زیبایی صورت و ناخنمد و زیبایی

کراتین ناخن چیست ؟

5/5 - (1 امتیاز)

ناخن ها برای حفاظت از انگشتان است زمانی می آید که خود ناخن ها دچار شکنندگی و ضعیفی می شود عاملی که باعث به وجود آمدن این مشکل برای ناخن است کمبود کراتین است که این کمبود رت می توان با خوردن مواد طبیعی به بدن رساند و هم می توان به طور مستقیم برای تقویت ناخن ها استفاده کرد. اگر دوسنت دارید که ناخن های محکم داشتی باشید می توانید از کراتین ناخن استفاده کنید.

کراتین ناخن
کراتین ناخن

 

ساختمان ناخن انگشتان 

کراتین یک ماده پروتئنی است که در ساختمان مو و پوست وجود دارد.اما کراتینی که در ناخن موجود است از نوع سخت آن است و شباهت زیادی به شاخ حیوانات دارد.این نوع کراتین دارای سولفاور بسیار زیادی نسبت به کراتین پوست است و از پوست حیوانات سخت پوست مثل خرچنگ و حلزون و لاک پشت و پوسته خارجی میگو می باشد و خاصیت ارتجاعی که در ناخن وجود دارد به علت وجود فسفولیدهاست که ترکیبات چربی حاوی پلی ساکارید ها و پروتیین ها است که از اجزاء اصلی غشاء سلولی هستند .آب براحتی می تواند داخل ناخن نفوذ کند حتی بیشتر از پوست و کاملا قابل جذب است.به همین دلیل آب و مواد پاک کننده سبب خشکی و شکنندگی ناخن ها می گردد.با توجه به ساختار ناخن ها جهت بالا بردن استحکام و جلوگیری از شکنندگی ناخن ها محصولات کراتین ناخن ،درمان بسیار مناسبی هستند.استفاده از مکمل های ویتامین مانند بیوتین می تواند نقش بسیار موثری در تقویت ناخن های ضعیف شده داشته باشد. علاوه بر این ترکیباتی که حاوی اسیدآمینه، ویتامین C و E هستند نیز می توانند در این زمینه بسیار موثر باشند.

نوشته های مشابه

 

کراتین ناخن
کراتین ناخن

بیشتر بدانید :مانیکور و پدیکور ناخن در منزل ،طراحی پروانه روی ناخن

بستر ناخن انگشتان

بافت نرم زیر صفحه ناخن حاوی عروق خونی ظریف بسیاری است که سبب ایجاد رنگ صورتی در ناخن می شود در صورتی که رنگ اصلی صفحه ناخن سفید است.
ناخن انگشتان دست هر ماه تقریبا 3 تا 4 میلی متر رشد می کند و ناخن پا دارای رشد آهسته تری است و تقریبا رشد ناخن پا معادل 40 درصد رشد ناخن دست است..رشد ناخن در هوای گرم تشدید و در هوای سرد کندتر است.

کراتین ناخن
کراتین ناخن

علت استفاده از کراتین ناخن چیست ؟

کراتین ناخن که جنس آن از نوع کراتین حیوانی تشکیل شده است برای دوام و استحکام ناخن و جلوگیری از لایه لایه شدن ناخن وجلوگیری شکستن ناخن بسیار مناسب می باشد.و همچنین محصول کراتین ناخن خوب به دلیل داشتن پروتیین رشد ناخن ها را تسریع می بخشد و درمان مناسبی است برای افرادی که کاشت ناخن خود را ریموو کرده اند و در دوران بعد از برداشت کاشت ناخن، ناخن هایشان نازک و زرد شده است.محصول کراتین ناخن کاملا قابل جذب بوده و هیچ لایه ای روی ناخن را نمی گیرد و هیچ مشکل شرعی برای وضو و غسل ندارد.ضعیف شدن ناخن ها در اثر افزایش سن و یا آسیب های محیطی امری کاملا رایج و طبیعی است. ضعیف شدن ناخن ها به هر علتی که باشد سبب کاهش مواد معدنی در ساختار ناخن ها شده و نیاز به کراتین را افزایش می دهد. اگر کراتین مورد نیاز برای تقویت ناخن به طور طبیعی در بدن فراهم نشود ناخن ها به تدریج ضعیف و شکننده خواهند شد.

 

کراتین ناخن
کراتین ناخن

 

طریقه مصرف کراتین ناخن

ابتدا ناخن ها را شسته و خشک می کنیم.توجه داشته باشید ناخن ها باید عاری از هرگونه لاک و پوشش دهنده ای باشد.
با بافر روی ناخن ها را بکشید تا کمی خش ایجاد شود و سپس محلول کراتین ناخن را یک لایه به صورت لاک روی صدف ناخن زده و بعد از 3 الی 5 دقیقه کراتین کاملا جذب ناخن شده و حتی می توانید دستها را بشویید این روند را تا دو هفته ادامه می دهید و بعد از این مدت تا یک ماه می توانید هفته ای 3 الی 4 روز از محصول کراتین ناخن استفاده کنیم و پس از اتمام دوران کراتین درمانی ناخن ها هر هفته یا هر دو هفته می توانید یکبار از این محصول استفاده کنید که برای قسمت هایی از ناخن تازه رشد کرده اند نیز عمل پروتیین رسانی انجام شده باشد.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا