زیبایی پوست و مومد و زیبایی

هشدار: رنگ کردن مو از اینجا به بعد ممنوع!!

4.4/5 - (7 امتیاز)

رنگ کردن مو

رنگ کردن مو
رنگ کردن مو

اگر موهایتان سفید شده اند و یا اینکه دوست دارید در رنگ موهایتان تنوع ایجاد کنید،باید انها را رنگ کنید ولی اگاه باشید که از جایی به بعد رنگ کردن مو خطرناک میشود.

چه زمانی رنگ کردن مو عوارض دارد؟

شاید فکر کنید که رنگ کردن موها فقط در دوران بارداری یا شرایط خاص ممنوع است اما کمی در اشتباه هستید و باید در این زمینه دقت بیشتری به خرج دهید . زمانی که موهایتان تغییر می کند و پوست کف سر دیگر حالش خوب نیست پس باید دست نگاه دارید .

علائم هشدار دهنده به قطع رنگ کردن موهای سر

پوست سرتان به تازگی دچار خارش و حساسیت شده

اگر چندین روز یا چندین سال است که موهایتان را رنگ می کنید، بروز خارش غیرعادی، احساس درد و یا ریزش مو می تواند نشانه حساسیت شما به رنگ مویی باشد که استفاده می کنید. تعداد نسبتا زیادی از افراد نسبت به یک ترکیب به کار رفته در رنگ مو به نام پی-فنیلن اِدیامین (PPDA) حساسیت دارند؛ باید گفت که این ترکیب باعث ایجاد رنگِ دائمی رنگ مو خواهد شد. علائم آن در آغاز بسیار خفیف است، بنابراین خیلی کم پیش می آید که افراد در آغاز کار بتوانند آن را تشخیص دهند. در شرایطی که تمام رنگ موهای دائمی دارای PPDA هستند، رنگ موهای شبه دائمی و رنگ موهای قابل شستشو اغلب این ترکیب را در خود ندارند و احتمالا به همین خاطر است که میزان مصرف آنها بالاتر است.

موهایتان خشک و شکننده شده
متخصصان می گویند رنگ های سنتی مو که به نوعی رنگ را در موها ته نشین می کنند معمولا به آنها آسیبی وارد نمی کند. اما اگر برای روشن کردن موهایتان بیش از حد درگیر تشریفات آماده سازی آن شوید، سرنوشت موهایتان چیزی جز آسیب دیدگی نخواهد بود. فیبر مو دارای لایه ای به نام کوتیکول است. زمانی که مو سالم باشد، درست به مانند سنگ های مسطح روی سقف عمل می کند. وقتی که آسیب ببیند حالت پوسته پوسته پیدا می کند. رنگ زدایی و شستشوی رنگ مو هم باعث از بین رفتن کوتیکول می شود. نتیجه کار این است که مو حالت پریشان، خشک و شکننده پیدا می کند. انشعاب قسمت انتهایی مو و حالت مواج آن و نیز داشتن موهایی با طول های مختلف، از سایر نشانه های آسیب دیدگی مو است.

رنگ کردن مو
رنگ کردن مو

موهایتان را رفته رفته روشن تر کرده اید

اگر رنگ درخشان موهایتان در طول سال از عسلی طلایی ریشه ها به بلوند خاکستری و سفید پلاتینی تغییر می کند، باید گفت زمان آن است که دیگر دست از رنگ کردن آن تار موهای بیچاره بردارید. وقتی رنگ موهایتان را روشن تر و روشن تر می کنید تا ریشه های نقره ای آن را بپوشانید، باید گفت که دیگر موهایتان سفید شده اند. اگر رنگ مویتان را خیلی روشن انتخاب می کنید که رنگش با رنگ مویی که می روید فرق چندانی نداشته باشد، در واقع نشانه این است که باید کلا رنگ کردن موهایتان را متوقف کنید.

بعد از دو هفته موهایتان دوباره سفید می شود
اگر دیگر حوصله زیاد شدن موهای سفیدتان را ندارید (چه ریشه موها و چه کل آن)، شاید ارزشش را داشته باشد که دیگر روزهایی که آنها را رنگ می کردید، فراموش کنید. اگر همیشه هر دو هفته یک بار وقت آرایشگاه داشتید و حالا هفته ای یک بار به آنجا سر می زنید، دیگر وقتش است که بگذارید موهایتان به رنگ عادی خودشان باشند. بهتر است در این دوران، از هر لحظه از بازنشستگی، مسافرت و دیدار با دوستان لذت ببرید؛ به جای آنکه مدام به سالن زیبایی سر بزنید.

رنگ کردن مو
رنگ کردن مو

چطور موهای آسیب دیده را ترمیم کنیم؟
البته نمی توان به طور دقیق راهکاری برای این مسئله ارائه داد:اگر خیلی به موهایتان می رسید، آنها را رنگ می کنید و متوجه آسیب دیدگی شان شده اید، دیگر زمان آن است که از اقدامات و روش های درمانی شدید و خشن دست بردارید و کارهایی در جهت ترمیم آنها انجام دهید. وقت آن است که دیگر رنگ موهایتان را کنار بگذارید و از هر چیزی که به موهایتان آسیب می زند، استفاده نکنید. به خاطر داشته باشید که موی شما به شکل بیولوژیکی بافتی مرده است، اما زیر آن موهای سالم و تازه رشد می کند. در قدم بعدی به موهای تازه بیرون آمده خود این فرصت را بدهید تا با کوتاه کردن انتهای تارهای آسیب دیده، شانس دوام بیشتری داشته باشند. بعد ماهی یک بار به آرایشگاه بروید؛ چرا که این کار باعث می شود موها به موازات رشد، یک دست باشند. از طرفی کوتاه کردن موها باعث از بین رفتن انشعاب انتهای آنها شده و مانع از جدا شدن و تفکیک آنها از پوست سر می شود. در واقع با هر بار قیچی خوردن به آنها، بخش کم پشت و نازک موهای بریده می شود و موهایتان پرپشت تر به نظر می آید. در نهایت سعی کنید عادات سالمی برای مراقبت از موهایتان داشته باشید. از نرم کننده های غلیظی که حاوی روغن های طبیعی هستند (مانند روغن نارگیل یا روغن آرگان)، محصولات گرمایشی محافظتی و خصوصا محصولات تقویت کننده مو استفاده کنید.

آموزش اسان و سریع خودآرایی لایت در کمتر از ۱۰ دقیقه

تکنیک ها و روش های آرایشی که هیچ وقت از رده خارج نمیشه!

هشدار در مورد خطاهای آرایشی که سن شما را بالا می برند

اموزش فر کردن مو با دستمال کاغذی در نیم ساعت + تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا