نامها و معانی

معنی اسم نسترن – معنی نسترن – نام زیبای دخترانه فارسی

2.7/5 - (36 امتیاز)
[ type=”blue”]یکی از نام  های زیبایی که می توان برای دختران خود انتخاب کنید نسترن می باشد. معنی اسم نسترن در زبان فارسی گلی شبیه رز به رنگهای صورتی، سفید و زرد بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی، فراوانی و اسم های مشابه این نام اصیل دخترانه آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم نسترن
معنی اسم نسترن

معنی اسم نسترن

  • یکی از زیباترین نام های دخترانه که ریشه فارسی دارد نسترن می باشد. معنی این نام فارسی، گلی شبیه رُز ولی کم پَرتر و کوچکتر از آن به رنگ های صورتی، سفید یا زرد، گیاه این گل که درختچه ای افراشته یا پراکنده از خانواده ی گل سرخ است،رخسار و بناگوش معشوق، گلی شبیه رز به رنگهای صورتی، سفید و زرد، گفته شده است.

معنی اسم نسترن در لغت نامه دهخدا

  • گلی است از انواع گل سرخ و به اندام کوچکتر از گل سرخ و در هر شاخه چندین گل با هم شکفد، به رنگهای مختلف سفید و صورتی و سرخ دیده می شود.

افراد معروف با نام نسترن

  • نسترن حکمی مترجم، فرهنگ نویس و محقق ایرانی
  • نسترن ملکی تکواندوکار ایرانی

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید; نامهای زیبای دخترانه  فارسی که با ن شروع می شود همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم نسترن

نوع: دختر

ریشه اسم: فارسی

معنی :  گلی شبیه رُز ولی کم پَرتر و کوچکتر از آن به رنگ های صورتی، سفید یا زرد، گیاه این گل که درختچه ای افراشته یا پراکنده از خانواده ی گل سرخ است،رخسار و بناگوش معشوق، گلی شبیه رز به رنگهای صورتی، سفید و زرد

 

فراوانی اسم نسترن

فراوانی برای نام نسترن برابر 55298 می باشد.

 

اسم های مشابه نسترن

مسرت، نسرین، نیلوفر، نگین 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نسترن میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا