فرهنگ و هنر

عکس واکنش بازیگران به قتل ستایش قریشی ۶ ساله

4.6/5 - (5 امتیاز)

عکس واکنش بازیگران به قتل ستایش قریشی 6 ساله

عکس واکنش بازیگران به قتل ستایش قریشی 6 ساله
عکس واکنش بازیگران به قتل ستایش قریشی 6 ساله

ستایش قریشی 6 ساله

عکس واکنش بازیگران و هنرمندان ایرانی که با انتشار تصویر ستایش قریشی 6 ساله به حادثه تلخ قتل که برای او اتفاق افتاد واکنش نشان دادند.

بسیاری از هنرمندان کشورمان ضمن ابراز همدردی با خانواده ستایش قریشی دختر 6 ساله افغانستانی، به اتفاقی که برای وی در ورامین رخ داد، واکنش نشان دادند.

این هنرمندان با انتشار تصویری از این دختر معصوم در صفحات شخصی‌ اینستاگرامشان نوشتند:

مهتاب کرامتی (بازیگر): درد را از هر طرف بخوانى درد است ….. مقصر کیست؟؟؟؟؟؟؟. به کجا مى رویم ….خدا به خانواده این فرشته نازنین صبر بدهد.

پرستو گلستانی (بازیگر): برای مرگ وحشتناک و دلخراش ستایش کوچک شش ساله دلم چقدر غمگین است.

عکس واکنش بازیگران به قتل ستایش قریشی 6 ساله
عکس واکنش بازیگران به قتل ستایش قریشی 6 ساله

نرگس محمدی (بازیگر): دختر بچه ای شش ساله که شش بهار بیشتر ندیده و به یه همچین سرنوشتی دچار شی اونم به دست یه……متاسفم و به خانواده داغدارش تسلیت میگم.

عکس واکنش بازیگران به قتل ستایش قریشی 6 ساله
عکس واکنش بازیگران به قتل ستایش قریشی 6 ساله

مهراب قاسم خانی (نویسنده): از وقتى خبر رو خوندم فقط دارم به اون لحظه هاى آخر فکر میکنم. به ترسى که به جونش افتاده بود. به دردى که میکشید. صداش رو میشنوم. چشماى وحشتزده اش رو میبینم… چه فرقى داره که اهل کجا بود؟ افغان بود یا ایرانى. فقط شیش سالش بود این فرشته. هنوز حتى معنى واژه خشونت رو نمیدونست… چه هیولایى میتونه با یه فرشته همچین کارى بکنه؟ کجا بزرگ شده این هیولا؟ با چه تربیتى؟ کجا بودن پدر و مادرش وقتى داشته تبدیل به چنین حیوونى میشده؟ … ببخشید فرشته کوچولو. اومده بودى اینجا که خوشبخت بشى. مهمونمون بودى. مهمون ما که ادعا میکنیم مهمون نواز ترین مردم دنیاییم.

عکس واکنش بازیگران به قتل ستایش قریشی 6 ساله
عکس واکنش بازیگران به قتل ستایش قریشی 6 ساله

شهره سلطانی (بازیگر): کمتر از ساعتی است که از این خبر مطلع شدم : .”یکشنبه 21 فروردین است. پسر 17 ساله در ورامین، دختر همسایه افغانستانی‌شان را که هنوز شش سال بیشتر ندارد به خانه می‌ برد و پس از رفتار شیطانی با او، با ضربات چاقو وی را به قتل رسانده و در وان حمام بر رویش اسید ریخته تا از بین برود. اما چون جسد به‌طور کامل از بین نرفت، از دوستش یاری می‌ طلبد. دوست وی با توجه به ابعاد جرم، ماجرا را با پدر خود در میان گذاشته و پدر هم با یکی از معتمدین محل و نهایتاً بدون کمترین تردیدی به پلیس خبر می‌دهند. پلیس هم هنگام مراجعه به خانه، هم باقیمانده جسد را پیدا می‌ کند و هم قاتل را دستگیر”. . پایان خبر، به همین راحتی ! . مطلب دیگری دیدم که ذهنم را درگیر کرد، عزیزی نوشته بود : من بارها و بارها در رسانه های ایران دیده ام، به چشم سر دیده ام که جرم ناکرده را به پای یک افغانی از همه جا بی خبر نوشته اند، این باعث شده تا ذهنیت مردم ایران نسبت به یک #مهاجر افغانستانی این شود که امروز می بینیم، اما آیا این رواست که این واقعیت را به باد فراموشی بسپاریم؟

عکس واکنش بازیگران به قتل ستایش قریشی 6 ساله
عکس واکنش بازیگران به قتل ستایش قریشی 6 ساله

مونا فرجاد (بازیگر): ستایش قریشی دختر 6 ساله ی کوچکی که در چنگال شیطانی انسان نما جان خود را از دست داد امیدوارم مجرم به سزای عمل وحشیانه ی خود برسد و کودکان در تمام دنیا طعم صلح امنیت و آرامش را بچشند.

طی روزهای اخیر بسیاری از مسئولان کشورمان نیز بابت اتفاقی که برای این دختر افغانستانی افتاد به شدت ابراز تاسف کردند و خواستار رسیدگی هرچه سریع‌ تر به موضوع این پرونده و درخواست اشد مجازات برای خاطی این جنایت شدند.

گردآوری: سایت تفریحی نماگرد

در این باره بیشتر بخوانید

تجاوز به ستایش قریشی دختر افغانی و عکس قتل او

::

همدردی سید حسن خمینی با خانواده ستایش + عکس

‫۱۱ دیدگاه ها

 1. ستایش کوچولو فرشته نازنینی بود که به دست کودک دیگری کشته شد.
  این عمل وحشیانه و غیر انسانی بود و آرزوی صبر برای خانواده او دارم.
  ولی سوالی که کسی نپرسید این است که چرا یک نوجوان ۱۵ ساله دست به این عمل زده؟
  چرا هیچ کس سوال نمیکند آیا رفتار شناسان و روانشناسان چه راهکاری را برای جلوگیری از این اتفاق در آینده پیشنهاد میدهند؟
  آیا هیچ ارگان و مسئولی به این فکر افتاد که با این نوجوان مصاحبه کنند و علتها را پیدا کنند؟
  خانم مونا فرجاد و دیگرانی که پیشنهاد اشد مجازات را میدهند آیا فکر کرده اند قاتل یک نوجوان ۱۵ ساله است که بر اساس شرایطی که خانواده و جامعه برای او ایجاد کرده دست به این عمل زده؟
  به نظر من قاتل باید از جامعه جدا شود تا به دیگران بیشتر آسیب نرساند ولی روانشناسان باید او را مورد مطالعه قرار دهند و نتایج بررسی خود را به اطلاع عموم برسانند تا دیگر والدین عبرت بگیرند، نه اینکه قاتل را به اشد مجازات (اعدام در سن ۱۸ سالگی) برسانند

 2. سلام
  اشک هایم تنها کاریست که میتوانم برای ظلم وحشتناکی که در حق این کودک بیگناه افغان شده بریزم . پدر و مادرش میگن پسرمون آروم بود و آزارش به کسی نمیرسید احتمالا از اون بیمارهای روانیی بوده که تو ذهنشون هرکار شنیعی رو میسازن و روزی عملی میکنن و اینجور آدمها ! ببخشید شیطان صفت ها امکان نداره که حرف یا کردار غیرعادی در کنار خانوادشون انجام نداده باشن که اونها رو به فکر واداره . پس این پدر و مادر خیلی بی توجه بودن که متوجه این نشدن که نوجوانشون چه افکار پلیدی در ذهنش چرخ میخوره چون همینطوری که یه نفر یهو الکی الکی تصمیم نمیگیره دختر همسایه رو بکشه تو خونه و با توجه به وجود اسید این یعنی از قبل همه چیز برنامه ریزی کرده بوده و منتظر فرصت بوده . اینها باید به اشد مجازات برسند و جهنم ابدی خداوند گوارای وجود پلیدشون .

 3. من میتونم یکی از علتهای این رفتارهای بسیار وحشت انگیز و بیرحمانه رو بگم .
  در هر سی دی فروشی که بعداز ظهرها برید فیلم هایی به صورت علنی اجازه فروش ندارند رو میتونید ببینید و جدای از صحنه های غیر اخلاقی الان ۹۹ درصد این فیلمها تمامن تصاویر و صحنه های مختلف و عجیب و جدید و وحشت آوری از شکنجه ها و تکه تکه کردن انسانها بی دلیل و با دلیل را نشان میدهد که تمام این تصاویر بر روی ذهن هر انسانی با هر سن و سالی تاثیرات بسیار مخربی دارد که باعث غصی و القلب شدن آنها و یا حتی به فکر انداختن بعضی ها برای عملی کردن این قتلهای وحشتناک و کمترین تاثیر آن بی احساس و بی اهمیت دانستن این اتفاقات وقتی در دنیای واقعی می افتاد .
  این همه قصاوت قلب و شیطان صفتی و شیطان رفتاری که در حال نمایش است را هیچ مسئولی نمی بیند ! هیچ فرهنگ سازی و اطلاع رسانی نمی شود که آی بزرگ و کوچک تمام این فیلمها برای کشتن روح پاک ما و نابود کردن انسانیت ماست و هیچ فرقی در سن و سال و جنسیت و ملیت و دین ندارد . نخرید – نبینید به خودتون و انسانهای دیگه رحم کنید . ما داریم با روح و روان خودمون و مردممون چکار میکنیم !!!!!!!!!!!!!!!۱

 4. در پاسخ به دیدگاه اول یعنی فضول عرضی داشتم و ان اینکه حرفت خیلی غیر منطقی است.پس هر شخصی مشکل داشت چه در خانواده و چه در جامعه برود و ادمهای بیگناه دیگر را بکشد.نخیر عزیزم بعضیها مشکلشون خوشی بیش از اندازه است. خوشی زده زیر دلشون. همه اینها بر میگردد به اعتقادات انسانه ها و ایمان ضعیفشان.

 5. باید اعدام بشه…من خودم مخالف اعدام هستم ولی این پسر چطور تونست؟:(( چطور بعد تجاوز با ضربات چاقو به این طفل معصوم حمله گرد و چطور با اسید سوزوندش؟چطور جیغ بچه رو تحمل کرد.چطور صدای تپش قلب این کودکو نشنید ک از ترس داشت از سینه بیرون میزد.همچین میگن پسره بچه بود انگار زیر ۱۲ سال بود..اعدامم واسه همچین حیوونایی کمه

 6. سلام. خیلی متاسف شدم. واقعا احساس تهوع شدیدی بهم دست داده از وقتی خبر رو خوندم. این درسته که میگن باید مجرم هم از لحاظ روانی بررسی بشه اما این واقعا مجرمی نیست که بشه بهش رحم کرد.. این یه حیوونه.. یه جای قسی القلب که واقعا درمان پذیر نیست. خیلی قساوت میخواد که تجاوز بکنی به یه بچه ی شش ساله، حالا تجاوز کردی ، بعد چاقو بزنیش ؟؟؟؟ اصلا قابل وصفه این جریان؟؟؟؟ چاقو هم زدی ، اسید هم میریزی؟؟؟ وااااااااااااای خدایا این جوون حتی لایق کلمه ی حیوان هم نیست. تروخدانذارید این جانی به اجتماع برگرده. پدر و مادرها تروخدا بیشتر مراقب بچه هاتون باشید. جیگرم آتیش میگیره وقتی به اون بچه فکر میکنم که تا چه حد وحشت کرده از تجاوز، تجاوزی که حتی معناشو درک نمیکرده که داره چی به سرش میاد.. بعد هم وحشت چاقو . خدای من به روحش آرامش عطا کن .

 7. سلام دوستان عزیز ماها تا بلا سر خودموه نیاد کسی رو درک نمیکنیم.من به جای ستایش کوچولو خیلی دوست دارم بدونم انسانی که از دیدن یه جنازه اونهم در مکان شلوغ وحشت داره مثل خودم چطور در یک مکان خلوت دست به چنین جنایتی میزنه؟؟نقش جامعه چیه؟؟نقش دولت چیه؟؟بخدا من خودم یک بچه طلاقم از بچگی پدر مادرم از هم جدا شدن.بدون محبت مادر در بی پولی با دود تریاک جنگ و دعوا بزرگ شدم.اما راهمو کج نرفتم.تلاش کردم فرد موفقی برای جامعه باشم در جواب اون شخصی که گفته بود کمبود و نقش جامعه و …چی میشه ؟؟اینا همش حرفه.قاعدتا من الان باید یک بزه کار میشدم اما چرا نشد؟؟!چون خواستم و خواستیم مثل انسان زندگی کنیم.فشار و فقر و..درست منم نمیگم نه.اما همچی به جنم خود ادمه بخدا با اعدام مخالفم اما با ۱۰بار قصاص این بی همه چیز موافقم.شما که میگید باید از جامعه دورش کرد روانشناسیش کرد.روانشناسیش کرد که چی بشه؟؟؟اگه ما عزیز خودمون رو از بدیم اینطوری نمیگیم.یکی مثل بهنود شجاعی هم مرتکب قتل شد اما ببینید فقط اتفاقی یه ضربه چاقو زد گناه کار بود ولی ارزششو داشت که این همه شخصیت بزرگ واسه بخشش رو زدن اما ایا کسی واسه بخشش این حیوون ریش گرو میزاره؟؟در پایان رحمت به حیوان درنده.لاشخور تو روی حیوون رو هم سفید کردی….یاشار بادفر از دورود لرستان.

 8. من به نظرم عکسای اینستای کسی یا عکس پزوفایل کسی نشون شخصیت طرف نیس….این پسر به نظرم درد ورن زیادی رو کشیده….درسته ستایش ازدست دادیم ولی یه فرصت به این پسر بدیم…خیلی از افغانی ها رو دیدیم بااینکه احساس همدردی کردیم اما با یه شعر انچنان ایرانی بودن مارو وکمک وخیرخاهی مارو زیرسوال بردن و …ولی من اگه بودم رضایت میدادم چیزی که دربخشش است در کینه نیس…..بااینکه دوست خودم توسط افغانی ها مورد تجاوز قرار داده شده باز هم نظرخاصی ندارم وسخت داغون میشم…ولی امیدوارم خداوند از تقصیرات این پسر بگذره ودرسته همه ی ما اشتباهات زیادی داریم ولی انشالله این پسزهم درست بشه…انشالله فقر وبیکاری هم ازبین بره که همه ی این بدختیا از فقروبیکاری ودعواهای خانوادگی شکل میگیره..بایانکه فقر رودیدم به این پسر که لحاظ روحی خراب بوده حق میدم…خدایا خودت حلش کن

 9. بروبابا داغ کردی هزیون میگی هرموقع اینده فرزندتو درست ساختی بیا نظر بده افرین……بعدم چه ربطی به پدرومادرش داره ….خدارو شکر کسی به تور تو نیافتاد خخخخخ

 10. ببینید من هم با اعدام مخالفم اما قصاص روخداوند حلال کرده. این یک جرم نیس، دزدیدن، تجاوز، اسیدپاشی و قتل. راستی اگه دختر یا خواهر خودتونو اینطوری ازتون بگیرن میبخشینش؟ بیای بجای بابای اون بچه تصمیم نگیریم. داغ دل اون عمیق تر از اونیه ک تو ذهن من و شما بگنجه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا