مد و زیباییآرایش و زیباییزیبایی پوست و مو

ساده ترین ماسک های روشن کننده پوست صورت

4.5/5 - (2 امتیاز)

ماسک های روشن کننده پوست 

 

ماسک روشن کننده پوست
ماسک روشن کننده پوست

ماسک های روشن کننده پوست خانگی زیبایی و شفافیت فوق العاده ای برای پوست شما به همراه دارد .شما می توانید با این ماسک ها را امتحان کنید و تفاوت پوست خود را احساس کنید .

پس با ما تا آخرهمراه باشید .

 

نوشته های مشابه

ماسک  روشن کننده پوست با سفیده تخم مرغ 

این ماسک برای پوست های جوش دار مناسب است و سفیدکننده پوست نیز خواهد شد .
برای تهیه این ماسک یک عدد سفیده تخم مرغ را به هم زده تا کف کند پس از آن مواد را روی صورتتان بمالید و 15 الی 20 دقیقه اجازه دهید تا روی پوستتان بماند سپس صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید در انتها صورت خود را با آب خنک بشویید.پس از چند روز شاهد تغییرات زیادی روی پوست خود خواهید بود.

 

ماسک روشن کننده پوست با بادام 

بادام برای روشن شدن پوست مناسب است .برای تهیه این ماسک 2 عدد بادام را خرد کنید و داخل شیر بریزید و هنگام خواب به صورت خود بمالید.

 

ماسک روشن کننده پوست با  لیمو گوجه فرنگی 

لیمو خیار و گوجه فرنگی از میوه های هستند که برای روشن شدن پوست استفاده می شود .برای تهیه این ماسک ابتدا آبلیمو و آب گوجه فرنگی و آب خیار را با هم ترکیب کنید و آنقدر هم بزنید تا ماده چسبناک شود.سپس این ماده چسبناک را به آرامی روی صورت و یا هر قسمت دیگری از پوستتان که می خواهید روشن شود بمالید و بگذارید تا کاملا خشک شود سپس آن را با آب بشویید و به صورت ضربه ای آن قسمت را خشک نمایید.با این کار پوست شما روشن تر خواهد شد. دقت کنید اگر به آب لیمو یا آب گوجه فرنگی حساسیت دارید آب خیار را به تنهایی استفاده کنید.

 

ماسک روشن کننده پوست
ماسک روشن کننده پوست

 

 ماسک روشن کننده پوست با سیب زمینی

یک سیب زمینی متوسط را برداشته و خوب بشورید و پوست آن را بگیرید. حال سیب زمینی را به قطعات کوچک (نگین نگین) خورد کنید. صورت خود را شست و شو داده و با یک دستمال خشک کنید. با تیکه های سیب زمینی صورت خود را به مدت ۲ دقیقه ماساژ دهید.

تقریبا پس از ۱۵ دقیقه که مایع خارج شده از سیب زمینی بر روی پوست شما خشک شد، صورت خود را با آب سرد بشورید.

هفته ای یک الی دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت به علت آنزیم کتکولاز غنی در سیب زمینی، کمک می کند تا اثرات آکنه و لکه و نقاط تیره از بین برود.

می توانید سیاهی دور چشم را نیز به وسیله سیب زمینی درمان کنید.

 

ماسک روشن کننده پوست
ماسک روشن کننده پوست

 

ماسک روشن کننده پوست با پرتقال 

برای درست کردن این ماسک ابتدا یک زرده تخم مرغ را با یک قاشق مرباخوری آب پرتقال و یک قاشق مرباخوری روغن بادام با شیره نارگیل ترکیب کنید و به صورت خود بمالید و اجازه دهید تا به مدت 20 دقیقه روی پوستتان بماند این ماسک تاثیر فوق العاده ای بر زیبایی صورت شما خواهد داشت.

ماسک دوم با پرتقال

شما می توانید با پوست پرتقال یک ماسک ساده اما اثری فوق العاده برای روشن کردن پوست استفاده نمایید.

برای درست کردن این ماسک کافی است پوست پرتقال را در مقابل آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شود سپس آن را به حالت پودر در بیاورید.

پودر را با مقداری شیر مخلوط کنید تا مایه چسبناک به دست آید این مایع چسبناک را به قسمت هایی از پوست خود که می خواهید روشن شود بمالید و منتظر بمانید تا خشک شود پس از خشک شدن پوست خود را با آب ولرم بشویید و آن را به صورت ضربه ای با یک حوله خشک کنید.

 

ماسک روشن کننده پوست با ماست و نشاسته

برای درست کردن این ماسک کافی یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب را با یک قاشق چای خوری پودر نشاسته ترکیب کرده و آن را به صورت خود بمالید و اجازه دهید تا به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوست شما بماند و بعد صورتتان را با آب سرد بشویید.

 

ماسک روشن کننده پوست
ماسک روشن کننده پوست

ماسک روشن کننده پوست با عسل 

برای تهیه این ماسک کافی است یک قاشق غذاخوری مرباخوری عسل را با نصف قاشق چایخوری پودر بادام مخلوط نمایید.

سپس مخلوط را روی حرارت کم قرار دهید تا عسل حالت روان پیدا کند سپس مخلوط را به آرامی روی پوست خود بمالید و بعد از اینکه خشک شد با آب سرد بشویید.

 

ماسک دوم باعسل

برای درست کردن ماسک موز و عسل یک عدد موز کوچک را له کرده و دو قاشق خامه ترش و یک قاشق عسل به آن اضافه کنید این مواد را بخوبی ترکیب نمایید و ماده درست شده را به صورت خود بمالید و بعد از چند دقیقه آن را با آب سرد شستشو دهید.

 

 ماسک روشن کننده پوست با کشک

برای تهیه این ماسک ۱ قاشق غذاخوری کشک،۱ قاشق غذاخوری آب گوجه،۱ قاشق غذاخوری جوی دوسرمخلوط کرده . پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشورید.

با هفته ای ۲ الی ۳ بار استفاده از این ماسک پوست شما بخاطر خاصیت مرطوب کنندگی کشک، مرطوب می شود، گوجه و جوی دو سر موجود در این ماسک موجب پوست اندازی صورت و از بین رفتن سلول های مرده ی پوست و روشن تر شدن صورت می شود.

 

ماسک روشن کننده پوست
ماسک روشن کننده پوست

 

ماسک دوم با کشک

برای تهیه این ماسک ۱ قاشق غذاخوری آرد برنج،یک دوم قاشق غذاخوری آرد گندم،یک و یک دوم قاشق غذاخوری کشک،یک دوم قاشق غذاخوری زرد چوبه
روش استفاده از این ماسک همانند ماسک های قبلی است.

هفته ای یک الی دو بار استفاده از این ماسک سفید کننده صورت به دلیل خاصیت روشن کنندگی آرد برنج وغنی از ویتامین C و آمینو اسید بنزوییک، نه تنها منجر به روشن تر شدن پوست شما بلکه باعث بهبود سلامت پوست می شود.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد

 

.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا