اخباراخبار ورزشی

خبر جنجالی حذف المپیک !!!+علت حذف المپیک

5/5 - (2 امتیاز)

خبر جنجالی حذف المپیک !!!+علت حذف المپیک

خبر جنجالی حذف المپیک !!!+علت حذف المپیک
خبر جنجالی حذف المپیک !!!+علت حذف المپیک

خبر جنجالی پخش شده در فضای مجازی مبنی بر اینکه در دهه های آینده المپیک به دلیل گرمی زیاد کره ی زمین حذف خواهد شد زیرا گرمای شدید شرایط را تغییر خواهد داد به همین دلیل تا چند سال آینده برگزای المپیک بعدی فقط در شهریور ماه امکان پذیر است.

خبر جنجالی حذف المپیک !!!+علت حذف المپیک
خبر جنجالی حذف المپیک !!!+علت حذف المپیک

یک گروه از محققان استرالیایی و آمریکایی اظهار کردند: گرم شدن کره زمین میزبانی بسیاری از شهرهای جهان را برای بازی های المپیک تابستانی در دهه های آینده تحت تاثیرقرار می دهد و در کمتر از ۸۰ سال یعنی ۱۷ المپیک بعدی تنها هشت شهر در نیمکره شمالی قادر به میزبانی بازی ها المپیک هستند.

اسمیت و همکارانش با تجزیه و تحلیل داده های تابش گرما، رطوبت، دما و باد از دو مدل آب و هوایی که بر سایت بازی های المپیک وجود دارد به اطلاعاتی در مورد آب و هوا و شرایط ورزشی در آن دست پیدا کرده و مدلی (WBGT) را ارائه کردند.

این تیم تحقیقاتی دمای شهرهای مختلف نیمکره شمالی کره زمین را در دهه های آتی پیش‌بینی کردند با توجه به مقررات میزبانی المپیک جمعیت این شهرها باید بیش از ۶۰۰ هزار نفر باشد و محققان فقط شهرهایی را که جمعیت آن ها در آینده به این میزان می رسید در روند تحقیقات خود بررسی کردند.

این محققان در روند مطالعات به این نکته توجه داشتند در کدام شهرها حداقل ۱۰ درصد این احتمال وجود دارد که بتوان دو ماراتن را در فضای باز انجام داد و دمای شهرهایی که برای برگزاری ورزش های فضای باز خطرناک باشد از لیست حذف شدند.
المپیک ۲۰۸۵ فقط در هشت شهر
بر اساس مدلی که این تیم تحقیقاتی به آن دست پیدا کردند مشخص شد تنها امکان برگزاری المپیک در سال ۲۰۸۵ از بین ۵۴۳ شهر تنها در هشت شهر امکان پذیر است.

سن پترزبورگ (روسیه )، ریگا (لاتویا)، بیشکک (قرقیزستان )، اولان‌باتور (مغولستان )، کالگاری(کانادا)، ونکوور( کانادا)، سان فرانسیسکو همچنین ۲۵ شهر کوچک (با جمعیت کمتر از مقررات میزبانی) در اروپای غربی در زمره شهرهایی با شرایط آب و هوایی مناسب المپیک تابستانی قرار دارند اما امکان برگزاری این رقابت های ورزشی درهیچ کشوری از آمریکای لاتین و آفریقا به دلیل گرمی بیش از حد و رطوبت وجود ندارد.

شرایط سخت ورزشکاران در المپیک بعدی
این یافته ها نشان می‌دهند استانبول ، مادرید ، رم ، پاریس و بوداپست( شهرهایی که برای المپیک تابستانی ۲۰۲۴ اعلام امادگی کردند) شرایط میزبانی این بازی‌ها در سال ۲۰۸۵ را ندارند.

این نتایج اولیه یک پرچم قرمز و هشدار برای شهرهایی مانند توکیو( میزبان المپیک تابستانی ۲۰۲۰ ) و لس آنجلس ( یکی از شهرهای پیشنهاد نهایی برای المپیک۲۰۲۴ ) است بر اساس این مطالعه، هوای هر دو این شهرها ممکن است خیلی گرم و مرطوب شده و شرایط سختی برای رقابت‌های ورزشی در فضا باز ایجاد شود.

گرم شدن کره زمین المپیک زمستانی راتهدید می کند
اما تغییر آب و هوا تنها المپیک تابستانی را تهدید نمی کند بلکه برگزاری المپیک زمستانی نیز با افزایش دمای جهانی دچار مشکل می شود به عنوان مثال دمای شهر سوشی روسیه در سال ۲۰۵۰ به اندازه کافی سرد نیست که به توان المپیک زمستانی را در آن برگزار کرد.

شهرهای میزبان المپیک زمستانی قبل از این نیز با مشکلات مربوط به آب و هوای گرم مواجه شده اند درسال ۲۰۱۴ ، دما در سوشی به ۶۸ درجه فارنهایت(۲۰ دره سانتیگراد) رسید و به عنوان گرمترین المپیک زمستانی در تاریخ بازی‌ها شناخته شد درسال ۲۰۱۰ نیز در بازی‌های ونکوور برای کاهش دما مجبور شدند با کامیون و بالگرد به محل برگزاری مسابقات برف منتقل کنند .

این تحقیقات نشان می دهد که چقدر گرم شدن کره زمین می تواند زندگی انسان ها را تحت تاثیر قرار دهد مختل شدن زندگی روزمره، کمبود آب، مجبور به مهاجرت و ترک محل زندگی، عدم امکان بازی کودکان در فضاهای باز، پارک ها و بسیاری موارد دیگر همه از عوارض این رخداد در آینده نزدیک است.

یک تیم تحقیقاتی بین المللی براساس شواهد موجود معتقدند: در مورد تغییر آب و هوا ممکن است به دلیل افزایش بیش از حد دما در بخشی از خاورمیانه و شمال آفریقا در سال۲۰۶۵ شمار زیادی از ساکنین این منطقه مجبور به مهاجرت شوند.

 

دلنوشته ی زیبای پرویز پرستویی خطاب به وزنه بردارالمپیک(بهداد سلیمی)

دلنوشته عاشقانه همسر بهداد سلیمی (سوگل طالب لو) بعد از حذف از المپیک +عکس

واکنش تند بهداد سلیمی بعداز حذف شدن از المپیک:رقابت کثیفی بود ,آقای جلاد سرم را برید

حوادث خطرناک وتلخ ریو+عکس

خبرجنجالی ربوده شدن ۴ورزشکار آمریکایی در المپیک ریو۲۰۱۶+عکس

ماجرای خواستگاری بانوی قزاقستانی از میلاد عبادی پوردر المپیک۲۰۱۶

عکس های شمشیرباز ایرانی المپیک ریو با همسرش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا