دانستنی های زیباییزیبایی پوست و مومد و زیبایی

رفع سیاهی زیر بغل با ماسک های خانگی

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.

 رفع سیاهی زیر بغل با ماسکهای گیاهی و خانگی

رفع تیرگی زیر بغل
رفع تیرگی زیر بغل

 

در این بخش مد و زیبایی از نماگرد به علت سیاهی زیر بغل و رفع آن می پردازیم .بسیاری از برندهای محصولات آرایشی بهداشتی ادعای دارند که می تواند با محصولات آنها به رفع تیرگی زیر بغل پرداخت .حال شما عزیزان قبل استفاده از محصولات بهداشتی برندهای مختلف می توانید از ماسک های گیاهی که در اینجا برای شما متذکر شده ایم استفاده کرده و نتیجه را ببینید .

 

عواملی که باعث سیاهی زیر بغل می شود 

استفاده از تیغ: زمانی که برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل از تیغ استفاده می کنید .در واقع شما سطح مو را کوتاه کرده اید و ریشه مو در پوست باقی مانده است و به نظر شما سیاه به نظر می رسد
سلول‌های مرده

نوشته های مشابه

یکی دیگر از عوامل سیاهی وجود سلو لهای مرده در زیر بغل است .که برای کاهش این سلو لها کافی است با لیف یا هر پارچه ضخیم دیگری این ناحیه را تمییز کرد

استفاده بیش از حد از دئودورانت‌ها و اسپری‌های ضد تعریق

بسیاری از متخصصان معتقدند که مواد شیمیایی موجود در دئودورانت‌ها می‌توانند یکی از عوامل موثر در ایجاد سیاهی زیربغل باشند.
محصولات ضد تعریق می‌توانند رنگ زیر بغل را تغییر دهند و این تغییر معمولا بلند مدت یا حتی گاه همیشگی است.
برای جلوگیری از این مشکل، از راه‌های طبیعی برای کاهش تعریق استفاده کنید.

اصطکاک

پوشیدن لباس تنگ باعث اصطکاک پوست و لباس شده و همین امر باعث تغییر رنگ می شود .برای جلوگیری از این امر از لباس های گشادتر استفاده کنید

عامل وراثت
بعضی افراد، سیاهی زیر بغل خود را از والدین خود به ارث می‌برند،می‌توان عوامل دیگری نظیر تغییر هورمونی، افزایش وزن و یا حتی استفاده از قرص‌های ضد بارداری را موثر دانست.
در چنین مواردی، بهتر است برای درمان به یک پزشک متخصص مراجعه کرد.

دیابت
نکاتی که اکثرا از آن آگاه نیستند، نقش دیابت در تغییر رنگ زیر بغل است.بهترین راه درمان با سیاه شدن زیر بغل برای افراد دیابتی، نگه داشتن انسولین در حد متناسب و استفاده از راه‌های طبیعی کاهش تعریق است.

رفع سیاهی و تیرگی زیربغل برای افرادی که به زیبایی پوست بدنشان اهمیت می دهند امری مهم است. اکثر خانم ها و آقایان بعد از مدتی استفاده از روش های مختلف در رفع موهای زائد دچار مشکل تیرگی و سیاهی پوست زیربغل می شوند که موجب نازیبا شدن پوست این بخش از بدن خواهد شد . برای درمان و رفع سریع سیاهی زیربغل بهترین روش استفاده از ماسکهای روشن کننده پوست زیربغل با ترکیبات گیاهی طب سنتی خواهد بود.رفع سیاهی زیر بغل

 

رفع تیرگی زیر بغل
رفع تیرگی زیر بغل

 

ماسک های گیاهی برای رفع سیاهی زیر بغل 

ماسک های گیاهی و خانگی برای رفع سیاهی زیر بغل وجود دارد .که می توان به استفاده کردن از روغن نارگیل ،سیب زمینی ،لیمو ترش ،زعفران و جوش شیرین و..اشاره داشت

 

روغن نارگیل برای رفع سیاهی زیربغل

روغن نارگیل  به خاطر داشتن ویتامین e باعث روشن شدن پوست می شود.گزینه بسیار خوبی برای رفع سیاهی زیر بغل است . و همچنین می توان به عنوان یک دئودورانت طبیعی از آن استفاده کرد .

برای این کار ناحیه زیر بغل را به مقداری روغن نارگیل اصیل آغشته کنید و به خوبی پوست را ماساژ دهید. برای مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس بدن را با آب ولرم و صابون ملایم شستشو

دهید.برای نتیجه ی بهتر هفته ای دومرتبه این روش را تکرار کنید تا به نتیجه برسید.روغن نارگیل و ویتامین E علاوه بر سفید کردن پوست زیر بغل، باعث لطافت و نرمی‌ پوست این قسمت نیز می‌شوند.

 

رفع تیرگی زیر بغل
رفع تیرگی زیر بغل

 

سیب زمینی یک ماسک خانگی و طبیعی برای رفع تیرگی زیر بغل:

سیب زمینی نیز نوعی سفید کننده طبیعی است. شما می توانید تکه های سیب زمینی را بر پوست این ناحیه بمالید. یا اینکه  از آب سیب زمینی استفاده کنید به این صورت که سیب زمینی را رنده کرده و آب بدست آمده را به ناحیه زیر بغل بمالید  اجازه دهید پوست به مدت 10 الی 15 دقیقه آغشته به این ماسک ضد تیرگی زیربغل بماند و سپس با آب ولرم شستشو دهید.خیلی زود متوجه تاثیر آن خواهید شد.

 

لیمو روش رفع سیاهی زیر بغل در طب سنتی:

لیموترش هم یک سفید کننده طبیعی، ضد باکتری و ضد عفونی کننده قوی است. یک راه موثر دیگر برای سفیدتر کردن زیر بغل، مالیدن آب لیمو به پوست این ناحیه است. این کار را باید هر روز و پیش از حمام انجام دهید. لیموترش سبب خشکی پوست می‌شود به همین دلیل در کنار استفاده از آن برای روشن کردن پوست از کرم مرطوب کننده بدن نیز استفاده کنید.تا چند روز از اسپری و مام زیربغل استفاده نکنید.

ماسک سفید کننده تیرگی و سیاهی زیربغل با لیمو:

برای تهیه این ماسک در خانه، کافیست یک مشت آرد نخودچی را با کمی ماست، لیمو و کمی زردچوبه مخلوط کنید و بر پوست زیر بغلتان بمالید. اجازه دهید این ماسک خانگی مدت 10 الی 15 دقیقه روی پوست باقی بماند تا به خوبی اثر کند.

 

 رفع سیاهی زیربغل با ماسک گیاهی زعفران 

یکی از روش های موثر و طبیعی استفاده از مخلوط کمی زعفران و دو قاشق غذا خوری شیر یا خامه است . این مخلوط را فبل از خواب به زیر بغل خو بمالید و اجازه دهید تا صیح بر روی پوست باقی بماند .تاثیر آن را در دو روز مشاهده کنید.این ماسک نه تنها باعث سفیدی می شود بلکه باعث از بین رفتن بوی بد عرق نیز می شود

 

رفع تیرگی زیر بغل
رفع تیرگی زیر بغل

 

ماسک روشن کننده زیربغل با آب خیار

خیار نیز مانند سیب زمینی دارای خاصیت سفید کنندگی برای کمک به روشن شدن رنگ پوست است. یک خیار را رنده کرده آب خیار را روی پوست زیر بغل خود بمالید و وقتی خشک شد، شستشو دهید. می توان به آب خیار مقدار کمی زردچوبه هم اضافه کرد و بعد از 15-20 دقیقه شستشو داد.انجام روزانه یک یا 2 بار با این روش سبب سفیدی و درخشندگی پوست می‌شود.

 

رفع تیرگی زیر بغل
رفع تیرگی زیر بغل

 

جوش شیرین و رفع سیاهی زیر بغل 

جوش شیرین نیز می تواند به طور مطلوبی در درمان تیرگی زیر بغل عمل کند.

برای سفید کردن و رفع زیربغل با استفاده از جوش شیرین بایدبا ترکیب جوش شیرین و آب خمیری تهیه کنید و لایه ای نازک از ان را زیربغلتان بمالید. بعد از خشک شدن خمیر آن را بشویید و برای رفع سریع و فوری تیرگی زیربغل هفته ای دومرتبه این روش را تکرار کنید.

 

بیشتر بدانید :رفع سیاهی دور چشم 

ماسک گیاهی گلاب برای رفع سیاهی زیربغل

پودر چوب صندل و چند قطره گلاب را مخلوط کرده و خمیری به دست آورید. این خمیر را روی پوست زیر بغل خود بگذارید. صبر کنید تا خمیر خشک شود، سپس بشویید. این روش یکی از بهترین روش های روشن تر کردن پوست زیر بغل در خانه می باشد

 

رفع تیرگی زیر بغل
رفع تیرگی زیر بغل

 

روشن کردن سیاهی زیربغل با ماسک خانگی آرد نخود با شیر یا ماست

برای رفع سیاهی زیربغل شما به چند قاشق غذاخوری آرد نخود و ماست ساده یا شیر احتیاج دارید. آرد را با ماست یا شیر ترکیب نمایید و مخلوط بدست آمده را به زیر بغلتان بمالید. اگر کثیف شدن ملافه هایتان مهم نیست، می توانید بگذارید این مخلوط در طول شب روی پوستتان بماند. از آنجایی که کاملا طبیعی هستند، اثر سوءی نخواهند داشت. اگر می خواهید نتیجه ی سریع تری بگیرید، می توانید مقداری آبلیمو هم به آن بیفزایید

ویتامین و اسید چرب داخل شیر، به طور موثری پوست را روشن می سازد. یک خمیر از ۲ قاشق غذاخوری شیر، ۱ قاشق غذا خوری کشک و یک قاشق غذاخوری آرد درست کنید. ۱۵ دقیقه روی پوست بگذارید و سپس با آب بشویید. پوست نرم و تازه می شود و سلول های مرده از بین می روند که محل را روشن نشان می دهند. حتی با خامه پرچرب نیز می توانید نتیجه بهتری بگیرید.
سرکه: برای سفید و تازه بودن پوست، آرد برنج را با سرکه مخلوط کنید. یک دوش گرم بگیرید و سپس ۱۰ تا ۱۵ دقیقه مخلوط را روی پوست بگذارید و با آب گرم بشویید.

 

رفع تیرگی زیر بغل
رفع تیرگی زیر بغل

نوشابه سیاه برای رفع تیرگی زیر بغل 

نوشابه نیز می‌توانید مانند اسکراب برای از بین بردن تیرگی ناحیه زیر بغل استفاده کنید. نوشابه همچنین سبب از بین بردن سلول‌های مرده و نیز بستن منافذ باز پوستی می‌شود و به سلامت آن کمک می‌کند.

روش خانگی سفید شدن و رفع تیرگی زیر بغل
برای استفاده از نوشابه آن را با مقداری آب رقیق کنید و و ناحیه تیره زیر بغل را به آن آغشته کنید. پس از ۱۰ دقیقه پوست را با آب ولرم شستشو دهید، انجام مداوم این کار سبب زیبایی، سپیدی و از بین رفتن بوی تعریق پوست می‌شود.

 

رفع تیرگی زیر بغل
رفع تیرگی زیر بغل

 پوست پرتقال رفع تیرگی زیر بغل 

پوسته پرتقال نیز می‌تواند برای روشن کردن پوست زیر بغل مورد استفاده قرار گیرد. برای استفاده از این روش مقداری پرتقال تمیز و شسته را پوست گرفته در مقابل نور خورشید چند روز قراردهید تا کاملاً خشک شوند. سپس آن را به صورت پودر خشک درآورید.

روش خانگی سفید شدن و رفع تیرگی زیر بغلمخلوط 2 قاشق چای خوری پودر پرتقال پودر شده را با آب تهیه کنید و ناحیه تیره زیر بغل را به آن آغشته کنید. پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه پوست را با آب ولرم شستشو دهید، انجام مداوم این کار سبب زیبایی و سپیدی پوست می‌شود.‌

می‌توانید درصورت دلخواه مقداری عصاره گیاه اسطوخدوس نیز به مخلوط آب و پودر پرتقال اضافه کنید تا مانند دئودورانت پوستتان خوشبو شود.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا