زیبایی پوست و مومد و زیبایی

بهترین مدل موی کوتاه برای فرم صورتهای مختلف چیست؟

3.3/5 - (3 امتیاز)
[ type=”blue”] بهترین مدل موی کوتاه برای فرم صورتهای مختلف زمانی اتفاق می افتد که شما اولا با فرم صورت خود آشنا شوید و ثانیا از مدل های مربوط به فرم صورت خود استفاده کنید تا چهره ای متفاوت را تجربه کنید. شما می توانید با آرایش مو مطابق فرم صورت همیشه زیباتر به نظر برسید.

 

مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف
مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف

مدل موی کوتاه مناسب با صورت گرد

کسانی که صورت گردی دارند باید طوری موهای خود را کوتاه کنند، که صورت آنها باریک تر وکشیده تر به نظر بیاید. مثلا می توانید چتری های خودرا کوتاه کنید، تااز گردی صورتتان کاسته شود. برای کوتاهی مو در چنین چهره هایی باید از مدلهایی که دارای چتری کج یا نامتقارن هستند استفاده کرد و با فرم دادن و پوشاندن کمی از گونه ها و گوشه خارجی فک و گوشها با مدل کوتاهی مو، از گردی صورت بکاهیم. موهایتان را از قد چانه کوتاهتر نکنید، زیرا صورت را چاق تر نشان می دهد. اگر کمی موهایتان را روی فرق سر پفی کنید هم به زیبایی خود کمک کرده اید ، این مدل بسیار مناسب صورت های گرد می باشد. حواستان باشد که مدل موی پسرانه و بسیار کوتاه اصلا مناسب فرم صورت شما نیست. همچنین بستن موها در پشت سر اگر به سفتی کشیده شود گردی صورت را بیشتر نمایان می کند. هایلایت کردن موها هم بسیار مناسب صورت های گرد می باشد.

مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف
مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف

مدل کوتاهی مناسب با صورت مربعی

مدل مربع مانند مدل گرد است. مدلهایی با قد متوسط برای کوپ مو در این فرم چهره مناسب تر از موهای کوتاه است. بلند و پر بودن مو در ناحیه گونه و شقیقه ها نیز به کم شدن زاویه صورت کمک می کند. برای انتخاب بهترین مدل کوتاهی مو از مدل هایی نامتقارن یا متمایل به یک سو استفاده کنید تا چهره کشیده تر به نظر برسد. همچنین توصیه می شود از مدل های تند و تیز برای آرایش موهای چنین چهره هایی استفاده شود. پس از آن از واکس مو برای فرم نهایی استفاده کنید. اگر موهایتان یکدست و صاف باشد و بلندی آن تا زیر شانه بیاید که خیلی بهتر می باشد. کوتاه کردن چتری و ریختن آن روی پیشانی یکی از راه های کشیده تر کردن صورت است. هرگز موهایتان را کوتاه نکنید، زیرا صورت شما مربع تر به نظر می آید.

نوشته های مشابه
مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف
مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف

مدل موی کوتاه مناسب با صورت مثلثی

کسانی که دارای صورت مثلثی هستند باید موهایشان را طوری کوتاه کنند که پهنای ناحیه پیشانی را بیشتر کنند. بنابراین مدل های فر و حالت دار بسیار مناسب این فرم صورت می باشد. چتری های خود را کوتاه نکنید و از مدل های شلوغ و درهم برهم بیشتر استفاده کنید.وقتی موهایتان نمدار است با کمی موس و یا کتیرا میتوانید به آنها حالت دهید،با این کار هم فرم صورتتان را متعادل کرده اید وهم راحت ترین و بی دردسرترین انتخاب را داشته اید.

مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف
مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف

مدل موی کوتاه مناسب با صورت لوزی

اگر فرم صورت شما لوزی است، در انتخاب مدل مو مشکل چندانی ندارید. افراد دارای این فرم صورت به افراد بی دردسر معروف هستند. بیشتر مدل ها با چهره شما همخوانی دارد. فقط باید در نظر داشته باشید که مدل های خیلی شلوغ و لایه لایه برای چهره شما مناسب نیست. مول های خیلی کوتاه هم مناسب این فرم صورت نیست، زیرا قسمت بالای صورت را پهن تر جلوه میدهند.کوپ مو برای اینگونه چهره ها مدلی است که از پهنای صورت در نواحی گونه ها کم کرده و باعث پرتر دیده شدن پیشانی و چانه شود. آوردن مقداری مو در نواحی گونه ها باعث بهتر دیده شدن چنین صورت هایی شده و به این ترتیب چهره شبیه به فرم بیضی می شود.

مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف
مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف

 

مدل موی کوتاه مناسب باصورت مستطیل

افرادی که دارای صورت های مستطیل و کشیده  هستند چهره لاغر دارند. پس باید موهایشان را طوری آرایش کنند، که صورت آنها کوتاهتر و تپل تر به نظر بیاید. بنابراین همیشه موهایتان را کوتاه نگه دارید. البته در نظر داشته باشید که قد موهایتان هم سطح چانه نباشد، زیرا کشیدگی صورت شما مشخص تر می شود.در قسمت پیشانی، از مدل کوتاهی مو که دارای چتری بلند و پر است استفاده کنید. از مدلهایی با فرق وسط پرهیز کرده و از فرق کج استفاده کنید. اطراف گوشها و صورت را یکنواخت و بلند کوپ نکنید و برای بهترین کوتاهی مو از مدل های شلوغ که بلندی قد آن تا گردن است استفاده کنید.

مدل موی کوتاه مناسب با  صورت گلابی

فرم گلابی به صورت هایی اطلاق می شود که پبشانی باریکی دارند ولی چانه و اطراف دهانشان پهن و بزرگ است. بهترین مدل مو برای این افراد مدل هایی است که حجم موها را در قسمت بالای گوش افزایش دهند.

مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف
مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف

 

مدل موی کوتاه مناسب با صورت بیضی

صورت بیضی یا تخم مرغی شکل فرم ایده آل چهره است و در کوتاهی مو برای چنین صورتی باید صورت را به همان حالت و فرم نگه داشت. صورت بیضی شکل پایه و اساس پیرایش و آرایش انواع چهره هاست و در کوتاهی مو نیز باید تمامی چهره ها به فرم بیضی نزدیک شود. تقریبا تمامی مدل های کوپ با این فرم چهره هماهنگ است. پس از کوتاهی مو برای ایجاد فرم نهایی از کمی ژل استفاده کرده و جلوی موها را به سمت داخل در کنار چانه براشینگ کنید.
اگر شما صورت بیضی دارید جزء خوش شانس ها می باشید. زیرا هر مدل مویی با فرم صورت شما مناسب می باشد. کوتاه یا بلند، فر و یا حتی صاف . شما دستتان در انتخاب هر مدلی که دوست دارید کاملا باز است.کسانی که صورتشان بیضی شکل می باشد بهتر است موهایشان را کاملا کوتاه و پسرانه بزنند و آنها را به صورت کاملا خرد شده روی هم بریزند و به صورتی ناهماهنگ آنها را تنظیم کنند.

 

مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف
مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف

مدل موی کوتاه مناسب با مدل قلبی

این فرم صورت بر عکس مدل گلابی دارای چانه کوچک و باریک و پیشانی پهن می باشد. بنابراین باید حجم موها را در قسمت چانه بیشتر افزایش دهند. همچنین موهای بلند بسیار مناسب این افراد می باشدبهتر است در کوپ مو برای این چهره ها قد مو را متوسط یا بلند نگاه دارید. هیچوقت از مدل های خیلی کوتاه برای اینگونه صورت ها استفاده نکنید. مدلهای نامتقارن با فرق کج برای کوتاهی مو در این چهره ها به عریض تر شدن فک و زیباتر شدن صورت کمک می کند. در نهایت برای ایجاد فرم نهایی از موس استفاده کرده و براشینگ کنید.

مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف
مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف

[ type=”red”]بیشتر بدانید :مدل کوتاهی موی زنانه2019 ،مدل کوتاهی موهای فر 

رفع عیوب ظاهری صورت با کوتاهی مو

کوتاهی مو و فرم دادن به حالت موها، قبل از هر چیز برای بهتر نشان دادن نقاط مثبت چهره و در عین حال پوشاندن نقات ضعف آن است. بنابراین در کوتاهی مو باید به فکر زیباتر کردن چهره وجذاب نشان دادن صورت بود و از تبعیت غیر اصولی از مد که ممکن است در بعضی از چهره ها باعث تاثیر منفی شود خودداری نمود.

 

مدل کوتاهی مو درچشم های نزدیک به هم 

اینگونه چشم ها معمولا در صورت های مستطیل شکل دیده می شوند. در این گونه صورت ها باید مدل موهای بلند برای کوتاهی مو استفاده شده و پس از آن برای براشینگ موها باید نوک موها به سمت بیرون و بالا فرم بگیرند.

مدل کوتاهی مو چشم های دور از هم

این نوع چشم ها در صورت های مربع و گرد بیشتر دیده می شوند. با فرم دادن به مو در بالای سر و کج نمودن چتری در یک طرف پیشانی بعد از کوتاه کردن مو می تواند فاصله چشم ها را کمتر نشان داد.

مدل کوتاهی مو برای چانه برجسته

در چنین صورت هایی برای کوتاه کردن مو ، باید اندازه موها پایین تر یا بالاتر از خط چانه باشد. بهتر است از مدل های صاف در دو طرف فک استفاده شده و پیشانی را با یک چتری مناسب بپوشانیم.

مدل کوتاهی مو برای چانه کوچک و چتری موج دار

برای کوتاهی مو در چنین صورتی باید از مدل های بلند و صاف اجتناب کنید. بهتر است موها در ناحیه پشت گردن نگاه داشته شوند. و یک چتری موج دار بهترین مدل چتری برای این چهره است.

 

مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف
مدل کوتاهی مو برای فرم صورتهای مختلف

مدل کوتاهی مو برای  گردن بلند

در این حالت برای کوتاهی مو باید موها را در پشت گردن بلند و پر نگه داشت و به سمت داخل براشینگ نمود.

مدل کوتاهی مو برای  گردن کوتاه 

براشینگ به سمت بالا در چنین چهره هایی باعث بلندتر نشان دادن گردن خواهد شد. پس از مدل هایی برای کوپ مو در چنین حالتی استفاده کنید که پشت گردن خالی شود.

مدل کوتاهی مو برای پیشانی کوتاه

از مدل هایی که دارای چتری هستند برای کوپ مو در چنین حالاتی استفاده نکنید. موها را عقب برده و نگذارید در محدوده پیشانی پخش شوند.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا