یا روشن) از بالا به پایین، به پلک‌های خود بعد بدهید. در هنگام زدن سایه چشم، دقت کنید که تیره ترین رنگ سایه‌ای که بکار می‌برید، نزدیک خط چشم باشد، خنثی ترین رنگ در میانه‌ی پلک و رنگ های براق را هم در قسمت بالایی بکار ببرید.درضمن فر کردن مژه‌هایتان هم فراموش نشود!

شناخت حالت و مدل چشم
شناخت حالت و مدل چشم

[ type=”red”]بیشتر بدانید :آرایش چشم های پف دار ،آرایش چشم لایت مجلسی ،آرایش چشم های زمستانی 

 

شناخت چشم های پلک های افتاده

از ویژگی های این مدل از چشم ها وجود یک لایه اضافی پوست بالای چین پلک است که باعث میشود پلک‌ها کوچکتر به نظر برسند.

آرایش چشم های پلک افتاده

به منظور جلب توجه به قسمت بالایی از سایه‌های تیره در بالای چین پلک استفاده کنید. پلک بالایی خود را مداد بکشید و درون چشم‌ها از خط چشم استفاده کنید تا چشمانتان درشت‌تر به نظر برسد.برای اینکه چشم‌ها را برجسته‌تر نشان دهید با یک سایه روشن زیر ابرو و گوشه داخلی چشم را رنگ بزنید. با سایه کمی تیره‌تر کل پلک را رنگ کنید و در بالای خط پلک آن را به سمت بیرون پخش کنید. پلک بالا را خط‌چشم بکشید؛ یادتان باشد که در گوشه خارجی کمی خط‌چشم را ضخیم‌تر و به سمت بالا متمایل کنید.

شناخت حالت و مدل چشم
شناخت حالت و مدل چشم

 

شناخت چشم های نزدیک به هم

چشم های نزدیک به هم، چشم‌ها فاصله‌ی بین دو چشم از اندازه‌ی یک کره‌ی چشم کمتر است.

آرایش چشم های نزدیک به هم 

به منظور ایجاد فضا در گوشه‌های داخلی چشم، از سایه‌های روشن استفاده کنید. از سایه‌های سفید مات یا براق خنثی استفاده کنید. برای اینکه توجه را به گوشه‌ی خارجی چشم معطوف کنید، بیشتر ریمل بزنید و از مژه های مصنوعی، مخصوصا در گوشه‌های خارجی چشمانتان استفاده کنید.

 

شناخت حالت و مدل چشم
شناخت حالت و مدل چشم

شناخت چشم های دور از هم

در مدل چشم های با فاصله ،  فاصله‌ی بین دو چشم از اندازه‌ی یک کره‌ی چشم بیشتر است.

آرایش چشم های دور از هم 

برای نزدیک کردن چشم‌ها به یکدیگر، داخل چشم‌ها را با مداد مشکی دور تا دور بکشید و تا جایی که امکان دارد تا مجرای اشک آن را امتداد دهید.” از برس ریمل برای ریمل زدن تک تک مژه هایتان استفاده کنید.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا