دانستنی های سلامتشناخت داروهاطب سنتی و داروهای گیاهی

آشنایی با خواص درمانی نوک لکلکی برای سلامتی

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.
[ type=”blue”]گیاه نوک لکلکی در لیست گیاهان دارویی ایران قرار دارد. درمان رماتیسم، درمان خونریزی رحم، درمان تب و … از خواص درمانی نوک لکلکی می باشد.

آشنایی با خواص درمانی نوک لکلکی برای سلامتی
آشنایی با خواص درمانی نوک لکلکی برای سلامتی

آشنایی با گیاه نوک لکلکی

گیاه نوک لکلکی با نام علمی erodium cicutarium و نام انگلیسی piek- needle از خانواده geraniaceae می باشد. این گیاه دارای ارتفاع 10 تا 60 سانتیمتر، برگ های سبز روشن، گل های صورتی رنگ می باشد. این گیاه بومی مدیترانه بوده و همچنین در کشورهای ایران، افغانستان، هند، هیمالیا، آسیای صغیر، کره، ژاپن، چین، آمریکای شمالی و استرالیا انتشار دارد.

نام های فارسی دیگر گیاه نوک لکلکی عبارتند از: سوزنک، علف ساعتی

خواص درمانی نوک لکلکی

خواص درمانی نوک لکلکی عبارت است از:

  • درمان رماتیسم: به منظور بهره از خواص درمانی نوک لکلکی برای درمان بیماری رماتیسم، برگ های گیاه را همراه با مقداری شاه تره در وان حمام خیسانده و برای مدتی در بنشینید. علاوه بر این گیاه برای درمان روماتیسم می توانید از خواص درمانی گیاه اشنه دریایی بهره مند شوید.
  • درمان خونریزی رحم: از دیگر خواص درمانی نوک لکلکی درمان خونریزی رحم می باشد. این گیاه دارای ویتامین k بوده و همچنین خاصیت قابض دارد و بند آورنده خونریزی می باشد.
  • شستشوی زخم
  • درمان تب تیفوئید
[ type=”red”]خواص درمانی گیاه اناریجه را از اینجا بخوانید.

موارد منع مصرف

بدون نظر متخصص استفاده و مصرف نگردد.

 

آشنایی با خواص درمانی نوک لکلکی برای سلامتی
آشنایی با خواص درمانی نوک لکلکی برای سلامتی

 

 نکته قابل توجه : گیاهان دارویی همواره در سلامتی انسان نقش بسیاری داشته اند اما مصرف بیش از حد آن ممکن است خطرات و عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. ذکر این نکته ضروری است که مطالب درج شده در این بخش از سایت نماگرد صرفا جنبه ی اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی نسبت به گیاهان دارویی داشته و بهتر است قبل از استفاده از هرگونه گیاهان دارویی حتما با پزشک مربوطه مشورت گردد.

[ type=”green”] در این مطلب ممکن است تمامی خواص گیاه نوک لکلکی ذکر نشده نباشد، در صورتی که در خانواده شما یا محل زندگی شما از این گیاه برای موارد دیگری استفاده می شود آن مورد را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا پس از بررسی به مطلب اضافه شود.

 گرد آوری و تنظیم : نماگرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا