عکس بازیگرانفرهنگ و هنر

جدیدترین عکس های سحر دولتشاهی در نمایشنامه خوانی مو !!! +عکس

5/5 - (1 امتیاز)

جدیدترین عکس های سحر دولتشاهی در نمایشنامه خوانی مو !!! +عکس

نمایشنامه خوانی مو بنیاد خیریه باران برکت مهر به کارگردانی احسان کرمی وبا حضور تعدادی از بازیگران وهنرمندان از جمله آتیلا پسیانی و سحر دولتشاهی در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار شد درادامه عکس های سحر دولتشاهی در نمایشنامه خوانی مو به کارگردنی احسان کرمی را مشاهده خواهید کرد.

جدیدترین عکس های سحر دولتشاهی در نمایشنامه خوانی مو !!! +عکس
جدیدترین عکس های سحر دولتشاهی در نمایشنامه خوانی مو !!! +عکس

نمایشنامه خوانی «مو» به کارگردانی احسان کرمی برگزار شد. این نمایشنامه خوانی با بازی حضور آتیلا پسیانی، سحر دولت شاهی ، بهاره کیان افشار، بهرنگ علوی، شقایق جودت، الهام نامی، نازنین میهن، شیرین ضابطیان، امیر سهیلی، سامان مظلومی، دلارام شکوهی، وحید رونقی، ملیحه عبداللهی، یاسمن دخت دباغ، سروین ضابطیان به اجرا رسید

نمایشنامه خوانی «مو» بنیاد خیریه باران برکت مهر در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار شد. احسان کرمی کارکردانی این اجرا را بر اساس نمایشنامه ای از سالی کلارک با ترجمه نازنین میهن به عهده داشته است و مریم فیروز بخش دستیار کارگردان در این نمایشنامه خوانی بوده است.

این اجرا فقط در یک سانس در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۵ برگزار شد

جدیدترین عکس های سحر دولتشاهی در نمایشنامه خوانی مو !!! +عکس
جدیدترین عکس های سحر دولتشاهی در نمایشنامه خوانی مو !!! +عکس

احسان کرمی:تصمیم دارم این نمایش را سال آینده اجرا کنم، اما اسپانسر قوی می خواهیم

نشست رسانه ای جلسه نمایشنامه خوانی «مو» به کارگردانی احسان کرمی در حالی برگزار شد که عوامل اجرایی این برنامه از ویژگی های متفاوت اثرشان برای جذب مخاطب سخن گفتند.

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، احسان کرمی کارگردان جلسه نمایشنامه خوانی «مو» در ابتدای این نشست رسانه ای بیان کرد: من بعد از حضور در چند اثر نمایشی که به صورت اجرای نمایش و نمایشنامه خوانی بود به عنوان بازیگر حضور داشتم اما پس از اینکه در کار محمد رحمانیان نیز حضور پیدا کردم، این حساسیت در عرصه بازیگری نیز برایم متمرکزتر شد به طوری که سعی کردم تا وقتی که پیشنهاد خوبی در این عرصه نداشتم نیز هر کاری را قبول نکنم .

وی درباره انتخاب نمایشنامه «مو» سالی کلارک هم توضیح داد: یکی از نکات قابل توجهی برای انتخاب این نمایشنامه وجود داشت، فضایی بود که قبل از خوانش متن برای من به جود آمد چرا که من پیش از این از خانم میهن متن دیگری را می خواستم که ایشان اشتباهی متن «مو» را برای من ارسال کرد و به محض اینکه من با فضای روایی این نمایشنامه آشنا شدم به قدری در فضای کار جذب شدم که از وی به عنوان مترجم کار خواستم تا اجازه اجرای آن را به من بدهد و این شد که نمایشنامه مو برای جلسه نمایشنامه خوانی ما انتخاب شد.

این مجری و بازیگر ادامه داد: این نمایشنامه هنوز در ایران منتشر نشده اما به قدری دارای جذابیت و نشانه های اجرایی متفاوت و تازه ای است که من دوست داشتم به هر قیمتی که شده در مرحله اول آن را با حضور بازیگران مطرح روخوانی کنم. البته با توجه به تعدد شخصیت های نمایشی کار و اینکه همین شخصیت های کوتاه و بلند نیازمند بازی ویژه ای است من در انتخاب بازیگران مسیر بسیار طولانی را طی کردم . در زمینه انتخاب نقش اول مرد این کار هم باید بگویم سه بازیگر مد نظر من بود که من با هر سه هنرمند برای پذیرش نقش مذاکره کردم که در نهایت آتیلا پسیانی به من افتخار داد که در کنار گروه همراه باشد.

کرمی درباره اجرای عمومی این اثر نمایشی هم گفت: تصمیم دارم این نمایش را در سال اینده اجرا کنم اما با توجه به اینکه این اثر اصلا کار کوچکی نیست بنابراین نیازمند یک اسپانسر قوی است که باید در ابتدا با اسپانسر به توافق برسیم و بعد به اجرای عمومی نمایش فکر کنیم. نکته دیگر اینکه اگر هم بخواهم اجرای عمومی از نمایشنامه «مو » داشته باشم قطعا با همین گروه نمایش را روی صحنه خواهم برد.

کارگردان جلسه نمایشنامه خوانی «مو» ضمن تشریح نحوه آشنایی و انتخاب بازیگران نمایش تصریح کرد: برای هر فردی که در در عرصه تئاتر فعالیت می کند کارگردانی در تالار اصلی افتخار بسیار بزرگی است که شخصا خیلی دلم می خواهد روزی بتوانم نمایشنامه را در این تالار روی صحنه ببرم اما به هر ترتیب همانطور که گفتم ترجیح می دهم اول با اسپانسر به توافق برسم و بعد به اجرای عمومی فکر کنم.

کرمی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: من خیلی خوشحالم که بار دیگر در اجرای خیریه بنیاد خیریه باران برکت مهر که اختصاص به آموزش و اشتغال زنان سرپرست خانوار دارد می تواند تجربه خوانش نمایشنامه ای را داشته باشم که حتی قابلیت سینمایی شدن دارد. به همین جهت مایلم هم دانشجویان تئاتر و هم سرمایه گزاران نیز این تئاتر را ببینند چرا که معتقدم این فضای نمایشی فارغ از کیفیت قابلیت های زیادی در گیشه خواهد داشت.

شقایق جودت بازیگر سینما و تلویزیون هم که بعد از سال ها دوری از بازیگری در این جلسه نمایشنامه خوانی به عنوان نقش خوان حضور دارد، با ابراز خرسندی از بازی درنمایش بیان کرد: من به گونه ای وارد سینما شدم که رابطه و پارتی در کارم نبود موضوعی که احساس می کنم امروز ماجرا را تغییر داده و باعث شده که سینمای ایران به بازیگران کم لطفی کند.

وی ضمن انتقاد از شرایط امروز بازیگری در سینمای ایران تصریح کرد: متاسفانه با وجود توانایی های زیادی که در عرصه بازیگری سینما داریم اما می بینیم که در اغلب فیلم های سینمایی بازیگرانی حضور دارند که رفته رفته رنگ تکرار به خود گرفته اند و ما می بینیم این بازیگران توانمند در بیشتر فیلم ها حضور دارند. من هیچ مخالفتی با این حضور ندارم که اگر انها توانمند نبودند این تکرار نیز اتفاق نمی افتد اما به عنوان یک مخاطب بر این باورم که بالاخره این حضور تکراری مقداری خسته کننده می شود. در حالیکه طی سال های اخیر بازیگران بسیار توانمندی در حوزه تئاتر ظهور و بروز پیدا کرده اند که می توانیم از حضور آنها در فیلم های سینمایی نیز استفاده کنیم.

این بازیگر ادامه داد: من به بازیگری هیچ وقت به عنوان یک حرفه نگاه نکردم اما در این سالها به نکته مهمی رسیدم که بیانگر نوعی بی ادبی در سینماست که گویی این بی ادبی و خودخواهی لازمه حضور در جریان اصلی سینما شده و اگر شما به عنوان یک هنرمند در این جریان نباشی از گردونه فعالیت ها خارج می شوی. من اعتقاد دارم در این عرصه نباید خود را برتر از دیگری بدانیم و به طور حتم اگر چنین رویه ای وجود داشته باشد آن وقت اجازه فعالیت بازیگران دیگر هم در عرصه سینما بیشتر می شود.

جودت در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به حضور خود در جلسه نمایشنامه خوانی «مو» گفت: وقتی احسان کرمی پیشنهاد بازی در این نمایش را به من داد واقعا می ترسیدم اما حالا که چند جلسه از روخوانی نمایشنامه می گذرد حال بسیار خوبی دارم که گویی مانند بچه ای است که ذوق زیادی برای یک اتفاق خوب دارد.

الهام نامی یکی دیگر از نقش خوانان نمایشنامه «مو» هم تصریح کرد: نمایشنامه «مو» شرایط بسیاراستثنایی دارد که تجربه حضورم در دوبله کمک زیادی به من کرد. این نمایشنامه فرآیند بسیار عجیبی دارد که بیان آن از زبان شخصیت ها نیازمند یک انعطاف پذیری مشکلی است که امیدوارم بتوانم در بیان آن به مخاطب داشته باشم. به هر حال تجربه حضور چند ساله من در عرصه دوبله کمک زیادی برای ایفای نقش در این نمایشنامه کرد که برای آن هیجان زیادی دارم.

سامان مظلومی نقش خوان دیگر نمایشنامه هم در این نشست رسانه ای گفت: من طی سال های گذشته تجربه های بسیار خوبی با احسان کرمی داشته و دارم و با توجه به تجریباتی که در عرصه دوبله داشتم بر این باورم که در برخی موارد نمایشنامه خوانی گاهی از بازیگری تئاتر سخت تر است و نمایشنامه خوانی این اثر نمایشی هم یکی از همین اجراهای سخت است که برای نقش خوانی آن کار بسیار مشکلی داریم که در کلیت ماجرا می تواند تجربه خوبی باشد.

نازنین میهن مترجم نمایشنامه «مو» درباره انتخاب و اجرای این نمایشنامه بیان کرد: کتاب نمایشنامه «مو» چندی پیش توسط محمد رحمانیان از کانادا به من آورده شد و به پیشنهاد این کارگردان تصمیم گرفتم تا آن را ترجمه کنم. سالی کلارک نمایشنامه نویس کانادایی این نمایشنامه از نویسندگان معاصر اهل ونکور است که تاکنون چندین بار در کشور کانادا اجرا شده . او یکی از بهترین نمایشنامه نویسان کاناداست که با انتشار این نمایشنامه توانست با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شود.

وی ادامه داد: به هر حال همانطور که احسان کرمی توضیح داد این نمایشنامه به طور کاملا اتفاقی به دست احسان کرمی رسید و حالا بسیار خوشحالم که او این نمایشنامه را برای اولین بار در ایران اجرا می کند. البته اگر این نمایشنامه بخواهد در قالب اجرای عمومی روی صحنه باشد من ترجیح می دهم اولین کارگردانش احسان کرمی و گروهش باشند.

 

عکس جدید سحر دولتشاهی در جشن تولد ۳۷ سالگی اش!!

عکس جدید مستربین ایران حمید ماهی صفت در تولد دخترش !!! + عکس

سحردولتشاهی باچهره متفاوت!!!+عکس

عکس جشن تولد ۲۹سالگی سمانه پاکدل!!+عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا