زیبایی صورت و ناخنمد و زیبایی

۲۴ روش آسان لایه برداری لب در منزل

4.3/5 - (7 امتیاز)
[ type=”blue”]شما به راحتی می توانید با مواد طبیعی و قابل دسترس از لب های خود لایه برداری کنید. ما در این مطلب روش های مختلف لایه برداری پوست لب را برای شما عزیزان توضیح می دهیم .

لایه برداری لب

لایه برداری لب

1. لایه برداری لب نارگیل و عسل

مواد لازم:

نوشته های مشابه

1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل
1 قاشق غذاخوری عسل طبیعی
2 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای
½ قاشق غذاخوری آب ولرم
با مخلوط کردن روغن نارگیل و عسل شروع کنید سپس شکر قهوه ای را نیز اضافه نمایید. مخلوط را 2 تا 3 دقیقه روی لب ها ماساژ دهید و سپس با آب ولرم بشویید. روغن نارگیل دارای آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب است که پوست لب را تغذیه می کنند در حالیکه شکر قهوه ای به عنوان یک لایه بردار طبیعی کار کرده و پوست های مرده و خشک لب را حذف می کند. عسل هم سرشار از خواص طبیعی شفا بخش است.

لایه برداری لب
لایه برداری لب

2.لایه بردار لب وانیل و نارگیل

مواد لازم:

1 قاشق چای خوری روغن نارگیل
2 قاشق چای خوری شکر
¼ قاشق چای خوری عصاره وانیل
مواد را با هم مخلوط کرده و آن را روی لب ماساژ دهید. در آخر هم با آب گرم بشویید. روغن نارگیل لب های چاک خورده را عمیقا رطوبت رسانی می کند. عصاره وانیل هم باعث بهبود آفتاب سوختگی لب می شود.

لایه برداری لب
لایه برداری لب

3. لایه بردار لب نعناع

مواد لازم:

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون (یا روغن نارگیل)
2 قاشق غذاخوری شکر
8 تا 10 قطره روغن نعناع تند
½ قاشق چای خوری روغن دانه انگور
شکر را با روغن انتخابی تان مخلوط کنید سپس روغن نعناع را نیز بیفزایید. در آخر هم روغن دانه انگور را اضافه کرده و مخلوط را روی لب هایتان بمالید. چند دقیقه این کار را با حرکات دایره ای ادامه دهید و سپس با آب ولرم بشویید. شکر کار لایه برداری را انجام می دهد. در حالیکه روغن نعناع باعث افزایش گردش خون خواهد شد و تا حدی ظاهر لب را بهتر می کند و همچنین باعث طراوت بخشیدن به پوست لب می شود. روغن دانه انگور هم که خاصیت روشن کنندگی دارد، سرشار از آنتی اکسیدان هاست که به عنوان مرطوب کننده لب، شگفت انگیز عمل می کند.

لایه برداری لب
لایه برداری لب

4. لایه بردار لب شکر قهوه ای و عسل

مواد لازم:

1 قاشق غذاخوری عسل طبیعی
1 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای
5 تا 6 قطره روغن اسطوخودوس
شکر قهوه ای را با عسل مخلوط کنید. اسطوخودوس را به مواد اضافه کنید و به مدت 2 تا 3 دقیقه روی لب ماساژ دهید سپس با آب ولرم شستشو دهید و نرم کننده لب بزنید. عسل طبیعی به روشن شدن لب هایتان کمک می کند. روغن اسطوخودوس لب هایتان را به خوبی تغذیه کرده و از آفتاب سوختگی جلوگیری می کند.

لایه برداری لب
لایه برداری لب

5.لایه برداری لب با شکر

شکریک قاشق چایخوری

روغن زیتون یک قاشق چایخوری

یکی از بهترین لایه بردار های طبیعی شکر است می تواند سلول های مرده را براحتی حذف نماید . جهت رسیدن بهترین نتیجه مقدار مساوی از روغن زیتون و شکر را مخلوط نمایید و هم بزنید تا یک ماده خمیری شکل بدست آید ، سپس آن را بر روی لب ها بمالید بعد از گذشت یک دقیقه آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. برای داشتن لب هایی نرم و زیبا این عمل را چند روز تکرار کنید.

6. لایه بردار شی باتر و شکر

مواد لازم:

1 قاشق غذاخوی شکر
1 قاشق غذاخوری شی باتر
شی باتر و شکر را با هم مخلوط کنید تا خمیری مناسب به دست آید. آن را روی لب بزنید و لایه برداری کنید. با آب ولرم شستشو داده و نرم کننده لب بزنید. شی باتر حاوی ویتامین A و E است که به خوبی لب را مرطوب می کند.

لایه برداری لب
لایه برداری لب

7. لایه بردار لب دارچین

مواد لازم:

½ قاشق چای خوری پودر دارچین
½ قاشق غذاخوری عسل طبیعی
½ قاشق غذاخوری روغن زیتون
مواد تشکیل دهنده را در کاسه ای مخلوط کنید. این لایه بردار لب را به آرامی و با نوک انگشتان تان به لب بزنید تا سلول های مرده پوست لب را از بین ببرند. در نهایت با آب ولرم شستشو دهید و نرم کننده لب مورد علاقه تان را بزنید. دارچین یک حجم دهنده لب طبیعی است که می تواند بدون تزریق، لب های شما را برجسته کند. همچنین دارچین به عنوان یک لایه بردار هم عمل می کند و می توانید فورا لب هایی صاف و نرم داشته باشید.

لایه برداری لب
لایه برداری لب

8. لایه بردار لب پوست پرتقال

مواد لازم:

2 قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال خشک شده
2 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای
10 تا 12 قطره روغن بادام
پوست خشک شده پرتقال را به خوبی پودر کنید. شکر قهوه ای و روغن بادام را در یک کاسه به پودر اضافه نمایید. این مخلوط را به مدت 30 ثانیه به آرامی روی لب ها ماساژ دهید. لب هایتان را پاک کنید و با آب گرم شستشو دهید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید. پوست پرتقال برای درمان لب های تیره و رنگ گرفته عالیست. روغن بادام هم می تواند باعث تغذیه و مرطوب کردن لب های خشک و چاک خورده شود. شکر هم یک نرم کننده عالی برای داشتن لب هایی سالم است.

9. لایه بردار لب اسانس توت فرنگی

مواد لازم:

1 قاشق غذاخوری شکر
½ قاشق چای خوری روغن زیتون بکر
1 تا 2 قطره اسانس توت فرنگی
کمی رنگ غذای صورتی
شکر و روغن زیتون را در کاسه ای مخلوط کنید. اسانس توت فرنگی و در نهایت رنگ خوراکی را به آن بیفزایید و خوب بجوشانید. این لایه بردار لب را با انگشت تمیز روی پوست لب بمالید. شکر سلول های مرده را حذف کرده و پوست سالم زیرین را نشان می دهد. روغن زیتون لب را هیدراته کرده و به آن طراوت می بخشد. رنگ آن هم می تواند زیبایی و جذابیت را به این محصول ببخشد. فراموش نکنید که پس از شستن آن حتما نرم کننده بزنید.

لایه برداری لب
لایه برداری لب

10. لایه بردار لب کیوی و توت فرنگی

مواد لازم:

یک عدد توت فرنگی پوره شده
نصف یک کیوی پوره شده
6 قاشق غذاخوری شکر
2 قاشق غذاخوری روغن زیتون
2 قطره ویتامین E (اختیاری)
پوره توت فرنگی و کیوی را در مخلوط کن ریخته و کنار بگذارید. شکر و روغن زیتون را در کاسه ای خوب مخلوط کنید. پوره ها را به آن اضافه کرده و باز هم مخلوط کنید. برای داشتن مزایای بیشتر، ویتامین E را به مواد اضافه نمایید. لایه بردار را به مدت 30 تا 40 ثانیه با حرکات دایره ای شکل روی لب ها بکشید تا پوست خشک را از بین ببرد. این لایه بردار راهی ارزان برای مرطوب کردن و تغذیه پوست لب است. می تواند لب های زخمی و خشک را تسکین دهد و آن را نرم تر کند. توت فرنگی حاوی مواد معدنی و ویتامین های حیاتی است که به درمان تیرگی لب ها نیز کمک می کند.

لایه برداری لب
لایه برداری لب

11. لایه بردار لب قهوه و عسل

مواد لازم:

1 قاشق غذاخوری قهوه
1 قاشق غذاخوری عسل
قهوه و عسل را خوب با هم مخلوط کنید. لایه بردار را روی لب بمالید و یک دقیقه ماساژ دهید سپس به عنوان یک ماسک اجازه دهید یک دقیقه دیگر هم روی لب هایتان بماند. با آب گرم شستشو دهید تا لب هایتان هیدراته شود. قهوه فقط برای بیدار شدن صبح هنگام مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه می تواند سلاحی مخفی برای سالم و سر حال نگه داشتن لب هایتان باشد. ترکیب قهوه و عسل راهی مطمئن برای تمیز کردن و مرطوب کردن لب به شمار می رود.

12.لایه برداری لب ها با پودر قهوه

½ قاشق مرباخوری لوسیون مرطوب کننده (مانند لوسیون مرطوب کننده بدن)،

¼ قاشق چای‌خوری پودر قهوه (تازه آسیاب شده)،

¼ قاشق چای‌خوری نمک

مواد را به خوبی در یک کاسه مخلوط کنید. سپس آن را در سراسر محدوده لب قرار داده و به آرامی به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید. سپس با یک دستمال مرطوب گرم مواد را از روی لب‌های‌تان پاک کنید.می توانید با تهیه رژلب خانگی  همواره لب های زیبا داشته باشید.

13. لایه بردار لب شکلات، قهوه و نعناع

مواد لازم:

2 قاشق غذاخوری شکر
½ قاشق چای خوری کاکائو
½ قاشق چای خوری قهوه
1 قاشق غذاخوری روغن دانه انگور یا روغن آووکادو
3 قطره اسانس یا روغن نعناع
شکر، قهوه و کاکائو را با هم مخلوط کنید. روغن و اسانس نعناع را کم کم اضافه کنید تا به غلظت مناسب برسد. روی لب ها بمالید و لایه برداری کنید. در آخر هم با آب ولرم شستشو دهید. مواد تشکیل دهنده این لایه بردار لب به راحتی سلول های مرده پوست را از بین می برند. روغن دانه انگور هم قابلیت هیدراته کردن و مرطوب کردن دارد.

لایه برداری لب
لایه برداری لب

14. ماسک لایه بردار لب شکلات

مواد لازم:

1 قاشق غذاخوری پودر کاکائو
2 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای
1 قاشق چای خوری عصاره وانیل
¾ قاشق چای خوری عسل
2 قاشق غذاخوری روغن زیتون
تمام مواد تشکیل دهنده را در کاسه ای شیشه ای مخلوط کنید. مقداری از لایه بردار لب را به آرامی روی لب بمالید. اجازه دهید ماسک برای چند دقیقه روی لب ها باقی بماند سپس با پارچه ای نرم یا آب ولرم آن را پاک کنید. کاکائو لب ها را عمیقا مرطوب می کند و عصاره وانیل هم مزایای آنتی اکسیدانی و ضد پیری دارد که از آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد جلوگیری می کند.

لایه برادری لب
لایه برادری لب

15. لایه بردار لب بادام

مواد لازم:

2 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای
1 قاشق غذاخوری عسل
1 قاشق غذاخوری روغن بادام
مواد را با هم ترکیب کرده و خوب مخلوط کنید. مواد را به آرامی روی لب ها بمالید و سپس شستشو دهید اما برای هیدراته ماندن لب هایتان کمی روغن بادام را به لب بزنید و اجازه دهید بماند. روغن بادام باعث تقویت سلول های مرده پوست می شود و از ترک برداشتن لب جلوگیری می کند.

 

16. لایه بردار گلبرگ رز و شیر

مواد لازم:

گلبرگ رز
شیر
گلبرگ های خشک شده را پودر کرده و با شیر مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. آن را مانند لایه بردار روی لب بگذارید و سپس با آب ولرم شستشو دهید. در آخر هم نرم کننده بزنید. گلبرگ رز به طور طبیعی باعث روشن شدن لب ها می شود. خواص ضد باکتری آن هم به حفاظت از لب کمک می کند. شیر سرد هم در شفافیت لب تاثیر دارد.

لایه برادری لب
لایه برادری لب

17. لایه بردار لب لیمو

مواد لازم:

1 قاشق غذاخوری آب لیمو
1 قاشق چای خوری روغن زیتون
2 قاشق غذاخوری شکر
همه مواد را با هم مخلوط کنید و به مدت 1 دقیقه روی لب ماساژ دهید. آن را یا با دستمال مرطوب و یا با آب ولرم از روی لب پاک کنید تا لب هایی براق و روشن داشته باشید. آب لیمو یک سفید کننده طبیعی است و این لایه بردار لب پوست های مرده را حذف می کند.

 

لایه برادری لب
لایه برادری لب

[ type=”red”]بیشتر بدانید:درمان خشکی و ترک خوردگی لبها ،آرایش لب باریک ،انواع فرم لب،اصول ارایش لب

18.لایه برداری لب روغن کرچک

آب لیمو یک قاشق غذا خوری

روغن کرچک یک قاشق غذاخوری

گلسیرین یک قاشق غذا خوری

آبلیمو و روغن کرچک و گلیسیرین را با هم مخلوط کنید . مخلوط را بر روی لب ها بمالید و بگذارید یک شب باقی بماند سپس صبح آن را با یک دستمال مرطوب پاک کنید. آبلیمو سلول های مرده پوست را از بین می برد و گلیسیرین سبب نرمی لب می شود. لب های ترک خورده را می توان با آبلیمو درمان کرد.

لایه برادری لب
لایه برادری لب

19. لایه بردار لب ویتامین E

مواد لازم:

1 قاشق غذاخوری عسل
1 قاشق چای خوری روغن زیتون یا روغن نارگیل
1 قاشق چای خوری ویتامین E
1 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای
مواد را با هم مخلوط کنید و بعد با حرکات دایره ای و انگشت تمیز به لب بزنید. در نهایت با آب ولرم بشویید و نرم کننده لب بزنید. ویتامین E به طور طبیعی دارای خواص آنتی اکسیدانی و نرم کنندگی است. می تواند فورا لب های خشک را تحریک و درمان کند.

لایه برادری لب
لایه برادری لب

20. لایه بردار لب آسپیرین

مواد لازم:

4 عدد قرص آسپیرین
2 قاشق چای خوری شکر قهوه ای
2 قاشق چای خوری عسل
1 قاشق چای خوری روغن زیتون
1 عدد کپسول ویتامین E
در کاسه روی آسپیرین ها چند قطره آب بریزید و آن را خوب پودر کنید. بقیه مواد را اضافه کرده و با انگشت یا مسواک لایه بردار را به لب بزنید. در آخر هم با آب ولرم بشویید. ترکیب آسپیرین و شکر با هم، قابلیت لایه برداری را شدت می بخشد. عسل و روغن زیتون هم که به نرمی لب و رفع خشکی آن کمک می کنند.

لایه برادری لب
لایه برادری لب

21. لایه بردار لب نمک دریایی

مواد لازم:

1 قاشق چای خوری نمک دریایی
2 قاشق چای خوری روغن نارگیل
1 تا 2 قطره اسانس اسطوخودوس (اختیاری)
مواد را خوب مخلوط کنید و آن را سخاوتمندانه به لب هایتان بزنید. با حرکات دایره ای لب ها را لایه برداری کنید و سپس با آب ولرم بشویید. نمک دریایی یک لایه بردار قوی است و روغن نارگیل هم به عنوان یک مرطوب کننده عالی در کنارش عمل می کند.

لایه برادری لب
لایه برادری لب

22.لایه برداری لب ها  با عسل

عسل یک قاشق چایخوری

شکر  دو قاشق سوپخوری

عسل قابلیت مرطوب نمودن دارد .و برای خشکی لب نیز مفید است . یک قاشق چایخوری عسل را به دو قاشق سوپخوری شکر اضافه نمایید سپس آنها را مخلوط کنید تا خمیر بدست آید. این ماده را بر روی لب های تمیز خود بمالید و بگذارید بماند تا زمانیکه خشک شود سپس آن را با یک پارچه مرطوب پاک نمایید. همچنین می توانید به این مخلوط روغن زیتون یا گلاب نیز اضافه نمایید.

لایه برادری لب
لایه برادری لب

23.لایه برداری لب با چوش شیرین

جوش شیرین یک قاشق چایخوری

جوش شیرین را با آب مخلوط کرده تا به شکل خمیر در آید. سپس خمیر بر روی لب ها خود به حالت دورانی بمالید. خمیر یک دقیقه روی لب ها باقی بماند سپس آن را بشویید. جوش شیرین لب ها را مرطوب نمی کند پس فراموش نکنید که بعد از این عمل از نرم کننده لب استفاده کنید.لایه برداری لب هابرایتان جالب است.

لایه برادری لب
لایه برادری لب

24.لایه برداری لب با مسواک

چگونه مسواک می تواند به عنوان  لایه برداری از لب مورد استفاده قرار گیرد؟ یک لایه ضخیم از مرطوب کننده بر روی لب ها بمالید ، سپس در مقابل آینه بایستید و مسواک را بصورت دورانی بر روی لب های خود به آرامی بکشید. در واقع شما در حال انجام عمل لایه برداری هستید نه خراشیدن لب ها ! مسواک کمک خواهد کرد تا از شر سلول های مرده خلاص شوید و لب نرمی خواهید داشت. توجه داشته باشید که زمانیکه سلول های مرده برداشته شدند می توانید لب خود را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا