نامها و معانی

معنی اسم اورنام – معنی اورنام – اسم پسرانه ترکی

4.4/5 - (9 امتیاز)
[ type=”blue”] اسم اورنام یکی دیگر از نام های پسرانه ترکی می باشد، که به معنی مقام در موسیقی در است. شما در ادامه می توانید با دیگر معانی این نام آشنا شوید.

معنی اسم اورنام
معنی اسم اورنام

معنی اسم اورنام

معنی اسم اورنام در ترکی به معنی مقام در موسیقی است.مقام یک نوع طبقه‌بندی موسیقی است که در دوره‌های مختلف تاریخ از جمله دوران معاصر، برای طبقه‌بندی موسیقی ایرانی، ترکی، عربی و آذربایجانی به کار می‌رفته‌است یا می‌رود.ماهیت و تقسیم‌بندی مقام‌ها در طول تاریخ ثابت نبوده، و بین موسیقی ایرانی، ترکی و عربی نیز کاملاً مطابقت ندارد اگر چه اشتراکات زیادی بین آن‌ها وجود دارد. در معتبرترین متون، تعداد مقام‌های اصلی در موسیقی ایرانی ۱۲، در موسیقی ترکی ۱۳، و در موسیقی عربی تا ۱۴ عدد ذکر شده‌است.

تحولاتی که در تئوری موسیقی مناطق مختلف خاورمیانه در سده‌های هجدهم تا بیستم میلادی رخ داده، منجر به طبقه‌بندی‌های مختلف برای مقام‌ها، و شکل‌گیری روش‌های مختلفی برای نت‌نویسی مقام‌ها شده‌است. در موسیقی عربی و ترکی این تحولات با بازآرایی مقام‌ها در گروه‌های جدیدتر همراه بوده، و در موسیقی ایرانی مفهوم مقام با مفهوم دستگاه جایگزین شده‌است.

موسیقی مقامی آذربایجانی
موسیقی مقامی یا موسیقی مقام (ترکی آذربایجانی: Muğam; مقام) نوعی از موسیقی عامیانه و فولکلور موسیقی آذربایجانی است. موسیقی مقامی آذربایجانی به موازات موسیقی ایرانی، عربی و ترکی می باشد.
یونسکو در سال ۲۰۰۸موسیقی مقام آذربایجانی را در میراث معنوی فرهنگی بشر ثبت کرد.
همچنین فضاپیمای کاوشگر ویجر ۱ نیز قطعه ای از موسیقی مقام به زبان ترکی آذربایجانی را برای پخش در فضا انتخاب نموده است.

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید; مجموعه اسم های پسرانه ترکی که با حرف الف شروع می شود  زیبا همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم اورنام

نوع: پسرانه
ریشه اسم: ترکی
معنی: مقام در موسیقی

 

فراوانی اسم اورنام

فراوانی نام اورنام در دسترس نمی باشد.

 

اسم های مشابه اورنام

ورنا، اورنینا، رنا، اورمان، مهرنام، اروند، اورامن، آویرام، اورنگ، اورام، فرنام، اورومان

 

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام اسم ارونام میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا