زیبایی صورت و ناخنمد و زیبایی

ترفندهای آرایشی برای آرایش چشم های گرد

3.9/5 - (16 امتیاز)
[ type=”blue”]آرایش چشم های گرد دارای نکات ریز و ترفندهای جالبی دارد که بتوان چشم ها را به حالت معمولی تغییر حالت داد. داشتن چشم های گرد برای افراد آنها را بانمک و زیبا جلوه می دهد اما بعضی افراد دوست دارند چهره ای متفاوت را تجربه کنند.پس تا پایان همراه ما باشید.

آرایش چشم های گرد
آرایش چشم های گرد

مراحل آرایش چشم های گرد  

ممکن است آرایشی که می کنید باعث شود چشمان تان ریز و افتاده و گودرفته به نظر برسند. استفاده از سایه های غلیظ و پررنگ در گوشه چشم ها و کشیدن خط چشم رو به بالا می تواند چشمان گردتان را بهتر جلوه دهد.مراحل آرایش چشم های گرد عبارتند از :مرتب کردن ابرو ها ،زیر سازی برای چشم ها ،استفاده از خط چشم و مناسب ترین سایه برای چشم های گرد که ما در پایین به صورت مفصل برای شما عزیزان بیان می کنیم

آرایش چشم های گرد
آرایش چشم های گرد

مرتب کردن ابرو بر مطابق فرم چشم ها

مرتب کردن ابرو ها اولین پیش نیاز آرایش چشم ها است. برای اینکه چشم ها درشت تر و واضح تر به نظر برسد بهتر است که ابروها را به صورتقوس دار بر داریم.در زمان اصلاح، سعی کنید ابروهایتان صاف شود. همچنین انتهای ابروها را به صورت نوک تیز بردارید.

آرایش ابرو را با حرکات آرام و مداوم انجام دهید. دُم ابروها را به نحوی بکشید که نوک تیز شود. سپس از ریمل ابرو و براش ابرو استفاده کنید. ریمل ابرو را در راستای طول ابروی خود بکشید. این کار باعث می شود ابروها طبیعی تر به نظر برسند؛ چون با این کار می توانید ابروی خود و نوک آن را با هم ترکیب و یکی کنید.

نوشته های مشابه
آرایش چشم های گرد
آرایش چشم های گرد

استفاده از پرایمر 

استفاده از پرایمر چشم باعث می شود تا رنگ سایه خودش را به خوبی نشان دهد. یک براش آرایشی را در پرایمر مورد نظرتان بزنید. سپس پرایمر را با حرکات دورانی کوچک روی پلک بمالید. سعی کنید پرایمر را به تمام سطح پلک، و همچنین روی قسمت میان پلک و ابروهایتان نیز بزنید.

آرایش چشم های گرد
آرایش چشم های گرد

استفاده از کانسیلر

استفاده از کانسیلر در اطراف چشم بهتر است زیرسازی صورت را تا زمانی که کار آرایش چشم تان تمام شود، به تاخیر بیندازید. چرا که ذرات ریمل یا سایه ممکن است روی صورت تان بریزند و زیرسازی آرایش تان را خراب کنند. اما حتما یک لایه کانسیلر اطراف چشم هایتان داشته باشید. این کار قسمت های تیره و لکه ها را می پوشاند.کمی کانسیلر به تمام اطراف چشم هایتان بزنید. سپس دست ها را شسته و کانسیلر را با انگشتان تان روی پوست خود پخش و محو کنید.اگر دوست ندارید از انگشتان خود استفاده کنید، می توانید از یک براش آرایشی کوچک برای پخش کردن کانسیلر استفاده کنید.

آرایش چشم های گرد
آرایش چشم های گرد

[ type=”red”]بیشتر بدانید :آرایش چشم های با فاصله کم ،آرایش چشم های با فاصله زیاد ،آرایش چشم لبنانی 

استفاده از سایه مناسب

یک سایه خنثی به پلک و قسمت زیر ابروهایتان بزنید.استفاده از سایه زیر ابروچشم های گرد معمولا گود رفته به نظر می رسند. زیرسازی با سایه های خنثی، چشم هایتان را درخشان کردن و به آن ها وضوح بیشتری می بخشد؛ که این موضوع به حل مشکل گود بنظر رسیدن چشم کمک می کند.یک براش آرایشی بزرگ و نرم برداشته و آن را در یک سایه ی رنگ خنثی بزنید. رنگی انتخاب کنید که با رنگ پوستتان هم خوانی داشته باشد.با حرکات مورب و به آرامی سایه را روی پلک تان بزنید. این حرکت را از پلک به سمت زیر ابرو ادامه دهید. سایه را درست تا زیر ابروهایتان بزنید.از یک سایه روشن در قسمت گوشه چشم ها و زیر ابروها استفاده کنیداستفاده از سایه در گوشه چشم حالا به یک سایه براق و روشن نیاز دارید. رنگی را انتخاب کنید که به رنگ طبیعی پوست تان نزدیک بوده، اما کمی براق تر باشد. برای زدن این سایه از یک براش مخصوص گوشه چشم استفاده کنید. این کار واقعا از اینکه چشم هایتان گود رفته به نظر برسد جلوگیری می کند.براش مخصوص گوشه چشم تان را داخل سایه مورد نظر خود بزنید.براش را به صورت مورب بگیرید. به آرامی و با استفاده از سایه، یک خط دور گوشه چشم خود بکشید. سپس یک خط کوچک روی پلک بالایی و یک خط کوچک دیگر هم روی پلک پایین خود بکشید. آخر سر باید شکل کوچکی شبیه به یک V کج، دور گوشه چشم تان داشته باشید.در ادامه باید با سایه براق، یک خط نازک زیر ابرویتان بکشید. کافی است سایه مورد نظرتان را درست به زیر هر دو ابرو بزنید.

آرایش چشم های گرد
آرایش چشم های گرد

 

 قسمت بیرونی پلک خود کمی سایه بزنید

استفاده از سایه در قسمت بیرونی چشم برای درخشان کردن چشم ها کمی سایه به قسمت بیرونی پلک تان بزنید. یکبار دیگر، باید با براش گوشه چشم تان کار کنید. در این قسمت باید یک سایه نسبتا تیره تر انتخاب کنید. رنگ های قهوه ای و یا دودی گزینه های مناسبی هستند. این رنگ ها سایه روشنی که در گوشه چشم ها استفاده کرده اید را متعادل می کنند.براش را به سایه تان بزنید. سپس سایه را به سمت خط چشمی که در قسمت بیرونی چشم کشیده بودید بزنید و محو کنید. سپس براش را از این قسمت به سمت بالا حرکت دهید. سایه را به حالت منحنی دور قسمت بیرونی پلک تان بکشید.بیشتر روی قسمت خارجی پلک تان تمرکز کنید. سعی کنید وارد قسمت چین پلک شوید؛ یعنی جایی که پلک به انحنای استخوان ابرو وصل می شود.سپس یک خط نازک و کوچک زیر چشم و پایین خط مژه تان بکشید. این خط همان شکل V را که باید روی پلک بیرونی باشد، تشکیل می دهد.یک سایه جذاب به قسمت های باقی مانده پلک بزنیداستفاده از سایه اگر می خواهید ظاهری معمولی و روزمره داشته باشید باید تنها به گوشه چشم ها سایه بزنید. اما اگر می خواهید به گردش های شبانه بروید استفاده از یک سایه جذاب در بقیه قسمت های پلک را مد نظر قرار دهید. یک رنگ سایه را انتخاب کرده و از یک براش بزرگ برای زدن آن به بقیه پلک تان استفاده کنید و فضای بین گوشه های چشم تان را پر کنید. انتخاب رنگ سایه با خودتان است. ممکن است رنگی انتخاب کنید که به رنگ چشمان تان بیاید. مثلا، چشم های قهوه ای با سایه قهوه ای یا دودی عالی می شوند.اگر یک چیز جالب تر می خواهید، سایه اکلیلی را در نظر بگیرید. اگر قصد دارید به یک مهمانی بروید این سایه گزینه ای بسیار عالی است.سایه را با براش آرایشی پخش کنیدپخش کردن سایه با قلم موی کرکییک براش آرایشی بزرگ بردارید. از این براش برای پخش کردن سایه ی روی پلک بیرونی با بقیه پلک تان استفاده کنید. با حرکات مورب، براش را از گوشه پلک به سمت میانه پلک، جلو و عقب ببرید. این کار را ادامه دهید تا سایه به صورت یکنواخت در همه جای پلک پخش شود. وقتی کارتان تمام می شود سایه باید کمی روشن تر و پخش تر به نظر برسد.

  •   با استفاده از سایه های تیره خودتان را آرایش نکنید.

بسیاری از افراد چشم های گرد را با صفت بانمک خطاب میکنند . اگر می خواهید که به جای چهره بامزه، مصنوعی به نظر برسید از سایه های تیره استفاده کنید. رنگ های مثل مشکی یا طوسی واقعا چهره را از حالت بامزه خارج می کنند. سایه ها را در گوشه های دو طرف چشمتان به کار ببرید.

 

آرایش چشم های گرد
آرایش چشم های گرد

 

کشیدن خط چشم 

بهتر است از خط چشم مایع یا مدادی استفاده کنید اولین مرحله، استفاده از خط چشم است. نوع خط چشمی که استفاده می کنید، بستگی به سلیقه خودتان دارد. بعضی افراد ترجیح می دهند با خط چشم مایع کار کنند، و بعضی دیگر مداد را ترجیح می دهند. برای آرایش چشم گرد باید در قسمت بیرونی چشم ها از خط چشم استفاده کنید. این کار باعث می شود چشم هایتان جلوه بیشتری داشته باشند و همچنین کمی کشیده تر به نظر برسند.از پلک بالا شروع کنید. باید خط چشم را در امتداد خط مژه تان بکشید. منظور از خط مژه قسمتی از چشم است که درست بالای مژه ها قرار دارد. نباید سرتاسر خط مژه تان را خط بکشید. باید از حدود نیم سانتی متر مانده به انتهای گوشه ی بیرونی چشم، کارتان را شروع کنید.
به آرامی براش یا مداد را در امتداد خط مژه حرکت دهید و به سمت گوشه بیرونی چشم بروید. سعی کنید خطی نازک و تمیز بکشید. وقتی به انتهای خط مژه رسیدید، دنباله کوچکی در انتهای گوشه بیرونی چشم بکشید. این دنباله باید خیلی کوچک و کمتر از یک چهارم سانتی متر باشد. برای ایجاد این دنباله، از خط چشم استفاده کنید و یک خط رو به بالای کوچک به سمت انتهای ابروی خود بکشید.
در پلک پایین نیز یک خط دیگر در زیر مژه های پایینی خود بکشید. در این پلک هم یک خط صاف و نازک از حدود نیم سانتی متری گوشه بیرونی چشم بکشید. به کشیدن ادامه دهید تا این خط با خط اول تلاقی پیدا کند.

آرایش چشم های گرد
آرایش چشم های گرد

 

ریمل و فر موژه

ریمل زدن یک فرمژه بردارید و مژه هایتان را در آن قرار دهید. چند ثانیه مژه ها را نگه دارید تا کمی فر بخورند. اگر چشمان گردی دارید، مژه های فرخورده کمک می کنند چشم های شما جلوه بیشتری پیدا کنند و درشت تر به نظر برسند. سپس ریمل مورد نظرتان را بردارید. از انتهای مژه ها شروع کنید و با حرکات آرام و ممتد، مژه ها را با فرچه ریمل شانه کنید. در حین این کار براش را به آرامی تکان دهید تا مژه هایتان از هم جدا شوند.

استفاده از ریمل برای مژه های پایین چشم های گرد معمولا تو رفته به نظر می رسند. یک روش خوب برای مقابله با این مشکل، استفاده از دو نوع ریمل مختلف برای مژه های بالا و پایین چشم است. برای مژه های پلک بالا از ریمل رنگ روشن تر استفاده کنید؛ و برای مژه های پلک پایین از ریمل تیره تر. این کار باعث می شود چشم هایتان درشت تر و درخشان تر جلوه کنند.

گروه مد و زیبایی نماگرد 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا