فرهنگ و هنر

عکس احمد گرشاسبی کارگردان سینما در شبکه جم Gem

5/5 - (1 امتیاز)

عکس احمد گرشاسبی کارگردان سینما در شبکه جم Gem

عکس احمد گرشاسبی کارگردان سینما در شبکه جم Gem
عکس احمد گرشاسبی کارگردان سینما در شبکه جم Gem

احمد گرشاسبی

احمد گرشاسبی کارگردان معروف و مطرح سینما ایران به شبکه جم تی وی GEM Tv پیوست که خبر پیوستن احمد گرشاسبی به جم را با عکس در زیر می خوانید.

احمد گرشاسبی کارگردان 58 ساله به ترکیه رفته و مشغول بررسی اوضاع و کار بر روی چند فیلمنامه است بلکه بتواند یکی از آنها را برای شبکه جم کارگردانی کند.

بعد از مهاجرت کارگردانانی چون سعید ابراهیمی فر، مهدی مظلومی و محمدتقی راوندی و بازیگرانی چون رابعه اسکویی، صدف طاهریان، چکامه چمن ماه و بهارک صالح نیا، حالا شنیده های سینماژورنال حکایت دارد از مهاجرت کارگردانی به نام احمدرضا گرشاسبی به ترکیه.

گرشاسبی فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشگاه هنر، از جمله کارگردانان متعهد سینمای ایران در دهه شصت بود. وی از اواسط دهه شصت در سینمای ایران به عنوان نویسنده و کارگردان فعالیت خود را آغاز کرد. “شرایط عینی” نخستین فیلم گرشاسبی که نویسندگی و کارگردانی آن را خودش برعهده داشت اولین محصول سینمای ایران بود که با نقد رفتارهای گروهک منافقین ساخته شد.

“اُ. منفی”، “بانی چاو”، “دره هزار فانوس” و “دریا برای تو” دیگر آثاری بودند که گرشاسبی تا اواسط دهه هفتاد ساخت و از این زمان تا یک دهه و نیم بعد فیلم دیگری نساخت.

عکس احمد گرشاسبی کارگردان سینما در شبکه جم Gem
عکس احمد گرشاسبی کارگردان سینما در شبکه جم Gem

آخرین ساخته سینمایی گرشاسبی “اینجا شهر دیگریست” نام داشت که با مضمون اتفاقات مقارن ضربت خوردن علی(ع) سال 90 با حمایت فارابی ساخته شد. این پروژه پرهزینه به لحاظ تولید، سال 93 در سینماها اکران شد و کل عایدی آن پس از سه هفته نمایش بیشتر از 2 میلیون و نیم نبود.

گلایه از فشارهای فارابی و مدیران سینمایی

به گزارش سینماژورنال هزینه بالای تولید “اینجا شهر دیگریست” که حدودا یک میلیارد و 200 میلیون شده بود مسأله ای بود که بارها گرشاسبی به واسطه آن مورد سوال قرار گرفت و خودش یک بار درباره آن چنین گفته بود: همزمان با تولید فیلم من فیلم “چ” آقای حاتمی کیا نیز در حال ساخت بود، فیلم ایشان دو روز از زندگی شهید چمران را روایت می کرد و فیلم من دو روز از زندگی امیر المومنین علی ابن ابی طالب(ع). به حاتمی کیا می گویند آزادی و برای تولید فیلمت 8 میلیارد بودجه داری و به من می گویند 45 روز بیشتر برای تولید این فیلم فرصت نداری و با شدید ترین فشارها من را آزار دادند.

گرشاسبی درباره تأخیر دو ساله در اکران “اینجا شهر دیگریست” نیز بیان داشته بود: مدیران سینمایی قبلی از محتوای فیلم زیاد خوششان نمی آمد و موافق آن نبودند، هر چند مدیران جدید هم زیاد دل خوشی از این فیلم ندارند.

مشغول بررسی فیلمنامه در ترکیه

حالا این کارگردان 58 ساله این فیلم به ترکیه رفته و مشغول بررسی اوضاع و کار بر روی چند فیلمنامه است بلکه بتواند یکی از آنها را برای شبکه جم کارگردانی کند.

آیا این کارگردان اخلاق مدار بر جم اثر خواهد گذاشت یا بالعکس؟

به گزارش سینماژورنال آثار گرشاسبی همواره خبر از سازنده ای اخلاق مدار را در پس طراحی و ساخت خویش نشان داده اند و شاید یکی از پارادوکسهای او به هنگام کار برای جم همین باشد چگونه خواهد توانست برای شبکه ای کار کند که قریب به اتفاق محصولاتش مخالف هنجارهایی هستند که امثال گرشاسبی در آثار خود ملزم به رعایت آن بودند.

هرچه باشد آثار گرشاسبی متفاوت است با آثار آن کمدی سازی که حتی در ایران هم محصولاتش که اغلب برای شبکه خانگی ساخته می شد پر بود از اشارات اروتیک.

باید منتظر ماند و دید عاقبت کار گرشاسبی در جم چه خواهد شد؟

آیا او با حفظ اصول خود به همکاری با این شبکه خواهد پرداخت و استانداردهای تازه ای را در تولید محصول برای این شبکه رو خواهد کرد یا خودش نیز دنباله روی منویات گردانندگان این شبکه خواهد شد؟

جمال شورجه: بعید می دانم گرشاسبی بتواند بر محصولات جم اثر بگذارد

جمال شورجه کارگردان اخلاق مدار سینمای ایران که از سالهای دور گرشاسبی را می شناخته و در اولین فیلم وی “شرایط عینی” نیز دستیار کارگردانش بوده درباره این سوال که آیا گرشاسبی خواهد توانست بر جم اثر بگذارد به سینماژورنال می گوید: امیدوارم ایشان بتواند تأثیرگذار باشد ولی بعید می دانم چنین اتفاقی بیفتد چون شبکه های برون مرزی نظیر جم خاستگاهی دارند که محال است اجازه دهند تکنیسینی خلاف این خاستگاه حرکت کند.

عکس احمد گرشاسبی کارگردان سینما در شبکه جم Gem
عکس احمد گرشاسبی کارگردان سینما در شبکه جم Gem

وی ادامه می دهد: همین که در محصولات این شبکه ها کمترین دافعه ای نسبت به آمریکا و اسرائیل نمی بینید یعنی آن که مستقیم یا غیرمستقیم از آن طرف حمایت می شوند و این معنایی ندارد جز آن که کارگردانی هم که بخواهد با این شبکه ها کار کند ملزم به رعایت قواعد آنهاست.

شورجه با اشاره به اینکه در ماههای اخیر تعداد زیادی از فعالان عرصه تصویر با دعوت شبکه جم مواجه شده اند بیان می دارد: به هر حال وقتی در داخل شرایط کاری دشوارتر می شود و فقط عده محدودی قادر به فعالیت می شوند طبیعی است که این مهاجرتها هم رخ دهد کماانیکه در ماههای اخیر 300 دعوت به کار از سوی همین شبکه برای همکاران داخلی فرستادده شده است.

ایشان هم خانواده و زندگی دارد…

این کارگردان با اشاره به کم کاری این کارگردان در سالهای اخیر به سینماژورنال می گوید: احمدرضا گرشاسبی از میانه دهه هفتاد تقریبا بیکار بود تا ابتدای دهه نود که توانست فیلمی را بسازد. بعد از آن فیلم هم دوباره ایشان بیکار شد تا حالا که خبر مهاجرتش رسیده است. این را نباید درنظر داشت که ایشان هم خانواده و زندگی دارد و برای کسی که حرفه اش سینماست و درآمدش از این راه به دست می آید این بیکاری مطمئنا خسران خواهد داشت و در این شرایط پیشنهاد کار از آن سو می تواند برای کوتاه مدت هم که شده چرخ زندگی را بچرخاند.

شورجه درباره اینکه آیا خودش با پیشنهادی از سوی چنین شبکه هایی مواجه نشده به سینماژورنال می گوید: الحمدلله رب العالمین نه، چون کارهای من به درد آنها نمی خورد.

گردآوری: سایت تفریحی نماگرد

سریال پیوستن بازیگران ایرانی به شبکه جم GEM

ماجرای کامل کشف حجاب رابعه اسکویی در شبکه جم

هرمز سیرتی بازیگر قدیمی سینما به شبکه GEM پیوست + عکس

پیوستن رامسین کبریتی به شبکه GEM +عکس

یک بازیگر زن دیگر به GEM پیوست+عکس

عکس های سریال پیاده روهای خالی چکامه چمن ماه

عکس های ساناز زرین مهر در جم بعد از کشف حجاب

هرمز سیرتی بازیگر قدیمی سینما به شبکه GEM پیوست + عکس

کشف حجاب پردیس افکاری و پیوستن به شبکه GEM+عکس

پیوستن رامسین کبریتی به شبکه GEM +عکس

عباس مرادیان کارگردان آلما به شبکه جم Gem پیوست

پیوستن روناک یونسی به شبکه جم GEM + عکس

عکس احمد گرشاسبی کارگردان سینما در شبکه جم Gem

عکس بنیامین احمدی بازیگر فیلم حاتمی کیا در شبکه جم

عکس جدید صدف طاهریان کشف حجاب کرده در ایران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا