آرایش و زیباییدانستنی های زیباییزیبایی پوست و موزیبایی صورت و ناخنمد و زیبایی

خواص روغن شتر مرغ برای پوست

3.8/5 - (5 امتیاز)

خواص روغن شترمرغ برای پوست

 

خواص روغن شتر مرغ
خواص روغن شتر مرغ

 

خواص و مزایای روغن شتر مرغ به علت داشتن اسید های چرب امگا است.این روغن را از لایه های پوست شتر مرغ گرفته می شود .استفاده از این روغن مربوط به حدود هزار سال پیش برمی گرددکه مصریان رومیان و آفریقایی ها از آن استفاده می کردند.بیشتر جنبه آرایشی ارد.

نوشته های مشابه

 

خواص روغن شتر مرغ مرطوب کننده

روغن شتر مرغ یک مرطوب کننده عالی است به سرعت جذب پوست می شود و به لایه های عمیق پوست نفوذ می کند و مانع از دست دادن رطوبت پوست می شود.می توانید در تمام طول روز از این روغن استفاده کنید.بهتر است شب ها قبل از خواب به صورت خود روغن شتر مرغ بمالی تا در هنگام صبح از شادابی و طراوت آن لذت ببرید.پس از مصرف روغن شتر مرغ پوست حالت چرب ندارد.

 

خواص روغن شتر مرغ
خواص روغن شتر مرغ

 

 خواص روغن شتر مرغ ،جوان کننده پوست

روغن شتر مرغ خواص جوان سازی پوست، لایه بردار و  صاف کننده خطوط چروکیده پوست است.چون اسیدهای چرب امگا موجود در روغن شترمرغ تقسیمات سلولی را القا می کنند و باعث بازسازی و رشد سلول های آسیب دیده پوست می شوند. تسریع روند بازسازی سلول ها به جوان سازی پوست کمک بسیاری می کند.با مصرف این روغن می توان علائم پیری پوست مانند چین و چروک ،افتادگی زیرچشم و …رادرمان کرد.

همین دلیل برای سالمندان و کسانی که به دنبال حفظ جوانی خود هستند مفید فایده است. اسیدهای چرب موجود در روغن شترمرغ برای جداسازی، بازیابی و رشد سلول ها حیاتی هستند.

 

خواص روغن شتر مرغ
خواص روغن شتر مرغ

 

خواص روغن زیتون ،درمان بیماری پوستی 

روغن شتر مرغ در زمان های قدیم برای درمان اگزما درماتیت ،پسویازیس و سایر مشکلات پوستی مانند افتاب سوختگی ترک لبها خشکی پوست،بریدگی ها ،خراشیدگی ها کاربرد فراوان داشته است
افراد مبتلا به اگزما می توانند از روغن شترمرغ برای کاهش قرمزی موجود در چهره خود استفاده کنند و در نهایت مشکل را به طور کامل از بین ببرند.

 

خواص روغن شتر مرغ
خواص روغن شتر مرغ

 

خواص روغن شتر مرغ ،برطرف کردن آکنه

یکی دیگر از خواص روغن شترمرغ  تمیز کردن پوست است. این خاصیت روغن شترمرغ موجب شده که از آن به عنوان یک پاک کننده پوست استفاده شود که میتواند بخش عمده ای از آلودگی پوست را بزداید. برای درمان جوش های ایجادشده بر روی پوست کاربرد دارد. همچنین سطح پوست را از قارچ هایی که بر روی سطوح پوست رشد می کنند می زداید و برای درمان بیماری پسوریازیس مناسب است.

 

خواص روغن شتر مرغ
خواص روغن شتر مرغ

 

دیگر خواص روغن شتر مرغ 

1. تسریع روندیدرمان زخم های مزمن مانند زخم های پوستی ایجادشده در بیماران دیابتی:در 50 درصد موارد با مصرف این روغن سرعت بهبود زخم ها افزایش می یابد.

2. وقتی وغن شترمرغ را با روغن درخت چای مخلوط شود برای بهبود بیماران سرطانی مفید است.

3. کاهش کلسترول بد (LDL) و افزایش کلسترول خوب (HDL).

4. دردهای گوش و التهاب های چشمی در صورت استفاده موضعی.

5. بهبود زخم های ایجادشده در هموروئید.

6. بهبود سیستم عصبی و نیز سرکوب دردهای میگرنی.

نکته لازم

روغن شتر مرغ به طور معمول در مقایسه با سایر روغن ها سریع تر خراب می شود.پس بهترین شرایط نگهداری این روغن در فضای خنک و به دور نور خورشید است.

 

 گروه مد و زیبایی نماگرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا