اخباراخبار فرهنگی هنریاخبار ورزشی

شرط برگزاری فوتبال ایران و کره از نظر آیت الله موحدی خطیب نماز جمعه تهران!!

5/5 - (1 امتیاز)

شرط برگزاری فوتبال ایران و کره از نظر آیت الله موحدی خطیب نماز جمعه تهران!!

شرط برگزاری فوتبال ایران و کره از نظر آیت الله موحدی خطیب نماز جمعه تهران!!
شرط برگزاری فوتبال ایران و کره از نظر آیت الله موحدی خطیب نماز جمعه تهران!!

آیت الله موحدی خطیب نماز جمعه تهران درباره ی برگزاری فوتبال ایران وکره جنوبی درشب عاشورا در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران سخن گفت.

فوتبال ایران و کره

شرط برگزاری فوتبال ایران و کره از سری مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در شب عاشورا در ورزشگاه آزادی که از سوی آیت الله موحدی کرمانی خطیب نماز جمعه تهران مشخص شد.

آیت الله موحدی کرمانی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه تهران گفت: مسأله مسابقات فوتبال، مسأله عجیبی شده. از طرفی تذکرات داده شده بنده هم در این رابطه تذکر می‌ دهم. از طرفی اظهار می‌ کنند که اگر آن را در ایران تعطیل کنیم توالی فاسد زیادی خواهد داشت.

وی ادامه داد: من در این زمینه وارد نمی‌ شوم اما باید بگویم که اگر قرار است شب عاشورا مسابقات فوتبال انجام بگیرد، دقت کنید که فضای مسابقه باید صد درصد عاشورایی و کربلایی باشد، در و دیوار آنجا باید سیاه پوش شود، تمام فضا سیاه پوش شود و فریاد یا حسین از میان جمعیت پیوسته بلند شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد:‌ عوض کفی که در این مسابقات زده می‌ شود باید همه فریاد بزنند یاحسین.

خطیب موقت جمعه این هفته تهران همچنین در بخش دیگری از خطبه‌ های نماز جمعه با تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، اظهار کرد: عده‌ ای امروز از آمریکا ترس دارند و جرات نمی‌ کنند منویات رهبری را اجرا کنند.

وی با تاکید بر اینکه آنها حتی در سخنانشان می‌ گویند که باید با آمریکا کنار بیاییم، تصریح کرد: نباید به امریکا چشم امید داشت.

خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر این که بزرگترین نهی‌ از منکر، مبارزه با سلطه آمریکاست، تصریح کرد: آل‌ سعود، صهیونیستها و داعش ایادی آمریکا هستند.

آیت‌ الله موحدی کرمانی با اشاره به رهنمود مقام معظم رهبری مبنی بر «تکیه بر خود» ادامه داد: رهبری بیان داشته‌ اند «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، یعنی می‌ توانید با تکیه بر توان و امکانات داخلی غنی شوید و حتی از دلارهایی که آمریکا از شما دزدیده است، بی‌ نیاز شوید.

وی، با بیان اینکه بزرگترین منکری که باید در مقابل آن بایستیم، سلطه آمریکاست، گفت: آمریکا بر کشورهای ضعیف اسلامی سلطه دارد و برخی از کشورها از آن می ترسند و یا تسلیم می شوند؛ لذا سلطه بیگانه مهمترین و اصلی ترین منکرات جامعه اسلامی است و کشورهای اسلامی را باید بیدار کرد.

خطیب نمازجمعه تهران فساد اخلاقی را یکی از منکرات سخت نامید و گفت: فساد اداری، رشوه و همچنین بالا بودن آمار طلاق، بیکاری و سوء استفاده‌ های کلانی که از بیت‌ المال می‌ شود که نمونه‌ اش حقوق‌ های نامتعارف است همه اینها منکرات داخلی است و باید اتاق فکر به تمام منکرات داخلی و خارجی بیاندیشد و برنامه‌ ریزی کند.

موحدی کرمانی تصریح کرد: مسئولین فرهنگی باید دست به دست هم دهند، بنشینند فکر کنند که با فساد و بی‌ بند و باری چه باید کرد و برای آن برنامه‌ ریزی کنند. نباید امت اسلامی فقیر باشد. این فقر است که اکثراً علت این همه مفاسد است.

وی تاکید کرد: باز تکرار می‌ کنم اقتصاد مقاومتی در ریشه‌ کن کردن فقر، نقش بسیار مؤثری دارد.

 

افشین علاء: شب عاشورا شب عزاست، نه فوتبال!!!+عکس

ساعت پخش فوتبال ایران وکره جنوبی در روز عاشورا!!!+عکس

کمپین پویش تعظیم عاشورا مجید یراق بافان فوتبال ایران و کره!!+عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا