یکی از نام  های اصیل و زیبای پسرانه فارسی صدرا است. این نام در زبان فارسی به معنی بالا برنده، ارج دهنده، نام حکیم محمدبن ابراهیم بن یحیی شیرازی معروف به ملاصدرا بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی و فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه فارسی آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

 

معنی اسم صدرا

معنی اسم صدرا

معنی اسم صدرا

  • یکی از نام های اصیل و زیبای پسرانه فارسی صدرا است. معنی اسم صدرا، در زبان فارسی، بالا برنده، ارج دهنده، نام حکیم محمدبن ابراهیم بن یحیی شیرازی معروف به ملاصدرا، نیز گفته شده است.

معنی صدرا در دهخدا و فارسی

  • نام وی محمد فرزند ابراهیم بن یحیی شیرازی و ملقب به صدرالدین و صدرالمتألهین و معروف بصدراو ملاصدرا و از اکابر فلاسفه و حکمای اسلامی قرن یازدهم  است. وی تسلط کامل در کلام و فلسفه درعلم حدیث و تفسیر قرآن نیززبانزد خاص وعام بود. صدرا نزد استادانی چون شیخ بهائی، میرداماد و میرفندرسکی نیز به تحصیل علم پرداخت.
بیشتر بخوانید; اسمهای پسرانه اصیل  فارسی که با ص شروع می شود همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم صدرا

نوع: پسرانه

ریشه اسم: فارسی

معنی :مرکب از صدر (عربی به معنای بالا) + الف فاعلی (فارسی) – بالا برنده،ارج دهنده،نام حکیم محمدبن ابراهیم بن یحیی شیرازی معروف به ملاصدرا

فراوانی اسم صدرا

فراوانی برای نام صدرا برابر 23683  می باشد.

 

اسم های مشابه صدرا

صدر، صدری، صدرالله، امیرصدرا، صدرالدین

 

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای صدرا میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

 

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و کپی فقط با ذکر لینک پست مجاز است.