اخبار مد و برندهامد و زیبایی

تصاویر نمایشگاه لباس های زیبا و رسمی فرح پهلوی در ایران

3/5 - (2 امتیاز)

نمایشگاه لباس های فرح پهلوی 

نمایشگاه لباس های فرح پهلوی
نمایشگاه لباس های فرح پهلوی

در آغاز دهه فجر امسال برای اولین بار در ایران نمایشگاه لباس های فرح پهلوی در موزه پوشاک سلطنتی سعداباد برگزار شد.

 

نمایشگاه پوشاک فرح پهلوی برای اولین بار در ایران

فرح دیبا یا فرح پهلوی ، همسر محمد رضا شاه پهلوی بود که در زمان انقلاب از ایران خارج شد و دیگر به این کشور بازنگشت ، پدر و مادر وی از خانواده های سرشناس بودند و همین امر باعث آشناییت وی با محمدرضا پهلوی ، شاه آن زمان ایران بود ، پس از آشناییت اندکی این دو ازدواج کردند و فرح ملکه و نایب السلطنه ایران شد .

نوشته های مشابه

به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نمایشگاهی از کیف، کفش، کلاه و البسه متعلق به پهلوی دوم و فرح پهلوی در موزه پوشاک سلطنتی سعدآباد به نمایش گذاشته می شود.

این نمایشگاه شامل لباس های رسمی و تشریفاتی پهلوی است که عموما در مزون های معروف و بنام فرانسوی به سفارش دربار پهلوی تهیه شده و برای اولین بار در این موزه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

نمایشگاه فوق در روز سه شنبه 12 بهمن ماه سالجاری افتتاح می شود و به مدت 10 روز، تا روز 22 بهمن ماه در موزه پوشاک سلطنتی سعدآباد دایر خواهد بود.

تصاویری از نمایشگاه پوشاک فرح پهلوی

نمایشگاه لباس های فرح پهلوی
نمایشگاه لباس های فرح پهلوی

 

ساختمان فعلی موزۀ پوشاک سلطنتی، کاخ تابستانی شمس پهلوی،خواهر تنی محمّد رضا پهلوی بود که در حال حاضر مجموعه ای شامل عکس و پوشاک برخی از اعضای خانوادۀ پهلوی به خصوص فرح، محّمد رضا، اشرف و شهناز پهلوی و همچنین برخی از اشیاء تزیینی مربوط به دورۀ پهلوی دوّم در آن به نمایش گذاشته شده است.

 

نمایشگاه لباس های فرح پهلوی
نمایشگاه لباس های فرح پهلوی

علاوه بر موارد مذکور، این موزه در حال حاضر پژوهشکده پوشاک ایرانی و مرکزی برای نمایشگاه های موقت البسه و هنرهای سنتی و دستی مربوط به آن است و تاکنون نمایشگاه پوشاک سنتی سیستان، پوشاک اقوام کرد، پوشاک طراحان ایرانی و… و همچنین برپایی کارگاه های دوخت و دوزهای سنتی و بومی مناطق گوناگون ایران در این موزه توجه هنرمندان و هنردوستان زیادی را به خود جلب نموده است.

 

نمایشگاه لباس های فرح پهلوی
نمایشگاه لباس های فرح پهلوی

علاقمندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند در روزهای یاد شده از ساعت 8 تا 17 به نشانی تجریش، میدان دربند، مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد مراجعه نمایند.

 

شیک ترین و جدیدترین مدلهای لباس مجلسی سفید

مجلل ترین لباس عروس دنیا از جنس کریستال های دریایی + تصاویر

زیباترین مدل های بلوز تابستانی ، شیک پوشی با لباس راحتی+تصاویر

کارآمدترین راهنمایی ها برای افراد سایز بزرگ در خرید لباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا