سرگرمیمعما و تست هوش

تست هوش ریاضی سخت اتوبوس دانش آموزان + جواب

1/5 - (1 امتیاز)

تست هوش ریاضی سخت اتوبوس دانش آموزان: با توجه به متن معما،  تعداد اتوبوس های چه عددی می تواند باشد ؟؟؟

[ type=”blue”]  مغز انسان ها همانند دیگر عضلات بدن نیازمند ورزش می باشد، چرا که با ورزش دادن آن از بسیاری مشکلات مربوط به مغز همچون زوال عقل و مهم ترین آن که آلزایمر می باشد، جلوگیری خواهد شد و مغز را در جهت صحیح می توان تقویت نمود. پس خودتون رو برای به چالش کشیدن مغز و ورزش دادن آن آماده کنید.

 

تست هوش ریاضی سخت اتوبوس دانش آموزان + جواب
تست هوش ریاضی سخت اتوبوس دانش آموزان + جواب

 

مدرسه ای می خواهد دانش آموزان خود را به اردوی تفریحی ببرد . تعداد دانش آموزانی که قرار است به این اردو بروند 300 نفرند و از تعداد کل اتوبوس هایی که قرار است دانش آموزان را به اردوگاه ببرند دو تا نمی توانند بیایند و باید بقیه اتوبوس ها هرکدام پنج نفر را اضافه سوار کنند . حالا شما باید بگویید که تعداد اتوبوس های موجود چند عدد است ؟

 

 

جواب معما انتهای همین مطلب می باشد، اما سعی کنید قبل از دیدن جواب؛ خودتان فکر کنید و جواب را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید!!!!!!!

 

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

پاسخ تست هوش ریاضی سخت اتوبوس دانش آموزان

در ابتدا قرار بوده که 12 تا اتوبوس برای انتقال دانش آموزان به اردوگاه بیایند و در نتیجه هرکدام باید 25 نفر از دانش آموزان را سوار می کردند ولی به هر دلیلی که مهم نیست 2 تا از اتوبوس ها نیامده اند در حال حاضر ده اتوبوس موجود است که هر کدام 30 نفر را سوار می کنند .

 در ابتدا تعداد اتوبوس هایی که باید می آمداند را n و تعداد دانش آموزانی که قرار بوده سوار هر اتوبوس شود را m در نظر بگیرید و بعد دو معادله برای حل دو مجهول موجود بنویسید و حل کنید به این صورت :
n * m = 300
( n – 2 ) * ( m + 5 ) = 300
و در نهایت با حل یک معادله درجه دو جواب تست هوش رو به دست آورید.

 

 گرد آوری و تنظیم : بخش سرگرمی نماگرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا