نامها و معانی

معنی اسم تینا – معنی تینا- نام زیبای دخترانه عربی

5/5 - (1 امتیاز)
[ type=”blue”]یکی از نام  های زیبایی که می توان برای دختران خود انتخاب کنید تینا می باشد. معنی اسم تمنا در زبان عربی آرزو بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی، فراوانی و اسم های مشابه این نام دخترانه عربی آشنا شوید، پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم تینا
معنی اسم تینا

معنی اسم تینا

 • یکی از زیباترین نام های دخترانه عربی تینا است. معنی این نام ، در زبان عربی گل سرخ، در عربی به معنی گل و لای، گل، لطافت و نرمیبیان شده است.
 • تینا ، از نامهای اصیل ایرانی است ، این نام از زمانهای قدیم ( زمان کوروش هخامنشی ) در بین ایرانیان رایج بوده است ، تینا ، الهه عشق و به معنی ناز و ادا ( عاشق نوازش ) است ، و در مواردی به عنوان نماد ی از عشق به گل سرخ نیز تعبیر شده است ، تینا از محدود اسمهایی است که به صورت آوایی و با بیانی یکسان در زبانهای مختلف دنیا وجود دارد ، ودر واقع یک اسم بین المللی است ، که در هر زبان معانی مختلفی دارد
  تینا در زبان فرانسوی به معنای ملکه مهربان ، در زبان کردی به معنی دختر تنها ، در زبان اسپانیایی به معنی عشق ، در لاتین ، اسم گلی در اعماق اقیانوس و در زبانهای ایتالیایی و آلمانی به معنی سرسبزی و طراوت است . در زبان عربی نیز این نام وجود دارد ، در این زبان ، تینا از تین گرفته شده ، بطوری که خداوند در سوره تین می فرمایید والتین و الزیتون ، که در لغت تین به معنی انجیر می باشد و در جایی نیز به نام کوهی در دمشق و در حدیثی از پیامبر به شهر مدینه تعبیر شده است . باید توجه داشت که در زبان عربی هم کلمه تین و هم کلمه طین وجود دارد ، که حالت اول به معنی انجیر و در حالت دوم به معنی گل (خاک و آب ) است و نباید آنها را با هم اشتباه گرفت .

معنی تینا در لغت نامه دهخدا و فارسی

 •  به لغت زند و پازند گل را گویند و به عربی طین خوانند
 • عشق بازی و ناز و کرشمه
 •  فرضه است بر دریای شام

 

افراد معروف با نام تینا

 • تینا پاکروان تهیهکننده، کارگردان و بازیگر سینمای ایران
 • تینا اخوندتبار هنرپیشه سینما و تلویزیون
 • تینا ترنربازیگر و خواننده امریکایی
 • تینا الرتسن بازیکن تیم فوتبال ایالات متحده امریکا
 • تینا دسای بازیگر و مدل هندی
[ type=”red”]بیشتر بخوانید; نامهای زیبای دخترانه عربی همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم تینا

نوع: دختر

ریشه اسم: عربی، فارسی

معنی :  گل سرخ، در عربی به معنی گل و لای، گل، لطافت و نرمی

 

فراوانی اسم تینا

فراوانی برای نام تینا برابر با 37554می باشد.

 

اسم های مشابه تینا

شینا، دینا، تیلا، سیتا ، میتا

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای تینا میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام لری اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا