نامها و معانی

معنی اسم اوْبا – معنی اوْبا – اسم پسرانه ترکی

4.5/5 - (2 امتیاز)
[ type=”blue”] اوْبا، یکی از اصیل ترین نام های پسرانه ترکی است، که به معنی چادر. محل برافراشتن چادر کوچ نشینان. خانه. مسکن. آبادی می باشد. در ادامه می توانید با دیگر معانی این اسم آشنا شوید.

معنی اسم اوْبا

  • معنی اسم اوبا در زبان ترکی اوبه. چادر. محل برافراشتن چادر کوچ نشینان. خانه. مسکن. آبادی. ده. روستای شامل ۵ یا ۱۰ خانوار. گودال کوچک در بازی پیل دسته بیان شده است.
  • نظام سنتی عشایر آذربایجان به ترتیب از بزرگ به کوچک بدین ترتیب است:طایفه، تیره، گوبک، اوبا، خانوار. در واقع اوبا، دومین واحد اقتصادی و اجتماعی پس از خانوار است، که از چند الاچیق یا کومه تشکیل شده است. معمولا افراد ساکن اوبا،دارای سازمان عرفی مشترک و رابطه خویشاوندی بوده و از مراتع به صورت اشتراکی بهره برداری می کنند. تعداد خانوارهای اوبا، بین حداقل 10و حداکثر 50 خانوار است. این تعداد از خاموارهای اوبا در قشلاق کمتر است. مدیریت هر اوبا با اغ ساققال (ریش سفید)است و هر اوبا، با نام آن اغ ساققال مشخص می شود. گاهی حتی پس از فوت او نیز نامش بر اوبا باقی می ماند. هر اوبا دارای تاسیسات مشترک مانند جایگاه شیر دوشی، جایگاه استراحت شبانه دامها و آبشخور آنها است. اوبا،به صورت ابه به همین نام وارد زبان فارسی شده است. بیگانه ،مغازه،گردش،تفریح،مهمانی،تپه

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید; مجموعه اسم های پسرانه ترکی که با حرف الف شروع می شود  زیبا همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم اوْبا

نوع: پسرانه
ریشه اسم: ترکی
معنی: اوبه. چادر. محل برافراشتن چادر کوچ نشینان. خانه. مسکن. آبادی. ده

 

فراوانی اسم اوْبا

فراوانی نام اوبا در دسترس نمی باشد.

 

اسم های مشابه اوْبا

آبابا، دوادا، آلبا، بالبا، اواب، آباقا، اوجا،بودا، اوباتا، اباقا، اربا، بویا

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام اسم اوْبا میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا