اخبار

تعبیر خواب رفتن به دندانپزشکی منسوب به امام صادق و ابن سیرین

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.

در منابع اسلامی تعبیر خواب مانند تعبیر خواب منتسب به امام صادق (ع) یا دانیال و یوسف نبی به طور خاص تعبیر خواب رفتن به دندانپزشکی وجود ندارد. چرا که موضوع دندانپزشکی مساله ای است که در یک قرن اخیر پدید آمده است. اما تعابیری در مورد دندان وجود دارد. وجه مشترک این تعابیر این است که دیدن خواب دندان می تواند نمادی از اعضای خانواده باشد. شاید بتوان حدس زد که تعبیر خواب رفتن به دندانپزشکی این باشد که یکی از اعضای فامیل نیاز به کمک دارد.

ad-tabir-khab

در منابع غربی تعبیر خواب به معنی پیش بینی آینده نیست. بلکه اشاره ای به روحیات و تمایلات درونی فرد وجود دارد. در برخی سایت های انگلیسی زبان تعبیر خواب رفتن به دندانپزشکی نشان دهنده آزرده خاطر بودن شما از مساله ای است. همچنین می تواند به معنای ترس و ناراحتی شما از چیزی باشد. همچنین شاید این خواب تمایلات درونی شما برای ابراز خود و دریافت پاسخ عاطفی نشان می دهد.

در هرحال به یاد داشته باشید که با توجه به توصیه امام رضا (ع): «هر خوابی دیدید بگویید خیر است، و در آینده خیر و خوبی هم اتفاق خواهد افتاد» خواب های خود را به نیکی و خوبی تعبیر کنید به این امید که اتفاقات مثبت رخ بدهد.

 

تعبیر خواب دندانپزشکی رفتن

دندانپزشکی از مواردی است که در قرن اخیر به وجود آمده است، بنابراین نمی توان در منابع قدیمی و معتبری مثل تعبیر خواب ابن سیرین یا تعبیر خواب منتسب به امام صادق (َع) نشانه ای از آن پیدا کرد. با توجه به این نکته تعبیر خواب دندانپزشکی رفتن نیز به طور مستقیم در این منابع یافت نمی شود. در منابع قدیمی تعبیر دیدن دندان در خواب یافت می شود. در اینجا با ذکر این مطالب حدس هایی در مورد تعبیر خواب دندانپزشکی رفتن نیز زده می شود.

در تعبیر خواب منتسب به امام صادق (ع) دندان نمادی از شش مورد می تواند باشد: خانواده و فامیل، ثروت و مال، سود، غم و ناراحتی، آسیب و صدمه، دوری و جدایی از بستگان.

از زبان حضرت یوسف (ع) نقل شده است که افتادن دندان در خواب به معنی این است که یکی از خویشان جدا می شود. شکسته شدن یکی از دندان های بزرگ مشکلی است که برای شخص به وجود می آید.

محمد ابن سیرین دندان های پیشین را نشانی از فرزند یا خواهر و بردار می داند. بنابراین اگر در خواب ببیند که دندان پیشین افتاد ولی خاک آلود نشد، یعنی صاحب فرزند، یا خواهر و برادر می شود. اگر دندان های پیشین افتاد و کثیف شد، یعنی خواهر/برادر یا فرزند او جدا می شود یا می میرد. اگر در خواب دندان پیشین بشکند، یکی از این افراد (فرزند، خواهر یا برادر) دچار آسیب و بلا می شود. اگر در خواب دندان پیشین دچار کوفتگی شد، تعبیر به دشمنی با شخصی می شود. اگر دندان پیشین در خواب کنده شد، به معنای آن است که به یکی از نزدیکان ناسزا می گوید. تمیزی دندان های پیشین در خواب یا زیاد شدن آن به معنای آن است که نزدیکان شخص خواب بیننده به خیر و خوبی می رسند. و اگر در خواب ببیند که جنس دندان های او از آینه و نقره شده است، خبر از نزدیکی زمان مرگ فرد صاحب خواب می دهد.

در روایتی منتسب به دانیال نبی آمده است که دندان های فک بالا اشاره به مردان خانواده دارد و دندان های فک پایین اشاره به زنان خانواده دارد. دندان های جلو فرزندان، خواهران و برادران یا والدین هستند و دندان های عقب تر به اقوام درجه دو مانند عمو، دایی و اشاره دارند.

به نظر می رسد وجه مشترک تعبیر خواب دندان در منابع اسلامی نشانی از اعضای خانواده است. اگر تعبیر خواب رفتن به دندانپزشکی را با توجه به تعبیر خواب دندان بخواهیم حدس بزنیم، شاید بتوان گفت که یکی از اعضای خانواده نیاز به کمک دارد. چرا که زمانی به دندانپزشک مراجعه می شود که دندان ها نیاز به توجه و رسیدگی دارند.

 

تعبیر خواب رفتن به دندانپزشکی دختر مجرد

برای تعبیر خواب ویژگی های فردی که خواب دیده مورد توجه قرار می گیرد مانند جنسیت، میزان علم، مذهب و موقعیت. بنابراین می توان گفت تعبیر خواب رفتن به دندانپزشکی دختر مجرد منحصر به فرد و با توجه به شرایط وی انجام می شود. بهتر است برای اینکه تعبیر دقیقی از خواب خود بدست آورید، به افراد صاحب علم تعبیر خواب که بسیار کم و گمنام هم هستند، مراجعه کنید. این اشخاص با دریافت اطلاعات درباره شما، تعبیر خواب می کنند. بهتر است به مطالبی که در این زمینه در اینترنت رواج یافته است، اکتفا نکنید. این مطالب معتبر نیستند و صرفا زاییده ذهن افراد هستند و برای بدست اوردن ترافیک نوشته شده اند.

تعبیر خواب رفتن به دندانپزشکی از نظر منابع غربی

جست و جو های ما نشان می دهد که تعبیر خواب از نگاه غربی ها بیشتر بررسی حالات شخصی صاحب خواب است. فروید پایه گذار روانشناسی جدید نیز در مورد تعبیر خواب کتابی دارد که در آن بیشتر به تحلیل حالات روحی شخص می پردازد. او اصلا اعتقادی به اینکه خواب می تواند پیش بینی از آینده باشد ندارد. لازم به ذکر است افرادی چون آنلی بیتون یا لیلا برایت که در سایت های فارسی برای تعبیر خواب به آن ها اشاره شده است اصلا وجود خارجی ندارد. مطالبی که به این افراد نسبت داده شده همه بی اساس هستند.

آنچه در ادامه می آید تعبیر خواب رفتن به دندانپزشکی است که برخی سایت های انگلیسی زبان به آن اشاره کردند. اما توجه داشته باشید که تعبیر دقیق خواب به شرایط فعلی شما، جزئیات خواب و وضعیت احساسی شما دارد.

تعبیر خواب رفتن به مطب دندانپزشکی نشان دهنده این است که مساله ای شما را آزرده خاطر ساخته است. یکی دیگر از معانی این رویا این است که به دنبال کمک یا پاسخ چیزی هستید. شاید تمایلات شما را برای ابراز خود و دریافت پاسخ های عاطفی نشان می دهد. از دیگر تعابیری که برای این رویا می شود، ترس یا احساس ناراحتی (فیزیکی یا روانی) است.

 

یادآوری مهم در مورد تعبیر خواب دندانپزشکی رفتن  

اگر موارد گفته شده در مورد تعبیر خواب دندانپزشکی رفتن جوابی برای شما نبود، بهتر است ذهن خود را در مورد رویایی که دیده اید باز و مثبت نگه دارید. در روایتی که از امام رضا (ع) رسیده است، آمده است: «هر خوابی دیدید بگویید خیر است، و در آینده خیر و خوبی هم اتفاق خواهد افتاد». پس تعبیر کردن خواب به خیر و نیکی توصیه ای است که از بزرگان دینی به ما رسیده است. همچنین پیامبر (ص) فرموده اند: «هرگاه یکی از شما خواب نیکی دید، آن را تعبیر کند و برای دیگران بگوید و اگر خواب بد دید، تعبیر نکند و به کسی هم نگوید» اگر خوابی که دیده اید تعبیر بدی در منابع معتبر دارد، صدقه بگذارید و از خداوند طلب خیر کنید. در نهایت این فرمایش امام کاظم (ع) را به خاطر داشته باشید و خواب های خود را مثبت اندیشانه تعبیر کنید: «خواب همان گونه می شود که تعبیر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا