مد و زیباییزیبایی صورت و ناخن

آموزش برداشتن ابرو در منزل به صورت حرفه ای به همراه تصاویر و فیلم آموزشی

3.7/5 - (3 امتیاز)
[ type=”blue”] برداشتن ابرو یکی از حساس ترین قسمت آرایش صورت خانم ها است که باید اصولی در برداشتن ابرو رعایت کرد تا بتوان چهره ای جذاب و زیبا داشته باشید.شمامی توانید با یادگیری برداشتن ابرو در منزل به صورت حرفه ای آرایش کنید.  ما در نماگرد بخش مد و زیبایی اصول و قوانین برداشتن ابرو را برای شما عزیزان بیان می کنیم.

 

برداشتن ابرو
آموزش برداشتن ابرو

آموزش مقدمات برداشتن ابرو 

1.در ابتدای کار  مقابل آینه بیایستید و قبل از برداشتن ابروهایتان با موچین ، ابرو ها را با برس مخصوص آن شانه بزنید و اضافات آن را قیچی بزنید برای این کار لبه قیچی را روی استخوان ابرویتان بگذارید و موهای بلند ابرو را با دقت فراوان قیچی کنید.

2.یک مداد را روی برآمدگی استخوان بینی طوری قرار دهید تا مجرای اشک را پوشش دهد یعنی سر ابرو باید هم ردیف با استخوان بالای بینی باشد. حالا این قسمت را که باید ابرو از آنجا شروع شود با خط چشم علامت گذاری کنید ، این کار به شما کمک می کند تا بدانید باید کار برداشتن ابرو را از کدام نقطه آغاز نمایید.

نوشته های مشابه

3.دوباره مدادتان را کنار انتهای خارجی چشمتان قرار دهید تا بتوانید نقطه پایانی ابرو را بیابید و ابرو را از این نقطه به بعد ادامه ندهید . نقطه ای که مداد و استخوان ابرو به هم می رسند را با خط چشم علامت گذاری کنید تا کارتان راحت تر شود.

4.ابروهایتان را از نزدیک ببینید آیا می توانید قوس طبیعی آن را ببینید ؟ این قوس در بالای عنبیه به اوج خود می رسد . به یاد داشته باشید هدف برداشتن ابرو ایجاد قوس مصنوعی نیست بلکه باید در جهت قوس طبیعی ابرو آن را بردارید.

برداشتن ابرو
آموزش برداشتن ابرو

آموزش برداشتن ابرو 

 • حالا نوبت به برداشتن ابرو با موچین می شود . برای برداشتن ابرو از یک موچین تیز و سرکج استفاده کنید و موهای اضافه ابرویتان را در جهت قوس طبیعی آن بردارید . این کار را برای ابروی دیگرتان نیز تکرار کنید اما هیچ گاه وارد خط ابرو نشوید و موهای بالاتر از خط ابرویتان را برندارید زیرا یک اشتباه کوچک فرم کلی ابرو را به هم می ریزد.
 •  در انتها داخل آینه به ابروهایتان نگاه کنید و اگر موی اضافه ای مشاهده نمودید آن را بردارید. تنها برداشتن موهای اضافی برای حالت دادن به ابرو کافی است. در برداشتن موهای ابرو زیاده روی نکنید زیرا این کار باعث می شود که حالت ابرو غیر طبیعی به نظر برسد.هر پانزده روز یک بار به برداشتن ابرو اقدام نمایید
برداشتن ابرو
آموزش برداشتن ابرو

[ type=”red”]   بیشتر بخوانید :30 مدل ابروی دخترونه ،مدل ابروها  ،علت ریزش ابروها 

 

موچین بهترین وسیله برای برداشتن ابروها

گاهی اوقات دیده ایم که برخی از آرایشگران ابرو را با مواد اپیلاسیون و یا بند انداختن بر می دارند اما باید بدانید این کار به تبحر کافی نیاز دارد . بهترین وسیله برای برداشتن ابرو موچین است که از روش های دیگر از دقت بالاتری برخوردار است . اگر خودتان در خانه می خواهید ابروهایتان را بردارید از موچین استفاده کنید زیرا استفاده از اپیلاسیون و یا بند موجب می شود سهوا قسمت هایی از ابرو را نیز بردارید و کلا فرم ابرویتان را به هم بریزید.

برداشتن ابرو
آموزش برداشتن ابرو

راه کارهای جالب برای جلوگیری از درد هنگام برداشتن ابرو 

 • بعد از حمام :بلافاصله بعد از آمدن از حمام ابروهایتان را بردارید زیرا در این زمان منافذ پوست تان باز هستند و کندن موها راحت تر است.
 • استفاده از آب گرم :آب را گرم کنید و یک دستمال پارچه ای تمیز را در آن بخیسانید تا کاملا گرم و مرطوب شود و سپس آن را روی ابروهایتان بگذارید تا منافذ پوستتان باز شود و هنگام برداشتن ابرو درد نداشته باشید.
 • استفاده از بیحس کننده :یک تکه پنبه که آن را به کمی ژل بی حس کننده دندان آغشته کنید و ابروها و دور و بر آن را بی حس کنید و سپس به برداشتن ابرویتان اقدام نمایید.
 • استفاده از لوسیون:کمی لوسیون دست روی فولیکول های ابرو بمالید تا آن ها نرم شوند و راحت تر کنده شوند.
 • استفاده از یخ :قبل از برداشتن ابرو با موچین جهت جلوگیری از ایجاد درد روی آن مقداری یخ و یا پنبه آغشته به عنبر سائل بمالید تا ابروهایتان بی حس شود و بتوانید راحت تر آن ها را بردارید.

 

برداشتن ابرو
آموزش برداشتن ابرو

قوانین برداشتن ابرو برای فرم صورت های خاص 

 • قانون سه دو یک
  قانون سه یعنی سر ابرو تا نیمه می آید،نزدیک زاویه ابرو، از دو سوم زاویه ابرو تا خود ابرو می شود ناحیه دو که دو برابر می شود، دنباله ابرو می شود یک برابر ابرو، پس قانون سه دو یک برای ابروی ما صدق میکند.
  استاندارد سر ابرو، زاویه ابرو و دنباله ابرو که گفته شد، برای چشم های به هم نزدیک و یا از هم دور و یا بینی های پهن و بینی های لاغر متفاوت است.
 • ابرو هایی که خیلی نازک هستند، یعنی قانون سه دو یک را ندارند، و به حالت یک خط هستند. زیبایی این مدل چشم و ابرو خیلی کم می باشد. ابروهایی که خیلی پهن و کلفت برداشته شود، فرد را خشن نشان می دهد، مخصوصا اگر سر ابرو، زاویه دار برداشته شود، حالت خشونت دار به فرد میدهد.
 • اگر قد ابرو از استاندارد بلندتر باشد، سن فرد را بیشتر نشان میدهد و اگر خیلی کوتاه تر برداشته شود، مثلا فرم ژاپنی (استخوان ابرو بیرون زده میشود)بازهم اززیبایی چشم کاسته می شود.
 • بینی هایی که چاق هستند یک مقدار از استاندارد خارج می شوند، یعنی سر ابرو را یک کمی به هم نزدیک می کنید، اگر ابرو هایی که بهم نزدیک هستند، پیوندشان را نگه دارید، این باعث می شود بینی یک مقدار جمع ترنشان داده شود.
 • بینی هایی که لاغرهستند باز از استاندارد ابروها خارج هستند، دو سر ابرو را باید یکم فاصله دهید تا بینی پهن تر نشان داده شود.

 

برداشتن ابرو
آموزش برداشتن ابرو
 • در چشم هایی که بهم نزدیک هستند سعی کنید از استاندارد ابرو خارج شوید و یک مقدار ابروها را از هم فاصله دهید تا چشم ها از هم دور تر شود تا تاب چشم ها یا لوچی چشم ها گرفته شود.
 • چشم هایی که از هم دور هستند، سر ابرو را بهم نزدیکتر کنید و یا ابروها را پیوسته بگیرید تا چشم ها بهم نزدیکتر شوند.
 • اگر پیشانی کوتاه است، دایره و قوس کمان ابرو را باید کوتاه گرفت تا بلندی خاصی به پیشانی داده شود.
 • کسانی که صورت مثلثی دارند باید انتهای ابرو را یک کمان کوچک دهند. کسانی که صورت کشیده دارند باید به ابروها قوس ندهند و فرم هشت به ابرو نباید داد، حالت خط مستقیم گرفته شود یاحالت راسته، این کار باعث میشود کشیدگی صورت کمتر شود.
 • کسانی که صورت مربعی دارند، باید کمان ابرو را یک مقدار بلندتر بگیرید تا صورت کشیده تر نشود.
 • کسانی که صورت گرد دارند، یک مقدار باید کمان ابرو دهید یعنی قوس یا هشت ابرو به صورت دهید تا صورت کشیده تر نشان داده شود. سعی کنید سر ابرو را زاویه دار، یعنی یک خط عمود درست نکنید و یا به وجود نیاورید چون فرد را خشن نشان می دهد. سعی کنید یک مقدار فرم هلال به سر ابرو بدهید که فرد را شاد نشان دهد.
 • اگر فاصله چشم و ابرو کم باشد نباید ابرو را پهن برداشت. سعی کنید از زاویه ابرو، موهای ابرو را بردارید تا فاصله چشم و ابرو بیشتر شود.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا