زیبایی پوست و مومد و زیبایی

درمان ریزش موی آقایان

4/5 - (3 امتیاز)

حال بعد از پیدا کردن علت ریزش مو در مردان باید به درمان آن پرداخت اگر دچار استرس هستند باید با تمرین استرس را از خود دور کنند و اگر دچار عاما وراثی است به فکر کاشت مو باشند و اگر دچار تغذیه نامناسب هستند. تغذیه خود را تغییر دهند و خیلی موارد دیگر که در این پست برای شما متذکر می شویم .

 

درمان ریزش موی آقایان
درمان ریزش موی آقایان

 

 کاشت مو بهترین روش درمان ریزش مو

دو مرحله ی مهم در کاشت مو ،کاشت فولیکول و برداشت فولیکول مو هستند.

نوشته های مشابه

کاشت فولیکول مو(FUT) :این روش سنتی تر است و در آن قسمتی از پوست پشت سر ،در جایی که تعداد زیادی مو وجود دارد، برداشته می شود و موها دوباره در قسمت هایی از سر که ریزش مو دارند، قرار داده می شود.

برداشت فولیکول مو(FUE):در این روش ،فولیکول مو مستقیما از پوست کف سر برداشته می شود و روی قسمت های بدون موی سر کاشته می شود.

نکته مهم :برای انجام کاشت مو حتما به مراکز تخصصی و تایید شده مراجعه کنید.

 

درمان ریزش موی آقایان
درمان ریزش موی آقایان

 

لیزر درمانی:

لیزر درمانی ،به عنوان روشی شناخته شده است که تورم در فولیکول های مو را که باعث توقف رشد مو شده است ،کاهش می دهد.تحقیقات کمی بر روی اثر گذاری لیزر، بر روی ریزش مو انجام شده است ،ولی تحقیقی در سال 2016 نشان داده است، که لیزر درمانی در حد کم ، برای درمان الگوی ریزش مردانه ، بی خطر و تاثیر گذار است که تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

 

درمان ریزش موی آقایان
درمان ریزش موی آقایان

 

ترک کردن سیگار 

اگر شما سیگاری هستید، احتمالا در مورد تمام اثرات منفی ای که سیگار کشیدن بر روی سلامتی شما دارد، شنیده اید اما آیامی دانید که سیگار کشیدن، باعث ریزش مو در قسمت بالای چروک های صورت و خاکستری شدن زودرس موها می شود؟تحقیقات نشان می دهد ،که رابطه ای بین سیگار کشیدن و ریزش مو وجود دارد اگر می خواهید از طاس شدن خود جلوگیری کنید، ترک سیگار ایده ی خوبی به نظر می رسد.

 

 ماساژ پوست سر:

ماساژ سر، نه تنها حسی فوق العاده است ، بلکه به حل ریزش مو هم کمک می کند ماساژ پوست سر، فولیکول های مو را تحریک می کند در یک تحقیق کوچک، مردان ژاپنی سالم، که برای مدت 24 هفته ، 4 دقیقه در روز، ماساژ پوست سر گرفته اند، در آخر موهای ضخیم تری داشتند.

 

درمان ریزش موی آقایان
درمان ریزش موی آقایان

 

استفاده از روغن های طبیعی :

شواهدی موجود است ،که روغن نعنا به رشد مو کمک می کند روغن رزماری نیز ،به طور سنتی برای افزایش چرخش خون در پوست سر استفاده می شده است طبق تحقیقی در سال 2013، عصاره برگ رزماری، رویش مجدد مو در موش ها را سریع تر می کند. روغن نارگیل، روغن کرچک، و روغن زیتون نیز خیلی پیشنهاد می شوند، ولی تحقیقات درباره ی فواید آنها، بر رویش مو محدود است.

 

 

درمان ریزش موی آقایان
درمان ریزش موی آقایان

 

داشتن رژیم مناسب

یک رژیم متعادل خوب، می تواند موهای شما را در بهترین حالت خود قرار دهد مطمئن شوید که رژیم شما شامل انواع سبزیجات، میوه، گندم کامل، چربی های غیر اشباع و پروتئین های کم چرب است ،و ورودی شیرینی به بدن خود را محدود کنید ؛ ویتامین ها و موادهای معدنی، به خصوصی، نیز به سلامت موی شما ارتباط دارند.سعی کنید ،این نوع از غذاها را وارد رژیم غذاییتان کنید غذاهای غنی از آهن، مانند گوشت گاو کم چربی، لوبیا، سبزیجات برگ سبز، گندم های غنی شده با آهن، و تخم مرغ.
غذاهای سرشار از اسید چرب امگا3، مانند سالمون، ماهی خالدار، ماهی تن، بذر کتان، زرده تخم مرغ، شاهدانه و گردو.
غذاهایی با پروتئین بالا :به طور مثال تخم مرغ، گوشت های کم چربی، غذاهای دریایی

 

استفاده از بیوتین 

بیوتین ،یک ویتامین است که به طور طبیعی در این غذاها یافت می شود:آجیل ها- سیب زمینی شیرین- تخم مرغ- پیاز و جو دو سر ؛ شواهدی وجود دارد ،که مصرف مکمل های بیوتین، شدت ریزش مو را کاهش می دهد، ولی بیشتر تحقیقات بر روی زنان انجام شده است.

 

درمان ریزش موی آقایان
درمان ریزش موی آقایان

استفاده از آب پیاز 

تحقیقات در سال 2002 ،نشان می دهد که استفاده آب پیاز ،به عنوان درمان موضعی در افرادی که ریزش موی تکه تکه در ناحیه های مخلتف دارند ،نسبت به آب شیر نتیجه شگفت انگیزتری در رشد مجدد مو دارد.

استفاده از بهیرنگراج:

بهیرنگراج، که آفتاب گردان تقلبی نیز نامیده می شود، از تیره آفتاب گردان است که در طب سنتی هندی (آیو وردا) به عنوان گیاهی که موجب رشد مو می شود ، شهرت دارد تحقیقات بر روی موش ها، نشان داده است که عصاره گیاه،نسبت به ماینوکسیدول اثر بهتری بر رشد مجدد مو داشته است اگرچه، برای تائید این اثرات بر روی انسان ،تحقیقات بیشتری نیاز است.

استفاده از چای سبز:

یکی دیگر از درمان های گیاهی که مدعی درمان ریزش مو است، چای سبز است.یک تحقیق بر روی موش های مرکب پلی فنولیکی، نشان داده است ،که چای سبز یک درمان طبیعی برای درمان ریزش مو است ،ولی هیچ تحقیقات انسانی برای تائید این اثرات انجام نشده است.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا