یکی از نام  های زیبایی که می توان برای دختران خود انتخاب کنید نسترن می باشد. معنی اسم نسترن در زبان فارسی گلی شبیه رز به رنگهای صورتی، سفید و زرد بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی، فراوانی و اسم های مشابه این نام اصیل دخترانه آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.
معنی اسم نسترن

معنی اسم نسترن

معنی اسم نسترن

  • یکی از زیباترین نام های دخترانه که ریشه فارسی دارد نسترن می باشد. معنی این نام فارسی، گلی شبیه رُز ولی کم پَرتر و کوچکتر از آن به رنگ های صورتی، سفید یا زرد، گیاه این گل که درختچه ای افراشته یا پراکنده از خانواده ی گل سرخ است،رخسار و بناگوش معشوق، گلی شبیه رز به رنگهای صورتی، سفید و زرد، گفته شده است.

معنی اسم نسترن در لغت نامه دهخدا

  • گلی است از انواع گل سرخ و به اندام کوچکتر از گل سرخ و در هر شاخه چندین گل با هم شکفد، به رنگهای مختلف سفید و صورتی و سرخ دیده می شود.

افراد معروف با نام نسترن

  • نسترن حکمی مترجم، فرهنگ نویس و محقق ایرانی
  • نسترن ملکی تکواندوکار ایرانی

 

بیشتر بخوانید; نامهای زیبای دخترانه  فارسی که با ن شروع می شود همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم نسترن

نوع: دختر

ریشه اسم: فارسی

معنی :  گلی شبیه رُز ولی کم پَرتر و کوچکتر از آن به رنگ های صورتی، سفید یا زرد، گیاه این گل که درختچه ای افراشته یا پراکنده از خانواده ی گل سرخ است،رخسار و بناگوش معشوق، گلی شبیه رز به رنگهای صورتی، سفید و زرد

 

فراوانی اسم نسترن

فراوانی برای نام نسترن برابر 55298 می باشد.

 

اسم های مشابه نسترن

مسرت، نسرین، نیلوفر، نگین 

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نسترن میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

 

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و کپی فقط با ذکر لینک پست مجاز است.