تکنولوژی

چرا گوشی یا تبلت آهسته شارژ می شود؟

5/5 - (1 امتیاز)

چرا گوشی یا تبلت آهسته شارژ می شود؟

 

چرا گوشی یا تبلت آهسته شارژ می شود؟
چرا گوشی یا تبلت آهسته شارژ می شود؟

شما می‌توانید گوشی هوشمند یا تبلت خود را با اتصال به لپ‌تاپ یا رایانه‌ی شخصی و یا با اتصال به یک پریز برق شهری شارژ نمایید. گاهی ممکن است این شارژ شدن ساعت ها طول بکشد و دلالیل زیادی ممکن است داشته باشد

لازم به ذکر است در نسخه‌ی اندروید 6.0 و بالاتر، هنگامی که دستگاه به طور معمول شارژ می‌شود، روی صفحه نمایش قفل‌شده عبارت Charging یا «در حال شارژ» درج می‌شود و هنگامی که آهسته شارژ می‌شود، عبارت Charging Slowly یا «شارژ به آرامی» نمایش داده می‌شود.

 

چرا گوشی یا تبلت آهسته شارژ می شود؟
چرا گوشی یا تبلت آهسته شارژ می شود؟

موارد آزمون

1. لپ‌تاپ از باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده می‌کند و به برق وصل نیست

این امکان وجود دارد که سیستم عامل و سخت‌افزار لپ‌تاپ شما سرعت شارژ دستگاه متصل‌شده از طریق USB را هنگامی که سیستم از باتری استفاده می‌کند را محدود نماید. سعی کنید سیستم خود را به پریز برق وصل کنید و مشاهده کنید که آیا سرعت شارژ به حالت عادی افزایش می‌یابد یا خیر.

2. پورت USB معیوب و یا آهسته است

اگر پورت USB که دستگاه را به آن متصل کرده‌اید مشکل داشته باشد، ممکن است شارژ به آرامی انجام گیرد. سعی کنید پورت را تغییر دهید تا پورتی را پیدا کنید که قدرت بیش‌تری دارد و می‌تواند دستگاه شما را سریع‌تر شارژ کند.

3. لپ‌تاپ یا سخت‌افزار مشکل دارد

اگر (ترفندستان) فرض کنیم پورت USB را تغییر دادیم و لپ‌تاپ را نیز به یک پریز وصل کردیم اما دستگاه همچنان سریع‌تر شارژ نمی‌شود، این امکان وجود دارد که لپ‌تاپ مشکلی داشته باشد یا این که سخت‌افزار نمی‌تواند دستگاه شما را با سرعت لازم شارژ کند. سعی کنید دستگاه خود را به لپ‌تاپ‌های مختلف متصل کنید. ما این نظریه را با یک مدل لپ‌تاپ Dell قدیمی آزمایش کردیم که همواره مشکل منبع تغذیه و سیم‌کشی داخلی داشته است. لپ‌تاپ در مواردی به کاربر شوک وارد کرده و با وجود تغییر پورت و اطمینان از این‌که به یک منبع قدرت متصل شده است، گوشی مورد نظر هم‌چنان به آهستگی شارژ می‌شد. سپس دستگاه به یک مدل HP جدیدتر (و به طور جدی عالی) متصل شد. اولین پورتی که ما به آن متصل شدیم منجر به شارژ آهسته شد. پورت را تغییر دادیم و تلفن شروع به شارژ با سرعت نرمال کرد.

4. گوشی خود را به پریز متصل کنید

اطمینان حاصل کنید که خروجی بر روی یک سیستم UPS اجرا نمی‌شود و شما آن را به جای اتصال به یک پریز چندگانه به طور مستقیم به پریز دیواری وصل کرده‌اید. اگر همچنان به آهستگی شارژ می‌شود، به احتمال زیاد کابل داده‌ی شما مشکل دارد.

راه حل

اگر دستگاه شما نتواند از طریق همه‌ی 4 مورد بالا به طور معمول شارژ شود، ممکن است مشکل از کابل داده‌ی شما باشد. آن را با یک کابل جدید تعویض کنید و سعی کنید از کابلی استفاده کنید که توسط تولیدکننده‌ی گوشی شما تأیید شده است. چهار مورد آزمون را مجدداً اجرا کنید. کابل تقلبی و و یا با کیفیت پایین به احتمال زیاد همه‌ی آن‌ها را با مشکل مواجه کند به طوری که شما نیاز به یک کابل بهتر دارید. پس از تغییر کابل، اگر دستگاه هنگامی که به یک پریز برق متصل می‌شود مناسب شارژ می‌شود اما هنوز هم بر روی لپ‌تاپ شارژ به طور آرام انجام می‌گیرد، مشکل شارژ آهسته را بایستی بر روی لپ‌تاپ جستجو کنید.

اخطار

گاهی اوقات یک دستگاه ممکن است به نظر سریع شارژ شود. شما این موضوع را چیز خوبی قلمداد می‌کنید اما همیشه باید مراقب باشید که این اتفاق الزاماً یک اتفاق خوب نیست. این موضوع ممکن است نشان‌دهنده‌ی افزایش قدرت غیرطبیعی ارسال‌شده از جانب لپ‌تاپ یا حتی پریز برق به به دستگاه شما باشد. اگر مورد 3 در بررسی آزمون را به خاطر آورید به یک تجربه‌ی شخصی اشاره کردیم. زمانی که یک آی‌فون را به لپ‌تاپ معیوب Dell متصل کردیم در عرض 30 دقیقه، گوشی 100% شارژ شد. این امر زمانی اتفاق افتاد که یک آداپتور برق جدید خریداری شده بود. اما پس از این شارژ سریع‌، گوشی به شدت داغ شد و لپ‌تاپ نیز دیگر روشن نشد و نیاز به تعمیر پیدا کرد. شارژ بسیار سریع گوشی یا تبلت ممکن است خطرناک باشد و البته ممکن است خطری هم نداشته باشد. بررسی کنید که که هنگامی که دستگاه سریعاً شارژ می‌شود آیا بیش از حد نیز داغ می‌شود؟ به خصوص اگر همین منبع تغذیه قبلاً دستگاه را به آرامی شارژ می‌کرده است. اگر این‌چنین است از ادامه‌‌ی شارژ از این طریق خودداری نمایید، چرا که ممکن است دستگاه شما آسیب جدی ببیند.

چگونه می توان تصویر پشت زمینه دسکتاپ در ویندوز۱۰ را تغییر داد؟

چگونه زیرنویس را با فیلم هماهنگ کنیم؟

برای بالا بردن امنیت رایانه چه کارهایی باید انجام داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا