بازی پوکمون چیست؟

بازی پوکمون چیست؟

بازی پوکمون چیست؟

پوکمون چیست؟

مجموعه بازی‌های پوکمون،‌ یکی از بزرگ‌ترین مجموعه بازی‌های نقش‌آفرینی تاریخ هستند. این بازی‌ها ۲۰ سال پیش روی کنسول دستی گیم‌بوی کارشان را شروع کردند. ایده‌ی اصلی بازی هم از علاقه‌ی خالق این مجموعه بازی‌ها به جمع کردن حشرات گرفته شده است. در این بازی‌ها، هیولاهایی به اسم پوکمون را پیدا می‌کنید، جمع می‌کنید، تمرین می‌دهید و در نهایت آن‌ها را به جان یکدیگر می‌اندازید. مجموعه‌ی پوکمون آن‌قدر بزرگ شده است که از روی آن انیمه، مانگا، کارتون، بازی کارتی و خیلی چیزهای دیگر ساخته‌اند.

بازی پوکمون چیست؟

بازی پوکمون چیست؟

بازی Pokémon GO چیست؟

در بازی‌های اصلی پوکمون، یک دنیای بزرگ در مقابل‌تان است. ماجراجویی‌تان را در این بازی‌ها، با یک شخصیت و یک پوکمون آغاز می‌کنید و هدف اصلی بازی هم، پیدا کردن تمام پوکمون است. این بازی‌ها داستانی هم دارند و در آن، شخصیت‌های مختلفی می‌بینید و پوکمون‌های‌تان را مقابل یکدیگر قرار می‌دهید.

نینتندو بازی Pokémon GO را با عبارت “یک ماجراجویی در دنیای واقعی” توصیف کرده است. این بازی موبایلی از قابلیت GPS گوشی و دوربین آن استفاده می‌کند تا مکانی که در آن هستید را تبدیل به یک نقشه‌ی بازی پوکمون کند. مثل بازی‌های پوکمون، خودتان باید در دنیا، اما این بار دنیای واقعی، بگردید و پوکمون پیدا کنید. همانطور که راه می‌روید، ممکن است یک پوکمون پیدا کنید.

بازی به شما می‌گوید که برای مثال، در فاصله‌ی دور یا نزدیک شما، فلان پوکمون قرار دارد. شما خودتان باید راه بروید و آن پوکمون را پیدا کنید. فاصله‌ی دور یا نزدیک، با استفاده از یک ردپا مشخص شده است. اگر یک ردپا در کنار عکس پوکمون دیدید، یعنی به شما خیلی نزدیک است. دورترین فاصله هم سه ردپا است. در تجربه‌ای که ما از بازی داشته‌ایم، سه ردپا ممکن بود حتی دو سه خیابان آن‌ور تر باشد.

بازی پوکمون چیست؟

بازی پوکمون چیست؟

وقتی که یک پوکمون در نزدیکی‌تان پیدا شد، روی آن اشاره می‌کنید. حالا باید گوی‌های معروف این مجموعه بازی‌ها که Pokéball نام دارند را به سمت پوکمون‌ای که پیدا کرده‌اید پرتاب کنید. برخی پوکمون‌ها قوی‌تر از دیگری هستند و گرفتن‌شان کار راحتی است. بهترین زمان برای گرفتن یک پوکمون، زمانی است که دایره‌ی رنگی دورش کوچک شده است. باید Pokéball را در این دایره پرتاب کنید.

به موضوعی هم باید توجه کنید: پوکمون‌ها فقط برای شما روی نقشه نمایش داده نمی‌شوند و تمام کسانی که در اطراف شما Pokémon GO بازی می‌کنند، می‌توانند این جانورها را برای خودشان بگیرند؛ یعنی ممکن است به یک پوکمو‌ن برسید و همان لحظه کسی در نزدیکی شما باشد و آن پوکمون‌ را زودتر از شما بگیرد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

پوکمون‌ها به چه درد می‌خورند؟

مثل دیگر بازی‌های پوکمون، هدف اصلی هم در Pokémon GO جمع کردن این هیولاها و مبارزه با آن‌ها است. روی نقشه‌ای که قرار دارید، محل‌هایی به اسم Gym یا همان باشگاه قرار گرفته‌اند. این باشگاه‌ها را خود سازنده‌ی بازی روی نقشه قرار داده است. در باشگاه‌ها، با دیگر کسانی که Pokémon GO بازی می‌کنند می‌توانید یک تیم برای خودتان بسازید. تیم‌ها با یکدیگر در باشگاه تمرین و پوکمون‌های‌شان را برای مبارزه با دیگر تیم‌ها، قوی‌تر می‌کنند.

تیم‌ها می‌توانند به همراه هم به یک باشگاه که روی نقشه است و به آن‌ها تعلق ندارد، حمله و آن مکان را تصرف کنند. در حال حاضر، بازی سه تیم «قرمز» (Team Valor)، «آبی» (Team Mystic) و «زرد» (Team Instinct) دارد. وقتی برای اولین بار به سطح تراز ۵ می‌رسید، بازی از شما می‌پرسد که می‌خواهید به کدام تیم وارد شوید. پس از انتخاب تیم‌تان، اگر به باشگاهی برخورد کردید، می‌توانید رنگ آن را ببینید و متوجه شوید که آیا این باشگاه متعلق به دشمنا‌ن‌تان است، یا خودی‌ها آن جا را تصرف کرده‌اند.

 

بازی پوکمون چیست؟

بازی پوکمون چیست؟

همانطور که از یک بازی پوکمون انتظار دارید، پوکمون‌ها تجربه می‌گیرند و قوی می‌شوند. این قوی‌تر شدن، به معنای باز شدن مهارت‌های بیشتر و هم‌چنین تکامل آن‌ها است. تکامل پوکمون‌ها، آن‌ها را به هیولاهایی قوی‌تر و بزرگ‌تر تبدیل می‌کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

چگونه پوکمون‌های قوی و کمیاب داشته باشیم؟

با اینکه می‌توانید در خیابان‌ها بگردید و یک پوکمون قوی و کمیاب پیدا کنید، سریع‌ترین راه برای پیدا کردن یک پوکمون کمیاب، تخم‌های پوکمون هستند. این تخم‌ها را می‌توانید در دنیای واقعی پیدا کنید. آیتم‌های بازی، در مکان‌هایی به اسم PokéStop پیدا می‌شوند. این مکان‌ها، مناطق مهم دور و برتان هستند و توسط خود سازنده‌های بازی قرار داده شده‌اند.

برای مثال، در منطقه‌ی ونک تهران، ما توانستیم یک PokéStop در میدان ونک و یکی در پارک سئول پیدا کنیم. باید به این منطقه‌ها که مشخص شده‌اند بروید تا بازی آیتم‌هایی را به صورت رندوم در مقابل‌تان بریزد. این آیتم‌ها، می‌توانند Pokéball بیشتر، تخم، عود یا آیتم‌های دیگری را شامل شوند.

بازی پوکمون چیست؟

بازی پوکمون چیست؟

پس از اینکه یک تخم پوکمون پیدا کردید، باید آن را در یک دستگاه جوجه‌کشی یا همان Incubator قرار دهید. حالا باید برای اینکه پوکمون‌تان از تخم سر در بیاورد، راه بروید. این مقدار ممکن است از ۱ کیلومتر تا ۱۵ کیلومتر متفاوت باشد.

راه دیگری برای پیدا کردن پوکمون‌های بیشتر و قوی، استفاده از یک عود (Incense) است. استفاده از عود در یک منطقه، پوکمون‌ها را برای نیم ساعت به سمت آن‌جا جذب می‌کند. این نیم ساعت فقط هم برای شما نیست. شما ناحیه‌ای را برای تمام بازی‌کننده‌ها، پر از پوکمون کرده‌اید.

برای قوی‌تر کردن پوکمون‌هایی که دارید، از آیتم‌هایی به اسم Stardust و Candy استفاده می‌کنید. هر بار که یک پوکمون جدید پیدا می‌کنید، بازی به شما Stardust می‌دهد. Candyها هم با توجه به نژاد پوکمون، متفاوت هستند. با خرج کردن این آیتم‌ها، مهارت مبارزه و قدرت پوکمون بالا می‌رود.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

پیکاچو را از کجا پیدا کنیم؟

«پیکاچو» (Pikachu)، معروف‌ترین پوکمون در این مجموعه بازی‌ها است. اگر می‌خواهید این پوکمون را همان ابتدای بازی پیدا کنید، باید به فرمان‌هایی که بازی به شما می‌دهد، گوش نکنید!
ابتدای بازی، مثل تمام قسمت‌های پوکمون، بازی سه پوکمون Charmander، Squirtle و Bulbasaur را در مقابل‌تان قرار می‌دهد. شما هم باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

بازی پوکمون چیست؟

بازی پوکمون چیست؟

با این حال، به حرف بازی گوش نکنید و راه بروید. پس از کمی راه رفتن، بازی دوباره این سه پوکمون را مقابل‌تان می‌گذارد تا یکی را انتخاب کنید. باز هم به آن‌ها اعتنایی نکنید و به راه رفتن ادامه دهید. این حرکت را چهار بار تکرار کنید.

سه پوکمون ابتدایی، باز هم در کنارتان ظاهر می‌شوند، اما این بار پیکاچو هم در کنار آن‌ها است. پیکاچو را انتخاب و یک Pokéball به سمت‌اش پرتاب کنید!

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

آیا باید در بازی پول واقعی خرج کنیم؟

در حال حاضر که اصلا نیازی به خرج کردن در Pokémon GO نیست. می‌توانید سکه‌هایی به اسم Pokécoins را در بازی خریداری کنید. با استفاده از این سکه‌ها، می‌توان آیتم‌هایی مثل عود یا تخم پوکمون خریداری کرد. با این حال، در PokéStopها می‌توانید هر چیزی که می‌خواهید را پیدا کنید و فعلا به فکر خرج کردن در بازی نباشید.

بازی پوکمون چیست؟

بازی پوکمون چیست؟

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

بازی Pokémon GO چند روزی است که فقط در چند ناحیه‌ی دنیا عرضه شده، با این حال در همین مدت کوتاه، توانسته است از اپ Tinder‌، یکی از بزرگ‌ترین اپ‌های اجتماعی دنیا، محبوب‌تر شود. تصورش را بکنید، با عرضه‌ی جهانی بازی، احتمالا Pokémon GO رکوردهای بزرگی خواهد زد.

انتظار داریم بازی Pokémon GO به دلیل امکانات و قابلیت‌های اجتماعی که دارد، به مذاق مردم ما هم خوش بیاید. مطمئنا این موضوع که در آینده‌ای نزدیک، در خیابان از کسی آدرس نزدیک‌ترین باشگاه پوکمون را بپرسد، موضوع عجیبی نخواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم همین حالا Pokémon GO را دانلود و شروع به بازی کردن کنید. این بازی بزرگ و محبوب خواهد شد، پس اگر از همین حالا مشغول بازی کردن شوید، می‌توانید جمع یک سر و گردن بالاتر باشید.

چگونه به روت بودن گوشی های اندروید پی ببریم؟

چگونه از سالم بودن حسگر گوشی های اندروید مطمئن شویم؟

چگونه می توان تصویر پشت زمینه دسکتاپ در ویندوز۱۰ را تغییر داد؟

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و کپی فقط با ذکر لینک پست مجاز است.