مد و زیباییزیبایی پوست و مو

معجزه سرکه سیب برای موها را بدانید

4.3/5 - (3 امتیاز)

خواص سرکه سیب برای موها بسیار شگفت انگیز است . باعث نرمی و درخشندگی موها می شود ،از به هم پیچیدن مو ها جلوگیری می کند. درمان موخوره ،چربی سر و ریزش مو نیز هستن شما می توانید با مطالعه مطالب این مقاله به انواع مزیت های سرکه سیب برای موها پی ببرید. پس با ماهمراه باشید.

 

خواص سرکه سیب برای مو
خواص سرکه سیب برای مو

سرکه سیب بستن منافذ اضافی پوست سر

تخلخل طبیعی موجب حفظ رطوبت موها می شود و از خشکی بیش از حد آن ها جلوگیری می کند. حال اگر منافذ پوست بیشتر از حد طبیعی باشد موها رطوبت خود را زود از دست می دهند و خشک و شکننده می شوند. تاثیر سرکه سیب بر مو این است که اسیدی بودن سرکه سیب موجب بسته شدن منافذ پوست سر و حفظ بیشتر رطوبت موها و نرمی و مرطوب بودن آن ها می شود.

خواص سرکه سیب برای مو
خواص سرکه سیب برای مو

سرکه سیب درمان ریزش موها 

علاوه بر درمان همه جانبه موها به خصوص ریزش مو، دیگر تاثیر سرکه سیب بر مو این است که سرکه سیب می تواند منجر به تحریک رشد مو در برخی موارد نیز شود.

نوشته های مشابه

سرکه سیب برای تحریک رشد مو و جلوگیری از ریزش موسبب گردش خون را به فولیکول های مو تحریک می کند.

خواص سرکه سیب برای مو
خواص سرکه سیب برای مو

درمان وزی موها با سرکه سیب 

سرکه سیب مو ها را نرم می کند و با یک برس کشیدن بدون این که موها در هم پیچیده شود می توان موها را شانه کرد. هم چنین باعث می شود تا موها به علت بد شانه نشدن شان دچار موخوره نیز نشوند.یک تاثیر سرکه سیب بر مو جلوگیری از وز شدن موهاست. سرکه سیب علاوه بر اینکه از وز شدن موها جلوگیری می کند بلکه موها را درخشان و براق کرده و از درهم پیچیدن و چند لایه شدن موها نیز جلوگیری می کند.

موی عادی رطوبت لازم برای نفوذ در پوشش خارجی را فراهم می کند، در حالی که موهای متخلخل به سرعت مایع را جذب می کنند … اما سریع آن را از دست می دهند.تخلخل بالا ناشی از آسیب مو از درمان های شیمیایی و قرار گرفتن در معرض محیط است.

این تخریب برگشت ناپذیر ، شکاف و سوراخ هایی در سطح شفت مو ایجاد می کند و مو را بیشتر در معرض آسیب بیشتر قرار می دهد.در حالی که نمی توانید تخلخل مو را تغییر دهید، می توانید با استفاده از سرکه سیب ، آن را مدیریت کنید و خلل و فرج را به حداقل برسانید.

خواص سرکه سیب برای مو
خواص سرکه سیب برای مو

سرکه سیب چربی سر را متعادل می کند 

موها و روغن طبیعی پوست سر، دارای پ هاش بین 4.5 و 5.5. هستند وقتی در این سطح اسیدیته نگهداری می شوند، پوست سر در برابر رشد قارچی و باکتریایی محافظت می شود .سرکه سیب استیک اسید بالا یی دارد و پ هاش آن به موی انسان نزدیک است. شستن منظم با این سرکه می تواند پوست سر و مو را به اسیدیته ایده آل نزدیک کند، به خصوص اگر موهای چرب دارید.

خواص سرکه سیب برای مو
خواص سرکه سیب برای مو

 

درمان موخوره با سرکه سیب 

با استفاده از سرکه سیب، به طور مرتب موها را بشویید، به طور طبیعی موها تقویت می شود و پوست را تمیز می کند ، و باعث بهبود تخلخل می شود – که همه آن ها منجر به کاهش موخوره و شکنندگی مو می شود.

خواص سرکه سیب برای مو
خواص سرکه سیب برای مو

 سرکه سیب شپش را از بین می‌برد.

برای این منظور، به سرکه سیب و روغن نارگیل نیاز دارید:

در ابتدا، با استفاده از سرکه سیب موهای‌تان را شستشو دهید. در مرحله‌ی دوم، موهای‌تان را خشک کنید. بعد کف سر و موهای‌تان را به روغن نارگیل آغشته کنید.
– سپس با استفاده از کلاه دوش یا حوله سرتان را بپوشانید. اجازه بدهید به مدت شش تا هشت ساعت یا شب تا صبح روغن روی موهای‌تان بماند، صبح روز بعد موهای‌تان را به آرامی شانه کنید. در نهایت موها را مثل همیشه شامپو کنید و از نرم‌کننده استفاده کنید. این روش درمانی را یک بار در روز انجام دهید.
– برای از بین بردن شپش سر هر روز و به مدت یک هفته این روش را تکرار کنید.

 

خواص سرکه سیب برای مو
خواص سرکه سیب برای مو

درمان خارس سر با سرکه سیب

اسید استیک در سرکه سیب ، یک ضدمیکروبی قوی است که می تواند باکتری ها و قارچ ها را از بین ببرد ، که منجر به درمان طبیعی فوق العاده می شود.شست و شو هفته ای یک باربا سرکه سیب، باعث تسکین ، درمان شوره سر شده و از پوسته پوسته شدن بیشتر جلوگیری می کند.

ابتدا کف سر و موهای‌تان را با آب شستشو دهید. بعد اجازه بدهید خشک شود. سرکه سیب و آب را به نسبت مساوی با هم مخلوط کنید. سپس ترکیب را داخل یک بطری اسپری بریزید. حالا با استفاده از توپ پنبه‌ای ترکیب را روی پوست کف سرتان بمالید. سپس آن را روی کف سرتان اسپری کنید.
– در نهایت، موهای‌تان را شامپو کنید و پس از چند دقیقه با آب بشوید. این مراحل را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید. هر هفته این روش درمانی را انجام دهید تا زمانی که به نتایج مورد نظرتان برسید.

گروه مد و زیبایی نماگرد 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا