قیمت آپارتمان نقلی و کوچک در تهران سال ۹۵ 

قیمت آپارتمان در تهران 95

به گزارش سایت تفریحی نماگرد قیمت یک واحد آپار تمان ۴۰ متری و نقلی در تهران در سال ۹۵ به شرح زیر میباشد ، هر یک از این واحد ها یکی از امکانات پارکینگ، انباری و آسانسور را دارا میباشد ، البته با توجه به رکود در بازار مسکن احتمال تخفیف بالا برای هر واحد وجود دارد که کسانی که قصد خرید واحد اپارتمان کوچک در تهران را دارند ، الآن زمان بسیار مناسبی برای خرید آپارتمان در استان تهران میباشد ….

 

قیمت واحد آپارتمان ۴۰ متری در مناطق مختلف تهران :

محله قیمت (تومان)
جوادیه ۹۸ میلیون
راه آهن ۱۰۷ میلیون
ارامنه ۱۰۸ میلیون
نظام آباد ۱۱۴ میلیون
تیر دوقلو ۱۱۶ میلیون
هاشمی ۱۲۰ میلیون
عارف ۱۲۴ میلیون
سلسبیل ۱۲۵ میلیون
شیوا ۱۳۵ میلیون
پیروزی ۱۳۵ میلیون
سلیمانیه ۱۶۳ میلیون
مجیدیه ۱۹۲ میلیون
صادقیه ۲۰۷ میلیون

 

 

در فروردین ماه ۹۵ قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران ۳ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل ۵.۹ درصد ارزان‌تر و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴.۳ درصد گران‌تر شد.

 

آخرین آمار مسکن شهر تهران که توسط بانک مرکزی ارایه شده نشان می‌دهد رشد ۷.۵ درصدی قیمت مسکن که در اسفندماه ۹۴ نسبت به ماه قبل اتفاق افتاد ادامه نیافته و قیمت‌ها در فروردین تقریبا به متوسط ماه‌های دی و بهمن ۹۴ بازگشته است. متوسط قیمت مسکن شهر تهران در ماه‌های دی و بهمن به ترتیب ۳۸ و ۳۹.۲ میلیون ریال بود که در اسفندماه ۷.۵ درصد اوج گرفت و به ۴۲.۱ میلیون ریال رسید اما در فروردین مجددا با کاهش همراه شد و به ۳۹.۹ میلیون ریال رسید.

 

مسکن در جنوب پایتخت روزهای باثباتی را از نظر قیمت سپری می‌کند و هم‌چنین مشتریان هنوز با بازار آشتی نکرده‌اند. با این وجود خرید و فروش در جنوب پایتخت مقدار اندکی نسبت به شمال آن بیشتر است؛ چرا که قیمت‌ها با توان خرید متقاضیان تناسب بیشتری دارد.

 

حسام عقبایی رییس اتحادیه املاک تهران اظهار کرد: در فروردین ماه ۱۳۹۵ شاهد ثبت ۶ هزار و ۳۹۰ قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران بودیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۳ درصد رشد داشت؛ چرا که در فروردین ماه ۱۳۹۴ تعداد قراردادهای خرید و فروش شهر تهران ۵ هزار و ۹۸۹ مورد بود.

 

او البته گفت که بازار معاملات کل کشور در فروردین چنگی به دل نزد و نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت. در فروردین ماه ۱۳۹۵ در کل کشور ۳۴ هزار و ۹۲ قرارداد خرید و فروش امضاء شد؛ حال آن‌که در فروردین ۱۳۹۴ این رقم ۵۲ هزار و ۵۴۰ مورد بود که نشان از کاهش ۳۵ درصدی معاملات کشور در فروردین ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

 

با این وجود رییس اتحادیه امیدوار است در شش ماهه دوم سال جاری شاهد رونق به مفهوم واقعی در بخش مسکن باشیم و مبنای این ادعا را گزارش‌های میدانی از افزایش حجم مراجعات به دفاتر مشاور املاک تهران و نیز کل کشور می‌داند.

 

البته برآوردها از عرضه ۲۵۰ هزار واحد خالی مسکن در شهر تهران، کند بودن روند پر شدن این واحدها، نبود برنامه‌ای برای ورود واحدهای خالی به بازار اجاره و بازار بی‌رمق خرید و فروش به دلیل حباب قیمت‌ها پیش‌بینی از رونق بازار مسکن شهر تهران در آینده نزدیک را با تردید مواجه می‌کند.

 

 

مطالب متنوع دیگر