اخبار

فیلم حمله مسلحانه نسیم نجفی اقدم به ساختمان یوتیوب

4.3/5 - (3 امتیاز)

فیلم حمله مسلحانه نسیم نجفی اقدم به ساختمان یوتیوب

فیلم مسلحانه نسیم نجفی اقدم به ساختمان یوتیوب
فیلم مسلحانه نسیم نجفی اقدم به ساختمان یوتیوب

نسیم‌ نجفی؛ از حذف در یوتیوب تا شب خونین سن‌برونو!

نسیم نجفی، دختر ایرانی الاصل که به گفته خود اهل ارومیه و ترک زبان است و مدت زیادی است که ویدئوهایی در زمینه تغذیه و گیاهخواری در یوتیبو، اینستاگرام و صفحات شخصی خود و نیز در وبسایت خود (نسیم سبز) منتشر می کند در اقدامی عجیب به دفتر یوتیوب حمله کرد و پس از زخمی کردن چند نفر اقدام به خودکشی کرد.

چرا نجفی‌اقدم، ۳۹ساله، ورزشکار، گیاهخوار و فعال‌فضای‌مجازی‌ ناگهان عامل‌تیراندازی‌ شد؟

عامل تیراندازی در یوتیوب مشخص شد. او یک خانم ایرانی امریکایی 39 ساله به نام نسیم نجفی اقدم است. بنابر اخبار نسیم اقدم در این حادثه در نهایت خودکشی کرده است. اما چرا وی در یوتیوب اقدام به تیراندازی کرد؟

 

علت حمله و تیراندازی نسیم نجفی اقدم nasim aghdam به یوتیوب

صنم بیاناتی: وقتی نام او را در یوتیوب جستجو می‌کنید، فیلم‌های زیادی از نسیم نجفی اقدم دیده می‌شود. بیشتر فیلم‌های او مربوط به ورزش‌هایی است که انجام می‌دهد. در عین حال نسیم نجفی اقدم یک وب سایت به نام نسیم سبز نیز دارد که در آن به ورزش و برنامه غذایی گیاهخواری پرداخته است که در کنار آنها برنامه‌های تبلیغاتی هم دیده می‌شود.

فیلم مسلحانه نسیم نجفی اقدم به ساختمان یوتیوب
فیلم مسلحانه نسیم نجفی اقدم به ساختمان یوتیوب

در حالی که نگاهی گذرا به فعالیت‌های نسیم نجفی اقدم زندگی او را مبتنی بر ورزش و گیاهخواری و برنامه‌های منطبق بر سلامت نشان می‌دهد ناگهان نام وی به عنوان عامل تیراندازی یوتیوب منتشر می‌شود.

نسیم نجفی اقدم اخیرا ویدئویی از خود منتشر کرده که این ویدئو در یوتیوب قابل دسترسی است. او در این ویدئو گلایه‌های خود از یوتیوب را مطرح می‌کند می‌گوید مورد تبعیض قرار گرفته و یوتیوب ویدئو‌های او را فیلتر کرده است چون این ویدئوها، قدیمی و جدید بازدید کننده‌های زیادی داشته و حالا یوتیوب می‌خواهد مانع از بازدید آنها شود.

فیلم مسلحانه نسیم نجفی اقدم به ساختمان یوتیوب
فیلم مسلحانه نسیم نجفی اقدم به ساختمان یوتیوب

او همچنین درباره حمله یوتیوب به کانال فارسی‌اش با عنوان نسیم سبز می‌گوید و معتقد است برنامه‌های او که به سلامت زندگی مردم می‌پردازد فیلتر و از دسترس خارج شده در حالیکه ویدئو‌هایی که مشکل اخلاقی دارند در دسترس هستند و بچه‌ها هم می‌توانند آنها را تماشا کنند.

در وب سایت نسیم نجفی اقدم هم مطالب مشابهی از این دست به چشم می‌خورد. او مدعی شده از سوی مروجان گوشتخواری تهدید شده و در جایی دیگر در حالیکه کارمندان یوتیوب را “کوته فکر” خطاب کرده اینطور نوشته که اکانت او فیلتر شده و کارمندان یوتیوب کانال‌های فارسی وی را تحت کنترل دارند.

نسیم نجفی اقدم در قسمت دیگری به فارسی نوشته: یوتیوب کانال‌های من رو فیلتر کرده تا بیننده نگیرند.

 

فیلم مسلحانه نسیم نجفی اقدم به ساختمان یوتیوب
فیلم مسلحانه نسیم نجفی اقدم به ساختمان یوتیوب

همه اینها در حالیست که به نظر می‌رسد اختلاف نسیم اقدم نجفی با یوتیوب به سال 2016 بازمی‌گردد و بر اساس آنچه که او در سایت خود منتشر کرده فیلترها از همان زمان شروع شده.

در سایت نسیم نجفی همچنین ویدئوهایی درباره کشتار حیوانات و شکنجه آنها پیش از کشتن برای مصرف غذایی منتشر شده است.

همه این شواهد و قرائن نشان از این دارد که نسیم نجفی اقدم، 39 ساله، به شدت در حوزه ورزش و گیاهخواری در فضای مجازی از جمله یوتیوب و اینستاگرام فعال بوده است و البته مهمترین نکته درباره او اختلاف حدودا دو ساله‌اش با یوتیوب است که می‌تواند دلیلی بر اتفاقات شب گذشته در کالیفرنیای امریکا باشد که از دل همه آنها نام “نسیم نجفی اقدم” به عنوان عامل تیراندازی یوتیوب بیرون آمد؛ کسی که خود نیز در این حادثه به دلیل خودکشی از پا درآمد. پلیس هنوز اطلاعات بیشتری درباره این اتفاقات ارائه نکرده است.

 

خلاصه ای از آنچه وبسایت بی بی سی در مورد نسیم نجفی نوشته است: 

خبر تیراندازی در ساختمان مرکزی یوتیوب برای بسیاری از ایرانیانی که نام نسیم اقدم برایشان شناخته شده بود، بهت‌آور بود.
?تعدادی از ویدئوهایی که او از خود منتشر کرده بود، چند ماه قبل در جمع ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده بود.
?نسیم اقدم در ویدئویی درباره خودش گفته متولد ارومیه است و در ایران بزرگ شده است.
?او که رسانه‌های آمریکا سن او را ۳۹ اعلام کرده‌اند، فعال حقوق حیوانات بود و درباره گیاه‌خواری تبلیغ می‌کرد. ویدئوهای آموزشی درباره آشپزی گیاه‌خواری و چگونگی نگهداری از پوست و مو را به سه زبان فارسی، انگلیسی و ترکی در کانال تلگرام، یوتیوب و اینستاگرام منتشر می‌کرد.
?او با انتشار یک ویدئوی رقص و آواز با نام “دختران سینه بادکنکی” در شبکه‌های اجتماعی شناخته شد.
?بعد از آن که کانال‌های اینستاگرام و یوتیوب او فیلتر یا به تعبیر خودش سانسور شد، به یکی از منتقدان جدی یوتیوب تبدیل شد که شبکه‌ای متعلق به شرکت گوگل است

 

فیلم نسیم نجفی اقدم عامل تیراندازی امروز در دفتر مرکزی یوتیوب

 

پست اینستاگرام نسیم نجفی اقدم

 

در صورت عدم نمایش صحیح ویدئوها از لینک های  زیر به ویدئوها بدون مشکل دسترسی پیدا کنید

https://namagard.com/w-nasimfYaTFfG

https://namagard.com/w-nasimfgL6K62

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا