خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
خانه » فرهنگ و هنر » نامها و معانی » معنی اسم زهرا – معنی زهرا + معنی نامهای دخترانه

معنی اسم زهرا – معنی زهرا + معنی نامهای دخترانه

معنی کامل اسم زهرا – معنی زهرا، فراوانی اسم زهرا

معنی نام زهرا

معنی نام زهرا

معنی اسم زهرا

معنی نام: (تلفظ: zahrā) (عربی) (در قدیم) روشن و درخشان، (در اعلام) لقب حضرت فاطمه (س) دختر رسول اکرم (ص) فاطمه – روشن، درخشان، نام دختر پیامبر (ص)

زهرا نام دخترانه عربی است که در بین ایرانیان بخاطر اینکه نام حضرت زهرا، دختر پیامبر اکرم است محبوب بوده و بسیاری از ایرانیان این نام را برای دختران خود انتخاب میکنند

زهرا: مؤنث «ازهر» به معنای روشن و درخشان است . همچنین زهراء مأخوذ از «زهره» به معنی سفید و نورانی است . زهرا، لقب حضرت فاطمه سکینه ( س) است. زیرا هر وقت آن حضرت در محراب خود به نماز قامت بر می افراشت نور او فضای عرش را روشن می کرد بطوریکه اهل آسمان نور مبارک او را تماشا می کردند . و آن حضرت حالات عجیبی داشت و در عبادت آنچنان غرق حق تعالی می شد که نور سفیدی تمام وجود او را فرا می گرفت و باعث حیرت عرشیان می شد.
هر کس نام فرزندش را «زهرا» بگذارد حق احترام را بر خود واجب کرده است، چرا که نمی تواند بدون خانم زهرا یا زهرا خانم دخترش را صدا کند و همین حرمت نام فضای تربیتی و اخلاقی در خانواده ایجاد می کند و ناخود آگاه شخصیت روحی و روانی کودک را ارتقاء می بخشد و اگر دختری که مزیّن بنام «زهرا» است اهل طهارت و توجه باشد از برکات این نام در دو عالم بهره مند خواهد بود. تا جائیکه حضرت زهرا سکینه ( س) بخاطر یادآوری نامش اهل آن خانواده مخصوصاً پدر و مادری که این نام را برای فرزند خود انتخاب کرده اند دعا می کند.

ربشه اسم زهرا

زهرا یک اسم دخترانه با ریشه عربی است

نوع: دخترانه
ریشه اسم: فارسی
معنی: درخشنده و نازنین، ترکیبی قشنگ از نام زهرا

فراوانی نام زهرا

فراوانی نام زهرا در ایران  تا سال 1397 برابر است با : 2897963

 

نامهای مشابه:

زهراناز، زهره، زرکا، زری، صحرا، مهرا، پریا

معنی اسم زهرا – معنی زهرا + معنی نامهای دخترانه
3 رای، میانگین: (4.7) (93.33%)

باز نشر مطالب فقط با ذکر منبع و لینک مطلب در سایت namagard.com مجاز است.