آرایش و زیباییدانستنی های زیباییمد و زیبایی

خواص روغن بادام برای مو

4.2/5 - (4 امتیاز)

خاصیت روغن بادام برای مو 

 

خواص روغن بادام برای مو
خواص روغن بادام برای مو

روغن بادام دارای پروتئین ،اسید چرب امگا 9 و ویتامین E.است .عناصری که برای تقویت مو نیاز است را به راحتی می توان در روغن بادان پیدا کردیم .استفاده از روغن بادام باعث درخشندگی و استحکام موها می شود .روغن بادام دارای خواص بسیاری است که ما در نماگرد در بخش مد و زیبایی برای شما عزیران بیان می کنیم .خواص روغن بادام عبارتند از

 

خواص روغن بادام ، رشد موی سر

روغن بادام دارای مواد مغذی برای پوست سر و فولیکول های مو می باشد ، این مواد مغذی باعث افزایش رشد مو شده و همچنین از موها در برابر اشعه UV محافظت می کنند.ویتامین E که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی موجود در روغن بادام است.روغن بادام با افزایش استحکام و کاهش تمایل مو به شکنندگی، می‌تواند جلوی کاهش رشد مو توسط آسیب را بگیرد.

برای تقویت و افزایش موی سر یک ماه هر روز موهای خود را با روغن بادام تلخ یا شیرین ماساژ دهید.

 

خواص روغن بادام برای مو
خواص روغن بادام برای مو

 

خواص روغن بادام ،جلوگیری از ریزش مو

عوامل ریزش مو عبارتند از آلودگی محیط، کمبود مواد غذایی، عدم تعادل هورمونی و استرس است. برای کنترل ریزش مو، باید به طور منظم از روغن بادام استفاده شود.

یک قاشق غذاخوری روغن بادام تلخ یا شیرین را گرم کنید و هر شب قبل از خواب بر روی پوست سر بمالید و بگذارید یک شب بماند و روز بعد با آب و شامپو بشویید.

همچنین خوردن روزانه چند عدد بادام شیرین و یا اضافه کردن روغن بادام شیرین به سالاد هم از ریزش مو جلوگیری می کند.

 

خواص روغن بادام ،رفع شوره سر

روغن بادام حاوی آنتی اکسیدان ها هستند که باکتری ها و قارچ های پوست سر شما را از بین می برند و از شوره سر جلوگیری می کنند.، روغن بادام درمان اصلی خشکی پوست سر به شمار می‌رود. مالیدن مستقیم مقداری روغن بادام روی پوست سر باعث بهبود گردش خون در ناحیه‌ی ماساژ شده و باعث رسیدن آنتی اکسیدان‌های قوی و مفید به پوستتان می‌شود.

 

 

خواص روغن بادام برای مو
خواص روغن بادام برای مو

خواص روغن بادام ، استحکام و ترمیم مو

استفاده از روغن‌های خاص می‌تواند تمایل مو‌ها را به شکنندگی و موخوره کاهش دهد. خواص نرم کنندگی دانه‌های روغنی مانند بادام، می‌تواند از آسیب‌های مو، حین آرایش آن کم کند. مطالعه روی اثر استفاده از ترکیبات دانه‌های فندق برزیلی که حاوی اسید‌های چرب ضروری اولئیک و لینولئیک هستند، افزایش انعطاف پذیری مو را نشان می‌دهد. این اسید‌های چرب در روغن بادام شیرین نیز به وفور یافت می‌شود.

 

خواص روغن بادام ، ترمیم کنندگی:

بادام سرشار از پروتئین است. پروتئین به ترمیم آسیب‌ها کمک می‌کند. بادام حاوی مواد مغذی فراوانی است که ویتامین B مهم‌ترینشان است. این ویتامین از ریزش مو، وز شدگی و موخوره جلوگیری کرده و کیفیت موهایتان را ارتقا می بخشد. بعد از خروج از حمام، از روغن بادام، به عنوان محافظت کننده موهای تمیز در برابر حرارت اتوی مو و سشوار می توانید استفاده کنید.

 

 

خواص روغن بادام برای مو
خواص روغن بادام برای مو

 

خواص روغن بادام تقویت ، ریش و سبیل

منیزیم و بیوتین موجود در روغن بادام باعث تقویت و افزایش رشد ریش می شود.مقداری روغن بادام را بر روی پوست صورت و ریش ها بمالید، بگذارید یک شب بماند و روز بعد با آب بشویید.

 

خواص روغن زیتون برای تقویت ابرو و مژه

روغن بادام یکی از مواد طبیعی برای افزایش رشد ابرو و پرپشت شدن آنها می باشد.هر شب قبل از خواب مقداری روغن بادام گرم را به صورت حرکات دایره ای بر روی ابروها ماساژ دهید، بگذارید یک شب بماند و صبح بشویید.برای یک ماه این روش را هر روز انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

 مژه
روغن بادام یک روش طبیعی برای تقویت و افزایش رشد مژه ها می باشد.شب قبل از خواب روغن بادام تلخ یا شیرین را با استفاده از برس مژه بر روی مژه ها بمالید، بگذارید یک شب بماند و روز بعد با آب بشویید.

 

خواص روغن بادام برای مو
خواص روغن بادام برای مو

 

روش‌های استفاده از روغن بادام برای مو

روش اول: استفاده از روغن بادام برای جلوگیری از خشکی و موخوره است؛ استفاده از این ماده طبیعی ب علت داشتن مواد مغذی تار‌های مو را قوی کرده و ظاهری زیبا به آن‌ها می بخشد. برای این کار مو‌های تمیز و خشکتان را کاملا برس بکشید تا گرهی در آن‌ها باقی نماند. مقداری روغن (به اندازه نصف قاشق چایخوری) را کف دو دست خود ریخته و آن‌ها را به هم بمالید. انگشتان را از ۱۲ سانتی ریشه در تار‌های موی خود برده و به آرامی به سمت انتها بکشید.
پوشش روغن در انتهای ساقه مو، می‌تواند وزی را کم کرده و ظاهری ابریشمی به مو ببخشد. در صورتی که روغن را نزدیک به ریشه استفاده کنید، مویتان چرب به نظر خواهد رسید.

 

روش دوم: از روغن بادام می‌توانیم برای ساخت یک ماسک موی خانگی نیز استفاده کنیم. برای ساخت این ماسک مو، دو قسمت روغن نارگیل و یک قسمت روغن بادام را با یک عامل نرم کننده طبیعی مثل آووکادو ترکیب کرده و خوب مخلوط کنید. سپس مخلوط بدست آمده را روی مو‌های تمیز و خشک خود مالیده و ۴۰ دقیقه صبر کنید؛ سپس مو‌ها را با شامپو آبکشی نمایید.

 

خواص روغن بادام برای مو
خواص روغن بادام برای مو

 

روش سوم: از آنجا که موی خیس روغن بیشتری را به خود جذب می‌کند، پیش از انجام این روش باید مو‌ها را با آب گرم خیس کرده و شانه کنید. ظرف کوچکی از روغن بادام را ۱۰ ثانیه در ماکروفر قرار دهید تا گرم شود. توجه کنید که روغن نباید داغ باشد، چون پوست سر را خواهد سوزاند. برای سنجیدن دمای مناسب، در صورتی که پشت دست خود را در فاصله دو یا سه سانتیمتری سطح ظرف نزدیک کنید، باید دمای مطبوع روغن را حس کنید. روغن گرم، باعث باز شدن کوتیکول‌های پوشاننده سطح مو شده و باعث نفوذ راحت‌تر رطوبت در مو می‌شود.
روغن را ذره ذره کف دو دست خود ریخته و از ریشه به مو بزنید و به آرامی از جلوی سر تا پشت آن را ماساژ دهید. ماساژ دادن روغن بر روی سر، موجب تحریک رشد مو، نرمی و محافظت ریشه‌ها و همچنین جلوگیری از ایجاد شوره سر می‌شود.
پس از مالیدن تمام روغن به مو‌ها، (از ریشه تا تار) می‌توان از یک شانه دندانه درشت برای مرتب کردن و اطمینان از رسیدن روغن به تمام سطوح مو کمک گرفت. حالا مو‌ها را به مدت یک ساعت در یک کلاه جمع کنید تا روغن جذب مو و پوست سرتان شود. در صورتی که جنس موهایتان خشک است، می‌توانید زمان استراحت بیشتری به موهایتان بدهید.
برای تمیز کردن موی خود تنها یک بار آن‌ها را به شامپو آغشته و داخل مو‌ها و پوست سر ماساژ دهید و در نهایت آبکشی نمایید. پس از استحمام، مو‌ها را با ضربات کوچک حوله خشک کنید تا ظاهر ابریشمین مو‌ها نمایان شود. این کار را می‌توانید هقته‌ای یک بار، بصورت روتین انجام دهید تا اثر روغن بادام را در رشد، استحکام و نرمی موهایتان ببینید.

 

نکات لازم 
مصرف این روغن به جز در افرادی که به دانه‌های روغنی حساس هستند، در سایر افراد منع مصرف ندارند. چنین افرادی ممکن است حتی با مصرف این روغن‌ها روی پوست و یا موی خود دچاره حملات آلرژیک شدید شوند.
همچنین روغن را نباید پیش از سشوار به موی خود بزنید. زیر با گرم شدن، روغن می‌تواند فولیکول مو و پوست سرتان را سوزانده و به تار موی تان آسیب بزند

 

گروه مد و زیبایی نماگرد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا