زناشوییسلامت

تاثیر بسیار چشمگیر رابطه زناشویی بر میزان ایمان مردان

5/5 - (1 امتیاز)

تاثیر رابطه زناشویی بر میزان ایمان مردان

تاثیر رابطه زناشویی بر میزان ایمان مردان
تاثیر رابطه زناشویی بر میزان ایمان مردان

 

تاثیر رابطه زناشویی جنسی بر ایمان و باورهای دینی

اخیرا این امر ثابت شده است که رابطه جنسی سالم فواید فراوانی برای سلامت جسم و روح انسان دارد تا جایی که بسیاری از متخصصان برای درمان بعضی بیماری ها این راه را تجویز میکنند.از خواص برقراری رابطه جنسی میتوان به زیبایی چهره تا رهایی از استرس اشاره داشت بنابراین هر انسانی میتواند به غیر از ارضای جنسی با انگیزه رسیدن به نقاط مثبت وارد این رابطه شود.

رابطه زناشویی مرد با مشتاق به عبادت و دعا می سازد

به تازگی مطالعات به بررسی فواید رابطه جنسی از بعد دیگر پرداختند و به نتیجه ی جالبی رسیدند . بر اساس نتایج تحقیقات دانشمندان دانشگاه Duke برقراری رابطه جنسی مردان را به خداوند نزدیک می کند به این صورت که مردان بعد از ارضای جنسی میل عبادت در خود احساس می کنند. به گزارش دیلی میل دانشمندان در تکمیل این موضوع می گویند:رابطه جنسی در بدن ” اکسی توسین” تولید می کند.

تاثیر رابطه زناشویی بر میزان ایمان مردان
تاثیر رابطه زناشویی بر میزان ایمان مردان

تاثیر اکسی توسین تولید شده در رابطه زناشویی در مردان

اکسی توسین (به انگلیسی:Oxytocin) یک هورمون نوروهیپوفیزیال و پپتید است که در پستانداران وجود دارد. اکسی توسین نقش اساسی در ارتباط عاشقانه، تولیدمثل جنسی و قبل و بعد از زایمان دارد. مطالعات هم چنین نشان داده که اکسی توسین در بسیاری از رفتارها از جمله اوج لذت جنسی، شناخت اجتماعی، جفت پیوندی، اضطراب و رفتارهای مادرانه دخیل است.

 این هورمون به طور طبیعی در بدن در سه حالت تولید می شود ، رابطه جنسی – زایمان و شیردهی. ترشح این هورمون در طول مدت موجب تقویت روابط اجتماعی ، اعتماد و حتی نوع دوستی در انسان می شود . علاوه بر آنچه گفته شد به تازگی محققان دانشگاه کارولینای شمالی در ایالت آمریکا تاثیر مثبت جدیدی دربدن مردان با ترشح این هورمون را کشف کردند.

استاد دکتر “پتی ون” در این رابطه گفت:ما علاقه مند به یافت عوامل بیولوژیکی موثر در احساسات معنوی در انسان بودیم تا اینکه با بررسی های دقیق دریافتیم که اکسی توسین بخشی از اعتقادات معنوی انسان را کنترل می کند. ترشح این هورمون در زنان بیشتر از مردان است به همین علت بنا را بر تحقیق روی مردان نهادیم تا اینکه متوجه تاثیر ترشح این هورمون در بدن مردان با تقویت باورهای دینی و نزدیک شدن به خداوند از لحاظ قلبی رسیدیم. وی در ادامه صحبت هایش برای تکمیل این جملات گفت:مردانی که رابطه جنسی منظم و با کیفیت را تجربه کردند برای حضور در کلیسا و مراسم دعا علاقه بیشتری نشان دادند و از طرفی در مطالعات دریافتیم که دسته ای از مردان بعد از نزدیکی میل به صحبت با خداوند را در خود بیشتر حس می کنند و این ریشه در ترشح اکسی توسین در بدن آنها دارد. نتایج این تحقیقات در Social Cognitive and Affective Neuroscienceمنتشر شد.

ایا میدانید چرا دوست دارید هنگام رابطه جنسی همه جا تاریک باشد؟

ایا میدانستید میل جنسی مردان در صبح بیشتر از زنان است !

به اسانی میل به رابطه زناشویی را بین خود و همسرتان ۲ برابر کنید

رفتارهای نادرست زن و شوهر در “روابط زناشویی”

تغذیه هایی برای افزایش میل جنسی، هم برای خانم ها هم برای آقایان!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا